Ako môžete zapnúť alebo vypnúť bránu firewall v systéme Windows XP Service Pack 2 alebo neskoršej verzie?

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 283673 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Pokračovať v prijímaní aktualizácií zabezpečenia pre systém Windows, uistite sa, že používate systém Windows XP s balíkom Service Pack 3 (SP3). Ďalšie informácie nájdete na tejto webovej stránke spoločnosti Microsoft: Končí sa podpora pre niektoré verzie systému Windows
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Úvod

Tento článok popisuje, ako zapnúť alebo vypnúť bránu firewall v systéme Windows XP Service Pack 2 (SP2) a Windows XP Service Pack 3 (SP3). Možno budete chcieť vypnúť firewall, ak chcete riešenie problémov s aplikáciami, ktoré nefungujú podľa očakávania za firewallom.

PoznámkaBrána firewall je softvér alebo hardvér, ktorý kontroluje informácie, ktorá prichádza z internetu alebo zo siete. Firewall alebo blokuje informácie umožňuje informácie prechádzajú do vášho počítača. Informácie je blokovaný či prešiel závisí od nastavenia brány firewall. Brána firewall pomáha brániť škodlivému softvéru (napríklad červom) získať prístup do počítača cez sieť alebo Internet. Brána firewall umožňuje zastaviť počítač pred odosielaním škodlivému softvéru do iných počítačov. Windows XP, Windows XP SP2 a Windows XP SP3 obsahuje softvér brány firewall.

Ako sa obrátiť na firewall

Poznámka Tieto kroky sú len pre Windows XP SP2 a Windows XP SP3. Tieto kroky nie sú pre staršie verzie systému Windows XP. Ak nie ste istí, ktorú verziu systému Windows XP, ktorú používate, prejdite na "Ako zistiť váš aktuálny balík service pack"sekcii.

Aby nás zapnúť bránu firewall pre vás, prejdite do "Fix it pomoc"sekcii. Ak by ste radšej robiť sami, prejdite na "Chcem si to opraviť sám"sekcii.

Fix it pomoc

Zapnutie brány firewall automaticky, kliknite na tlačidlo Opraviť tento problém odkaz, kliknite Spustiť v Súbor na stiahnutie dialógové okno, a potom postupujte podľa pokynov sprievodcu.

Opraviť tento problém
Microsoft Fix it 50102


Poznámky
 • Tento sprievodca bude len v anglickom jazyku. Avšak, automatické opravy fungujú aj pri iných jazykových verziách systému Windows.
 • Ak nie ste v počítači, ktorý má problém, môžete uložiť automatickej opravy flash disk alebo CD a potom ho môžete spustiť v počítači, ktorý má problém.


Chcem si to opraviť sám

Zapnutie brány Windows Firewall, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na tlačidlo Spustiť, typ Príkaz firewall.cpl, a potom kliknite na tlačidlo ok.
 2. Na Všeobecné karte, kliknite na tlačidlo Na (odporúča sa).
 3. Kliknite na tlačidlo ok.
Poznámka Ak Všeobecné kartu alebo Na (odporúča sa) možnosť nie je k dispozícii, systém môže mať politiku proti beží firewall. Pre viac informácií o tom, ako zapnúť bránu firewall, kontaktujte správcu systému. Okrem toho, systém môže byť spustený tretej-party firewall (Zone Alarm alebo Norton Internet Security, napríklad). Obráťte sa na správcu systému o pomoc pri určovaní, či brána firewall je už spustený v systéme.

Ak stále potrebujete pomoc potom, čo ste obrátiť na správcu systému, kontaktovať podporu.

Ako vypnúť firewall

Poznámka Tieto kroky sú len pre Windows XP SP2 a Windows SP3. Nie sú pre staršie verzie systému Windows XP. Ak nie ste istí, ktorú verziu systému Windows XP, ktorú používate, prejdite na "Ako zistiť váš aktuálny balík service pack"sekcii.

Poznámka Keď vypnete bránu firewall, môžete nechať počítač náchylné na útok. Preto predtým, než vypnete bránu firewall, počítač odpojiť od všetkých sietí. To zahŕňa Internet. Alebo, môžete zapnúť firewall tretej strany.

Ak chcete vypnúť Windows Firewall, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na tlačidlo Spustiť, typ Príkaz firewall.cpl, a potom kliknite na tlačidlo ok.
 2. Na Všeobecné karte, kliknite na tlačidlo Vypnutá (neodporúča sa).
 3. Kliknite na tlačidlo ok.

Ako zistiť váš aktuálny balík service pack

Než začnete stiahnutie aktualizované Service Pack, mali by ste určiť, ktorú momentálne používate balík service pack. Vykonáte to kliknutím Štart, kliknite na tlačidlo Spustiť, typ príkaz sysdm.cpl, a potom kliknite na tlačidlo ok.

Posledný riadok pod Systém vám povie, že používate balík service pack. Ak sa žiadne balíky service pack, používate verziu systému Windows XP.

Upozornenie Ak používate buď verziu Windows XP alebo Windows XP Service Pack 1 (SP1), výrobok je mimo cyklu. Preto neexistuje žiadna podpora aktualizácie, ktorá je k dispozícii. V tomto prípade, ste mali aktualizovať na Windows XP SP3 čo najskôr.

Ďalšie informácie o najnovší balík Windows XP service pack, po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
322389Ako sťahovať Windows XP SP3

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie o zmenách v bráne Windows Firewall v systéme Windows XP SP2 nájdete v téme "Nové sieťové funkcie v systéme Windows XP Service Pack 2" článok v januári 2004 "Cable Guy" stĺpec.

Produkty tretích strán, ktorými sa tento článok zaoberá sú vyrobené spoločnosťami, ktoré sú nezávislé od spoločnosti Microsoft. Microsoft neručí v žiadnom prípade za výkon a spoľahlivosť týchto výrobkov.

Vlastnosti

ID článku: 283673 - Posledná kontrola: 25. apríla 2013 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2004
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
Kľúčové slová: 
kbmsifixme kbfixme kbenv kbfirewall kbarttypeshowme kbhowtomaster kbnetwork kbmt KB283673 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 283673

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com