Opis nového nástroja príkazového riadka Defrag.exe v systéme Windows XP (Toto prepojenie môže smerovať na obsah, ktorý je z časti alebo celý v angličtine.)

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 283080 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje pomôcku príkazového riadka Defrag.exe to je súčasťou systému Windows XP. Pomôcku príkazového riadka Defrag.exe je špeciálne navrhnutý pre skriptovanie a pre správcov systému. Vykonaná akcia defragmentáciu zväzku pomocou systému Windows, postupujte nasledovne:
  1. Kliknite pravým tlačidlom myši Tento počítač, a potom kliknite na tlačidloOtvorené.
  2. Kliknite pravým tlačidlom myši na zväzok, ktorý chcete defragmentovať, a kliknite na tlačidlo Vlastnosti.
  3. Kliknite na Nástroje kartu a potom kliknite naDefragmentovať teraz.
  4. Kliknite na položku Defragmentovať.
  5. Kliknite na položku Zobraziť správu Ak chcete zobraziť Správa o defragmentácii, ktoré zobrazuje podrobné informácie o zväzku že defragmentovala.
Ďalšie informácie o obmedzenia nástroj Defragmentácia disku v systéme Windows, kliknite na nasledujúce číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
314848Defragmentácia zväzkov diskových jednotiek v systéme Windows XP

DALSIE INFORMACIE

Pomôcku príkazového riadka Defrag.exe vyhľadá a konsoliduje fragmentované zavádzacie súbory, údajové súbory a priečinky na miestnych .

Keď ukladáte súbory, súbor je nevyhnutne neuložia ako celý súbor alebo priečinok v súvislé miesto. Súbory sa ukladajú do prvé dostupné miesto zväzku. Potom, čo bola veľká časť objemu používané na ukladanie súborov a priečinkov, väčšina nových súborov je uložená v kusoch cez zväzok. Keď odstránite súbory alebo priečinky, ponechané prázdne medzery pozadu vyplňte náhodne ako môžete ukladať nové.

Môžete nájsť Príkaz defrag užitočnosť, Defrag.exe v priečinku % SystemRoot%\System32. Môžete defragmentovať zväzky disku naformátovaný ako FAT, FAT32 alebo NTFS. Príkaz defrag aj diela s dynamický, ako aj základné disky.

Parametre príkazového riadka a vysvetlenia

Využitie

príkaz defrag objem [-] [-f][-v] [-?]

Parametre

objem
Písmeno jednotky alebo prípojný bod zväzku, ktoré sa majú defragmentovať

-
Analyzovať iba

-f
Vynúti defragmentáciu zväzku bez ohľadu na to, o tom, či to sa musí defragmentovať alebo aj keď voľný priestor je nízka

-v
Podrobný výstup

-?
Zobrazenia textu Pomocníka

Poznámka:: Zväzok musí mať aspoň 15% voľného miesta pre Defrag na kompletne a primerane defragmentovaný. Príkaz defrag používa tento priestor ako triedeniu oblasť pre fragmenty súboru. Ak má zväzok menej ako 15% voľného miesta, Príkaz defrag iba čiastočne defragmentuje.

Prerušiť procesu defragmentácie, v príkazovom riadku, stlačte klávesy CTRL + C.

Vlastnosti

ID článku: 283080 - Posledná kontrola: 24. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kbinfo kbmt KB283080 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:283080

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com