Windows NT 4.0 tabanlı etki alanındaki Windows 2000 tabanlı bir bilgisayarda EFS kapalı Turn gerekir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 288579 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Kapatma şifreleme dosya sistemi (EFS) bilgisayardaki gerekebilir. Örneğin, Windows 2000 Professional çalıştıran bir bilgisayara Microsoft Windows NT 4.0 tabanlı bir etki alanının üyesiyse, etki alanı yöneticisi, şifrelenmiş dosyaları kurtarmak edemiyor çünkü bilgisayarda EFS kapatmak gerekebilir. Windows NT 4.0 tabanlı bir etki alanı, etki alanı şifrelenmiş veri kurtarma aracısı kullanımını belirtmek için bir yol vardır.

Çözüm

Microsoft desteklenen bir düzeltme yayımlamıştır, ancak yalnızca bu makalede açıklanan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan bilgisayarlara uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi olarak, Microsoft, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki hizmet paketini beklemenizi önerir.

Bu sorunun derhal çözülmesini sağlayacak düzeltmeyi edinmek için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS
Not: Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için çözümleyeceğini giderler özel durumlarda, iptal edilebilir. Söz konusu güncelleştirme ile ilgili olmayan ek destek soruları ve sorunlar için normal destek ücretleri geçerlidir.

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
311512Şema bilgileri, ADSI kullanılarak, üçüncü taraf LDAP sunuculardan okuma sorunları
UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.
Windows 2000 SP3 veya Microsoft Bilgi Bankası makalesi Q311512 ' açıklanan düzeltme yüklendikten sonra aşağıdaki kayıt defteri anahtarını el ile eklemeniz gerekir.

EFS devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
 2. Bulup EfsConfiguration</a0> değeri kayıt defterinde aşağıdaki anahtarın altında tıklatın:
  Hkey_local_machıne\software\microsoft\windows NT\CurrentVersion\EFS
 3. Düzen menüsünden Yeni ' yi tıklatın, sonra da DWORD değeri ' ni tıklatın ve sonra EfsConfiguration yazın.
 4. EfsConfiguration değerini çift tıklatın ve > değeri 1 olarak değiştirin ve ardındanOK.

  EFS sıfır (0) açar ve bir bir (1) EFS devre dışı bırakır.
 5. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Not: EFS devre dışı bırakmak için bu düzeltmeyi yükledikten sonra bir dosyayı şifrelemek çalışırsanız, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Dosyaya öznitelikleri uygulama hatası: <X:\filename>. Gerekli şifreleme sürücüsü bu sistem için yüklü değil.
Tek başına çalışan bir bilgisayara bu düzeltmeyi uyguladıktan ve daha sonra bir etki alanına eklenir, EFS kalır kapalı bir şifrelenmiş veri kurtarma belirtilen Aracısı etki alanı olsa bile.

Bu düzeltme ve ilişkili değişikliği kayıt defterindeki kullanarak EFS devre dışı bırakmak, EFS değiştiremezsiniz etki alanında Grup ilkesi'ni kullanarak ayarlama.

Kullanıcılar, kopyalayamaz veya kayıt defteri anahtarını kullanarak devre dışı EFS açık önce şifrelenmiş dosyaları şifresini. Dosyaları erişmeye çalışırsanız, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Erişim reddedildi. Kaynak dosya kullanımda olabilir

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft 2000 Service Pack 3'te düzeltilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000'i ve Windows 2000 düzeltmelerini aynı anda yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
249149Microsoft Windows 2000 ve Windows 2000 Düzeltmelerini Yükleme
Windows 2000 Datacenter Server'a yönelik bir düzeltme edinme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
265173Datacenter programı ve Windows 2000 Datacenter Server ürünü
Birden çok düzeltmeyi tek bir yeniden başlatmayla yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
296861Tek bir yeniden başlatma ile birden çok düzeltme yüklemek için QChain.exe kullanın.

Özellikler

Makale numarası: 288579 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP2
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbfix kbsecurity kbwin2000presp3fix kbwin2000sp3fix KB288579 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:288579

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com