Zdroje informací o návrhu databáze v aplikaci Microsoft Access

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 289533 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Začátečníci: Je nutná znalost uživatelského rozhraní v počítačích pro jednoho uživatele.

Tento článek se týká databází aplikace Microsoft Access (MDB) a projektů aplikace Microsoft Access (ADP).

Verzi tohoto článku pro aplikaci Microsoft Access 2000 naleznete pod číslem 288947 (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).).
Verzi tohoto článku pro aplikaci Microsoft Access 97 naleznete pod číslem 288949 (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).).
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Pokud se rozhodnete uložit data pro vaše řešení do databáze aplikace Access nebo do jiné relační databáze, bude návrh struktury databáze pravděpodobně představovat nejnáročnější část vývoje řešení. Při vývoji řešení lze datový model velmi snadno změnit, mnohem obtížnější je to však v okamžiku, kdy začnete vytvářet další databázové objekty. Proto byste měli věnovat co možná největší pozornost fázi návrhu datového modelu a teprve potom začít vytvářet další objekty databáze. Vývoj řešení, které bude založeno na dobře navrženém datovém modelu, bude mnohem jednodušší.

Další informace

Pokud nemáte s navrhováním relačních databází zkušenosti, využijte následující zdroje informací:
 • Přehled informací o návrhu relační databáze naleznete v následujícím článku znalostní báze Knowledge Base:
  283878 Základy normalizace databáze (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
 • Shlédněte webové vysílání s názvem Database Normalization Basics (Základy normalizace databáze).
 • Stáhněte si dokument Understanding Relational Database Design (Princip návrhu relační databáze). V tomto dokumentu je uveden podrobný postup plánování a návrhu databáze. Chcete-li si tento dokument stáhnout, přejděte na následující článek znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  283698 Dokument Princip návrhu relační databáze je k dispozici v centru pro stahování Microsoft Download Center (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
 • Proveďte analýzu tabulek pomocí Průvodce analýzou tabulky. Další informace o Průvodci analýzou tabulky naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  292799 Princip Průvodce analýzou tabulky (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
 • Navštivte diskusní skupinu typu peer-to-peer věnovanou návrhu databázových tabulek aplikace Access (microsoft.public.access.tablesdbdesign). Můžete si zde předávat informace s ostatními uživateli aplikace Access, včetně profesionálů MVP (Microsoft Most Valuable Professionals). Při přístupu k těmto diskusním skupinám můžete používat libovolný software pro čtení diskusních příspěvků.
 • Na následujícím webu společnosti Microsoft si můžete stáhnout šablony databází použitelné pro různé účely: http://office.microsoft.com/cs-cz/templates/default.aspx
 • Přečtěte si následující publikaci: Hernandez, Michael: Database Design for Mere Mortals. Reading, MA, Addison-Wesley Developers Press, 1997.
 • Další informace o bezplatných výukových kurzech on-line týkajících se produktů sady Office 2003 (včetně aplikace Access 2003) naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
  http://office.microsoft.com/cs-cz/training/default.aspx

Vlastnosti

ID článku: 289533 - Poslední aktualizace: 20. října 2006 - Revize: 14.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Office Access 2003
 • Microsoft Access 2002 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbdownload kbdatabase kbhowto KB289533

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com