Jak mám zapnout nebo vypnout bránu firewall v systému Windows XP Service Pack 2 nebo pozdějších verzích?

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 283673 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.

Chcete-li pokračovat v přijímání aktualizací zabezpečení pro systém Windows, ověřte, zda používáte systém Windows XP s aktualizací Service Pack 3 (SP3). Další informace naleznete na této webové stránce společnosti Microsoft: Končí podpora pro některé verze systému Windows

Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Úvod

Tento článek popisuje, jak zapnout nebo vypnout bránu firewall v systému Windows XP Service Pack 2 a Service Pack 3. Vypnutí brány firewall můžete požadovat v případě, že chcete řešit potíže s aplikacemi, které za bránou firewall nefungují dle očekávání.

Poznámka: Brána firewall je software nebo hardware, který kontroluje informace přicházející z Internetu nebo ze sítě. Brána firewall pak tyto informace zablokuje, nebo je nechá projít do počítače. To, zda jsou informace zablokovány nebo předány dále, závisí na nastavení brány firewall. Brána firewall může pomoci zabránit škodlivému softwaru (například červům) v přístupu do počítače prostřednictvím sítě nebo Internetu. Brána firewall také může pomoci zabránit počítači v odesílání škodlivého softwaru do jiných počítačů. Systémy Windows XP, Windows XP Service Pack 2 (SP2) a Windows XP Service Pack 3 (SP3) obsahují software brány firewall.

Zapnutí brány firewallPoznámka: Tyto kroky se vztahují pouze na systém Windows XP SP2 a Windows XP SP3. Tyto kroky nejsou určeny pro dřívější verze systému Windows XP. Pokud si nejste jisti, kterou verzi systému Windows XP používáte, přejděte k části Určení aktuální aktualizace Service Pack.

Chcete-li, abychom bránu firewall zapnuli za vás, přejděte k části Automatická oprava. Chcete-li tyto potíže vyřešit sami, přejděte k části Manuální oprava.

Automatická oprava

Chcete-li zapnout bránu firewall automaticky, klikněte na odkaz Opravit tyto potíže. Potom klikněte v dialogovém okně Stažení souboru na tlačítko Spustit a postupujte podle kroků v tomto průvodci.


Opravit tyto potíže
Microsoft Fix it 50102


Poznámka: Je možné, že tento průvodce bude k dispozici pouze v angličtině, tato automatická oprava však funguje i pro ostatní jazykové verze systému Windows.

Poznámka: Pokud právě nejste u počítače, který má tyto potíže, můžete automatickou opravu uložit na jednotku USB Flash nebo na disk CD a spustit ji v příslušném počítači později.

Manuální oprava

Chcete-li zapnout bránu firewall systému Windows, postupujte takto:
 1. Klikněte na tlačítko Start a na příkaz Spustit, zadejte příkaz Firewall.cpl a potom klikněte na tlačítko OK.
 2. Na kartě Obecné klikněte na přepínač Zapnuto (doporučeno).
 3. Klikněte na tlačítko OK.
Poznámka: Pokud není karta Obecné nebo volba Zapnuto (doporučeno) k dispozici, může být v systému nastavena zásada bránící spuštění brány firewall. Další informace o tom, jak zapnout bránu firewall, získáte u správce systému. Také již může být v systému spuštěna brána firewall jiného výrobce (například Zone Alarm nebo Norton Internet Security). Požádejte správce systému, aby vám pomohl zjistit, zda je již brána firewall v systému spuštěna.

Pokud poté, co jste se obrátili na správce systému, stále potřebujete pomoc, obraťte se na oddělení podpory.

Vypnutí brány firewall

Poznámka: Tyto kroky se vztahují pouze na systém Windows XP SP2 a Windows XP SP3. Nejsou určeny pro dřívější verze systému Windows XP. Pokud si nejste jisti, kterou verzi systému Windows XP používáte, přejděte k části Určení aktuální aktualizace Service Pack.

Poznámka: Vypnete-li bránu firewall, bude počítač zranitelný vůči útokům. Proto před vypnutím brány firewall odpojte počítač od všech sítí. Odpojte jej i od Internetu. Případně můžete povolit bránu firewall jiného výrobce.

Chcete-li vypnout bránu firewall systému Windows, postupujte podle následujících kroků:
 1. Klikněte na tlačítko Start a na příkaz Spustit, zadejte příkaz Firewall.cpl a potom klikněte na tlačítko OK.
 2. Na kartě Obecné klikněte na přepínač Vypnuto (není doporučeno).
 3. Klikněte na tlačítko OK.

Určení aktuální aktualizace Service Pack

Než začnete stahovat novou aktualizaci Service Pack, je vhodné určit, kterou aktualizaci Service Pack v současné době používáte. Chcete-li zjistit, kterou aktualizaci Service Pack aktuálně používáte, postupujte takto:
 • Klikněte na tlačítko Start, potom na příkaz Spustit, zadejte příkaz sysdm.cpl a klikněte na tlačítko OK.
V posledním řádku v části Systém je uvedeno, jakou aktualizaci Service Pack právě používáte. Není-li uvedena žádná aktualizace Service Pack, používáte prodejní verzi systému Windows XP.

Upozornění: Používáte-li prodejní verzi systému Windows XP nebo Windows XP Service Pack 1, životní cyklus produktu již skončil. Proto není k dispozici žádná podpora v podobě aktualizací. Je třeba co nejdříve provést aktualizaci na systém Windows XP SP3. Další informace o nejnovější aktualizaci Service Pack pro systém Windows XP naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322389 Jak získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro systém Windows XP

Další informace

Další informace o změnách v bráně Windows Firewall v aktualizaci Windows XP SP2 najdete v článku New Networking Features in Windows XP Service Pack 2 (Nové síťové funkce v systému Windows XP s aktualizací Service Pack 2) ve sloupku Cable Guy z ledna 2004.

Produkty jiných výrobců popisované v tomto článku vyrábějí společnosti, které jsou nezávislé na společnosti Microsoft. Společnost Microsoft neposkytuje žádnou záruku (implicitně předpokládanou ani jinou) týkající se výkonu a spolehlivosti těchto produktů.

Vlastnosti

ID článku: 283673 - Poslední aktualizace: 16. května 2011 - Revize: 13.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2004
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
Klíčová slova: 
kbmsifixme kbfixme kbenv kbfirewall kbarttypeshowme kbhowtomaster kbnetwork KB283673

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com