Ako používať pravítko úprav textu v programe Visio

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 282029 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

V Microsoft Visio, pravítko textu umožňuje úpravu ľavom, pravom a prvej zarážky. Okrem toho pravítko umožňuje určiť zarážok tabulátora. Pravítko je dostupná len vtedy, keď upravujete textový blok.

DALSIE INFORMACIE

Použiť pravítko, musí začať upravovať text buď dvojitým kliknutím tvar alebo zadaním tvar je začiarknuté. Ak chcete zobraziť text pravítko, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite pravým tlačidlom myši pozdĺž okraja bloku textu, preč od existujúci text.
 2. V kontextovej ponuke kliknite na položku Text pravítka.

  Pravítko zobrazí nastavenie zarážky a zarážky tabulátora vybratý odsek, alebo ten, v ktorom kurzora (kurzor) sa nachádza.
Poznámka: Po zapnutí textu pravítko, zdá sa v každý blok textu že pracujete v. Visio šetrí aj Text pravítka Nastavenie medzi zasadnutiami.

Pravítko stupnice

Stupnice Pravítko zobrazí meranie na stupnici Kreslenie. Použitie pravítko mierky definovať pozície zarážky a zarážky tabulátora. V stupnica automaticky upraví ako zmeníte hodnotu zväčšenia lupy, stránku jednotiek, alebo rozlíšenie obrazovky. Mernú jednotku pre stupnice je buď palcov alebo v centimetroch, v závislosti na mernej jednotky definované na stránke Kreslenie stupnica.

Predvolená karta stop inkrementuje

Priamo pod pravítko je rozsah postupnosť menovkami značiek rozložené celej dĺžke stupnice a označujú Predvolené zarážky tabulátora. Stupnica automaticky upraví zmeníte hodnotu zväčšenia lupy, stránku jednotky alebo obrazovky rozlíšenie.

Pravítko nastaviteľné kontroly

Pravítko obsahuje nasledujúce kontroly: kartu ikonu, ľavá zarážka, pravú zarážku, prvá zarážka a opakovanú zarážku. Všetky nastaviteľné kontroly sú umiestnený na stupnici v merných jednotiek podľa pravítka stupnica.

Ak chcete zmeniť odsadenie v aktuálnom odseku, presuňte zarážka kontrol. Počas presúvania sa zarážka, Visio zobrazí tieň obraz zarážky v jej pôvodnej polohy.

Ľavej zarážky

Ľavej zarážky určuje odsadenie od ľavého okraja pre druhý a nasledujúce riadky odseku. Môžete presúvať len doľava zarážka kontroly medzi ľavého okraja a pravú zarážku kontroly.

Odsadenie sprava

Pravú zarážku určuje odsadenie od pravého okraja pre všetky riadky v odseku. Môžete presúvať len na pravú zarážku kontrolu medzi pravého okraja a buď ľavej zarážky kontroly alebo prvej zarážke kontrolu, nastane dál vpravo.

Prvá zarážka

Prvá zarážka určuje odsadenie od ľavého okraja pre prvý riadok odseku. Môžete umiestniť tejto zarážky buď pred, alebo po ľavej zarážky. Môžete presúvať len prvá zarážka kontroly medzi ľavý okraj a pravú zarážku kontroly.

Opakovaná zarážka

Opakovaná zarážka umožňuje úpravu doľava a prvá zarážka spolu, tak, že ich zachovať rovnaký relatívna kompenzovať navzájom. V Opakovaná zarážka kontroly je ohraničená jeho pohyb pravidlami predpísanými pozície kontroly, doľava a prvá zarážka.

Kartu ikonu

Umožňuje ikonu kartu môžete špecifikovať predvolené zarážky tabulátora štýl, ktorý Programe Visio sa použije, keď budete pridávať nové zarážky tabulátora. Nasledujúci štýl, kliknite na kartu ikonu. Štýl voľby sú: vľavo, vpravo, stred a desatinné.

Zarážky tabulátora

Zarážky tabulátora umožňujú zarovnať text doľava, stred, právo, alebo pozdĺž desatinnú ?iarku.
 • Ľavú zarážku tabulátora rozširuje textu vpravo od tabulátora pozícia.
 • Centrovanú zarážku tabulátora zarovnáva na Pozícia zarážky tabulátora.
 • Právo tabulátora rozširuje textu vľavo od tabulátora pozícia.
 • Desatinná zarážka tabulátora zarovnáva desatinnú čiarku mieste zarážky tabulátora pozícia. Text alebo čísla bez desatinnú čiarku rozšíriť vľavo od karty zastaviť pozície.
Pridať novú zarážku tabulátora, kliknite na tlačidlo pod stupnice pravítko. Každý odseku je obmedzená na 60 zarážok tabulátora. Ak sa pokúsite pridať šesťdesiat-prvý kartu zastavenie programu Visio zapípa.

Počas presúvania zarážku tabulátora, Visio zobrazí tieň obraz tabulátora na jej pôvodnej polohy.

Vlastnosti

ID článku: 282029 - Posledná kontrola: 24. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Office Visio Standard 2007
 • Microsoft Office Visio Professional 2007
 • Microsoft Office Visio Professional 2003
 • Microsoft Visio 2002 Standard Edition
 • Microsoft Visio 2002 Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbmt KB282029 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:282029

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com