Artikli ID: 283673 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

SISSEJUHATUS

Tulemüür on tarkvara või riistvara, mis loob teie arvuti ja Interneti või võrgu võimaliku kahjustava sisu vahele teid kaitsva müüri. Tulemüür aitab kaitsta teie arvutit pahatahtlike kasutajate või programmide (nt uss- ja muude viiruste) võimaliku rünnaku eest. Microsoft Windows XP kasutab turvalisuse tagamiseks tulemüüri, mida tuntakse ka Interneti-ühenduse tulemüürina (ICF ? Internet Connection Firewall). Windows XP hoolduspakett Service Pack 2 (SP2) sisaldab ka uut Windowsi tulemüüri, mis vahetab välja vana ICF-i.

Windows XP tulemüürifunktsioon on mõeldud kasutamiseks kodus ja väikeettevõtetes. ICF ja Windowsi tulemüür aitavad tõhustada nende arvutite kaitset, millel on Internetiga otseühendus. See funktsioon on saadaval nii kohtvõrkude (LAN), kiirete Interneti-ühenduste kui ka sissehelistusühenduste jaoks. Tulemüürifunktsioon ei luba välistel allikatel otsida võrgust kaitstud porte ega ressursse (nt ühiskasutatavaid faile või printereid).

See artikkel käsitleb ICF-i lubamist Windows XP või Windows XP hoolduspaketi SP1 puhul ning Windowsi tulemüüri lubamist Windows XP hoolduspaketi SP2 puhul. Artikkel käsitleb ka Interneti-ühenduse tulemüüri funktsiooni keelamist Windows XP või Windows XP hoolduspaketi SP1 puhul ning Windowsi tulemüüri keelamist Windows XP hoolduspaketi SP2 puhul. Tulemüüri keelamine võib aidata teil teostada nende funktsioonide tõrkeotsingut, mis ei tööta tulemüüriga kaitstult ootuspäraselt.

Lisateabe saamiseks Windows XP hoolduspaketti SP2 kuuluva Windowsi tulemüüri kohta vaadake ajakirja Cable Guy 2004. aasta jaanuarikuu artiklit New Networking Features in Windows XP Service Pack 2 (Windows XP hoolduspaketi Service Pack 2 uued võrgundusfunktsioonid).

Interneti-ühenduse tulemüüri lubamine Windows XP või Windows XP hoolduspaketi SP1 puhul

Tulemüürifunktsioon on kasulik, kui soovite kaitsta oma sissehelistusühendust, mille puhul Interneti-ühenduse loomisel helistatakse otse Interneti-teenuse pakkujale (ISP), või kohtvõrkühendust, mille puhul ühendus on loodud ADSL- või kaablimodemi abil. Tulemüürifunktsiooni saate lubada ka Interneti-ühenduse hostarvuti kaitsmiseks.

Interneti-ühenduse tulemüüri funktsiooni lubamine võrguinstalliviisardi abil Windows XP või Windows XP hoolduspaketi SP1 puhul
 1. Käivitage võrguinstalliviisard. Viisardi avamiseks klõpsake käsku Juhtpaneel (Control Panel), topeltklõpsake ikooni Võrgu- ja Interneti-ühendused (Network and Internet Connections) ja seejärel klõpsake linki Häälesta või muuda kodu või väikekontori võrku (Setup or change your home or small office network).
 2. Interneti-ühenduse tulemüür lubatakse, kui valite viisardis sellise konfiguratsiooni, mille puhul teie arvutil on Interneti otseühendus.
Interneti-ühenduse tulemüüri käsitsi konfigureerimine Windows XP või Windows XP hoolduspaketi SP1 puhul
 1. Klõpsake nuppu Start ja käsku Käivita (Run). Tippige avanevasse aknasse käsurida control.exe netconnections ja klõpsake siis nuppu OK.
 2. Paremklõpsake ühendust, mille puhul soovite ICF-i lubada ja klõpsake siis käsku Atribuudid (Properties).
 3. Märkige vahekaardil Täpsem (Advanced) ruut Kaitse mu arvutit või võrku (Protect my computer or network).
 4. Kui soovite lubada teatud rakenduste ja teenuste kasutamise läbi tulemüüri, peate need eraldi lubama. Selleks klõpsake nuppu Sätted (Settings) ja valige seejärel programmid, protokollid ja teenused, mille soovite ICF-i konfiguratsiooni puhul lubada.
Interneti-ühenduse tulemüüri käsitsi konfigureerimise kohta videoklipi vaatamiseks klõpsake järgmisel Windows Media Playeri kuval nuppu Play (Esita) (
Ahenda see piltLaienda see pilt
nupp
				Esita
):Märkus Ülaltoodud videoklipi vaatamiseks peab teie arvutis olema installitud Windows Media Player 7.0 või uuem versioon. Windows Media Player 7.1 hankimise kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) vastava artikli vaatamiseks järgmist artiklinumbrit:
299321 Windows Media Player 7.1 kirjeldus ja hankimisvõimalused (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)

Windowsi tulemüüri lubamine Windows XP hoolduspaketi SP2 puhul

 1. Klõpsake nuppu Start ja käsku Käivita. Tippige väljale Ava käsk Firewall.cpl ja seejärel klõpsake nuppu OK.
 2. Märkige vahekaardil Üldist (General) ruut Sees (soovitatav) (On (recommended)) ja klõpsake siis nuppu OK.

Interneti-ühenduse tulemüüri keelamine Windows XP või Windows XP SP1 puhul

Märkus Tulemüür on välja töötatud eesmärgiga kaitsta teie arvutit pahatahtlike kasutajate või tarkvara võimalike rünnakute eest. Pahatahtliku tarkvara hulka kuuluvad viirused, mis kasutavad teie arvuti ründamiseks arvutisse suunatud soovimatut võrguliiklust. Enne tulemüüri keelamist peate katkestama oma arvutis kõik võrguühendused (sh Interneti-ühenduse). Selleks toimige järgmiselt.
 1. Topeltklõpsake juhtpaneeli ikooni Võrgu- ja Interneti-ühendused (Networking and Internet Connections) ja klõpsake siis linki Võrguühendused (Network Connections).
 2. Paremklõpsake ühendust, mille puhul soovite ICF-i keelata ja klõpsake siis käsku Atribuudid (Properties).
 3. Tühjendage vahekaardil Täpsem (Advanced) märkeruut Kaitse mu arvutit või võrku (Protect my computer or network).

Windowsi tulemüüri keelamine Windows XP SP2 puhul

Märkus Tulemüür on välja töötatud eesmärgiga kaitsta arvutit pahatahtlike kasutajate või tarkvara võimalike rünnakute eest. Pahatahtliku tarkvara hulka kuuluvad viirused, mis kasutavad arvuti ründamiseks arvutisse suunatud soovimatut võrguliiklust. Enne tulemüüri keelamist peate katkestama oma arvutis kõik võrguühendused (sh Interneti-ühenduse). Selleks toimige järgmiselt.
 1. Klõpsake nuppu Start ja käsku Käivita. Tippige väljale Ava käsk Firewall.cpl ja seejärel klõpsake nuppu OK.
 2. Märkige vahekaardil Üldist (General) ruut Väljas (pole soovitatav) (Off (not recommended)) ja klõpsake siis nuppu OK.

Atribuudid

Artikli ID: 283673 - Viimati läbi vaadatud: 6. juuni 2013 - Redaktsioon: 9.1
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2004
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
Märksõnad: 
kbenv kbfirewall kbother kbarttypeshowme kbhowtomaster kbnetwork KB283673

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com