ID článku: 287497 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Ak ste zákazníkom malých podnikov, nájsť dodatočné riešenia problémov a vzdelávania získate na Podpora pre malé podniky .
Pre Microsoft Outlook 2000 verziu tohto článku, pozri 197316.
Pre Microsoft Outlook 2000 (IMO) verziu tohto článok, pozri 197315.
Pre Microsoft Outlook 98 verziu tohto článku, pozri 181325.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Súhrn

Môžete použiť nástroj na opravu doručenej pošty (canpst.exe) na obnovenie priečinkov a položiek z poškodeného súboru osobných priečinkov (.pst) alebo súbor priečinkov Offline (.ost) v programe Microsoft Outlook 2010, Outlook 2007, Outlook 2003 a Outlook 2002. Scanpst.exe sa nainštaluje automaticky po inštalácii Microsoft Office alebo Microsoft Outlook. Scanpst.exe nie je k dispozícii na stiahnutie.

Tento článok popisuje čo nástroja na opravu priečinka Doručená pošta robí a ako to potvrdzuje a opravuje chyby v súbore .pst alebo .ost.

Ako používať nástroj na opravu doručenej pošty

Na obnovenie priečinkov a položiek z poškodeného .pst alebo .ost súbor pomocou nástroja na opravu doručenej pošty, postupujte podľa nasledovných krokov.


Video: Ako opraviť súbory osoba priečinok programu Outlook (.pst)

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets video1
UUID =864d6ddc-b810-4c61-9737-9c4a1d6ca023 VideoUrl =http://aka.MS/ae4hso
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
assets video2


Poznámka: Príklady v nasledujúcej časti Ukázať, ako využiť nástroj na opravu doručenej pošty súboru .pst, ale môžete použiť rovnaký postup pre súbor priečinkov offline (.ost).

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Kliknutím rozbalíte
Krok 1: Spustenie nástroja na opravu doručenej pošty na diagnostiku a opravu chýb


Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Kliknutím rozbalíte
Krok 2: Obnovenie opravených položiek


Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Kliknutím rozbalíte
Krok 3: Obnovenie opravených položiek zo záložného súboru

Rozšírené informácie

Pre tých, ktorí majú záujem, táto časť opisuje presne čo robí opravu doručenej pošty nástroj a ako nástroj overuje, opravuje chyby v súbore .pst alebo .ost.

Čo robí nástroj na opravu doručenej pošty

Po spustení nástroja na opravu doručenej pošty na súbor osobných priečinkov (.pst), to robí takto:
 • Nástroj na opravu doručenej pošty analyzuje osobných priečinkov (.pst) súbor adresára štruktúry položky hlavičky a pokúsiť sa obnoviť všetky priečinky a položky.
 • Ak nástroj na opravu doručenej pošty obnoví súbor osobných priečinkov (.pst), znamená to, že opravy nástroj zistil chyby a opraviť, čo by to mohlo.
 • Nástroja na opravu doručenej pošty sa pokúša konvertovať ľubovoľný súbor na súbor osobných priečinkov (.pst). Ak napríklad premenujete spustiteľný súbor na"Niečo.pst"(bez úvodzoviek), toolchanges súbor na pripojiteľný súbor .pst.
 • Nástroj na opravu priečinka Doručená pošta robí záložnej kópie súboru osobných priečinkov (.pst) než sa snažiť opraviť súbor.

Ako nástroja na opravu doručenej pošty overuje a opravuje chyby

ScanPST väčšinou overuje a opravuje chyby v štruktúre interných údajov súboru .pst. Súbor .pst je súborom databázy. Preto štruktúr, ako sú BTrees a odkaz počíta, sú kontrolované a opravené podľa potreby. Tieto low-level objekty nemajú vedomosti z hornej-úroveň štruktúr, ako sú správy, položky kalendára, a tak ďalej, ktoré sú postavené na nich.

Ak ScanPST zistí, že konkrétny blok štruktúry alebo tabuľka je nečitateľné alebo poškodené, ScanPST odstráni. Ak tento blok bol súčasťou konkrétnu položku v programe Outlook, položky sa odstránia, keď je validovaný.

Možno by ste nečakali toto správanie, ale odstránenie položky je primerané vzhľadom na okolnosti. Aj tento špecifický druh situácie je zriedkavé, a to vždy uviesť v súbore denníka ScanPST.

Na vyššej úrovni, viac viditeľné zmeny, ktoré vidíte zahŕňať priečinky a správy.

Priečinky

ScanPST skúma každý priečinok .pst a vykonáva tieto činnosti:
 1. ScanPST zabezpečuje, že sú správne tablesassociated zložky.
 2. ScanPST kontroluje každý riadok v každej tabuľke a zabezpečuje, že správy alebo podpriečinok existuje v systéme.
 3. Ak ScanPST nemôže nájsť správu alebo podpriečinok, ScanPST odstráni riadok z tabuľky.
 4. Ak ScanPST nájsť správu alebo podpriečinok, ScanPSTvalidates správu alebo priečinok.
 5. Ak toto overenie zlyhá, správu alebo priečinok isconsidered poškodený a je odstránený z tabuľky a odstránili z thedatabase.
 6. Ak je overenie úspešné, ScanPST to inej analysisto sa určite teraz obnoviť správu hodnoty sú v súlade so thevalues v tabuľke. Poškodené priečinky sú znova od nuly, ak je to potrebné. Tieto priečinky obsahujú žiadne používateľské údaje.
Správy

Väčšina užívateľov budú týkať správu operácií, pretože poškodené položka môže spôsobiť niečo, čo vypúšťa zo súboru .pst. ScanPST vykonáva tieto činnosti v správach:
 1. ScanPST robí niektoré základné overovanie prílohu tabuľky andrecipient tabuľky. Táto operácia sa podobá ako priečinok spolupracuje messagesin.
 2. Akonáhle tabuľky príjemcov nie je overené guaranteerecipients, ktoré sú formátované správne, ScanPST umožňuje akékoľvek zmeny, ktoré sú povinné tosynchronize tieto platí príjemca obsah vlastností príjemcov správy. ScanPST tiež zaručuje, že správa nadradený priečinok odkazuje toa platný priečinok. Tieto vlastnosti správy sú kontrolované na uistite sa, že plne kryté realizáciu dodržiavať platné dátové formáty:
  • PR_MESSAGE_CLASS

   ScanPST kontroly existencie tohto majetku. Ak vlastnosť neexistuje, je nastavená na IPM.Note.
  • PR_MESSAGE_FLAGS

   Príznakom je validované oddelene.
  • PR_SUBMIT_FLAGS

   Táto validácia sa podobá operácie príznaky správ.
  • PR_CLIENT_SUBMIT_TIME

   Ak príznaky odoslania označujú, že správa je označená ako odoslaná, táto vlastnosť musí existovať. Ak príznaky odoslania nenaznačujú, že správa je označená ako odoslaná, čas sa nastaví na teraz.
  • PR_SEARCH_KEY

   Táto vlastnosť musí existovať. Ak vlastnosť nie je prítomná, náhodný identifikátor GUID je generovaný pre to.
  • PR_CREATION_TIME

   Táto vlastnosť musí existovať. Ak vlastnosť nie je prítomná, čas sa nastaví na teraz.
  • PR_LAST_MODIFICATION_TIME

   Táto vlastnosť musí existovať. Ak vlastnosť nie je prítomná, čas sa nastaví na teraz.
  • PR_MESSAGE_SIZE

   Veľkosti sú prepočítané a v porovnaní s uložené hodnoty. Ak veľkostí líšia niektoré delta, vypočítanú hodnotu je napísané.
  Bez overenia výslovne prebieha na telo-súvisiace vlastnosti alebo predmet-súvisiace vlastnosti, okrem implicitné low-level validácie, ktorých tento článok pojednáva skôr. Vlastností prijímajúcej zobrazenia zmenia musia byť v súlade s tabuľkou príjemcov späť. Akonáhle táto operácia je kompletná, iné algoritmy sú spustené na zhromaždenie všetky osamotené správy a uloženie do priečinka Orphans.

  Ďalšie informácie o binárnych stromoch (btrees) nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
  Rozsiahle preskúmanie dátových štruktúr

Vlastnosti

ID článku: 287497 - Posledná kontrola: 9. februára 2014 - Revízia: 9.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Outlook 2010
 • Microsoft Office Outlook 2007
 • Microsoft Office Outlook 2003
 • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbrepair kbhowto kbvideocontent kbmt KB287497 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 287497

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com