Düzeltme: Yüksek "yazma bekler oturum" sayaç değeri SQL Server 2012 örneğinde

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2809338 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

BelirtilerBir özelliği kullanan bir Microsoft SQL Server 2012 veya Microsoft SQL Server 2014 kopyasında havuzu oturum AlwaysOn Kullanılabilirlik grupları gibi etkinleştirmek varsayalım. Bu durumda, SQL Server örneği üzerinde günlüğü arabelleği içinGünlük yazma bekler sayacı yüksek bir değer vardır. Yüksek değerler dinamik Yönetim Görünümleri (DMVs) CMEMTHREAD ve WRITELOG bekleme türleri için de fark edeceksiniz. Ayrıca, mini döküm dosyaları oluşturulur.

NotBir önbellek işlem günlüğünün günlük havuzudur. Bu önbellek, diğerlerinin yanında kullanılır: günlük sırasında kurtarma ve rolloback operationsin işlem çoğaltma andfor AlwaysOn Kullanılabilirlik grupları özelliği okuma en iyi duruma getirme.

Neden

Tüm veritabanları için günlük havuzu bellek nesnesi (PMO) için genel bir işaretçi kullandığından, bu sorun oluşur.

Çok sayıda iş parçacığı günlükleri günlük havuzu kullanarak yazmaya çalıştığınızda, tüm iş parçacıkları Belirtiler bölümünde açıklanan çekişmesi sonuçta bellek nesnesine işaretçi için beklemek zorunda.

Çözüm

SQL Server 2014

SQL Server 2014 RTM sürümünü sorun giderilmiştir, ancak, izleme bayrağı düzeltmeyi etkinleştirmek için T9024 etkinleştirmek gerekir. Bu izleme bayrağı, SQL Server örneği bölümleri düğüm düzeyinde bellek nesnesine işaretçi etkinleştirdikten sonra.

Not İzleme bayrağı T9024 bile etkinleştirdikten sonra sorun devam ederse, izleme bayrağı T8048 hangi bölümler bellek işaretçisine nesne CPU düzeyinde de etkinleştirebilirsiniz.

SQL Server 2012

Toplu güncelleştirme bilgileri

SQL Server 2012 SP1 için toplu güncelleştirme 3

Bu sorunla ilgili düzeltme, ilk toplu güncelleştirme 3'te yayımlanmıştır. Bu toplu güncelleştirme paketi SQL Server 2012 SP1'i elde etme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
2812412 SQL Server 2012 Service Pack 1 için toplu güncelleştirme paketi 3
Not Yap?lar birikimli olduğu için her yeni düzeltme yayımlanan tüm düzeltmeleri içerir ve sürüm önceki SQL Server 2012 SP1'in içerdiği tüm güvenlik düzeltmelerini düzeltin. Bu düzeltmeyi içeren en son düzeltme sürümü uygulama ele almanızı öneririz. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklayın:
2772858 SQL Server 2012, SQL Server 2012 Service Pack 1'de yayımlandıktan sonra yayımlanan oluşturur
NotDüzeltmeyi uyguladıktan sonra izleme bayrağı düzeltmeyi etkinleştirmek içinT9024 etkinleştirmeniz gerekir.Bu izleme bayrağı, SQL Server örneği bölümleri düğüm düzeyinde bellek nesnesine işaretçi etkinleştirdikten sonra.

Not İzleme bayrağı T9024 bile etkinleştirdikten sonra sorun devam ederse, izleme bayrağı T8048 hangi bölümler bellek işaretçisine nesne CPU düzeyinde de etkinleştirebilirsiniz.

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak, bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede anlatılan sorunu düzeltmesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir varsa, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan kullanılabilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve destek için bir istek gönderin.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme gerekiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Tam listesi Microsoft Müşteri Hizmetleri ve destek telefon numaralarını veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan kullanılabilir" formunda düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bu dil için kullanılabilir bir düzeltme değil demektir.

SQL Server 2012 için Önkoşullar

Bu düzeltmeyi uygulamak için SQL Server 2012 SP1'in bilgisayarınızda yüklü olması gerekir.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez. SQL Server izleme bayrağı T9024 yeniden başlatılması gerekir. SQL Server başlangıç izleme bayrağı'nı kullanarak nasıl yapılandırılacağı hakkında daha fazla bilgi için bkz:Veritabanı Altyapısı hizmeti başlatma seçenekleri.

Dosya bilgileri

Bu genel düzeltme sürümü dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahip aşağıdaki tabloda listelenir. Tarihleri ve saatleri bu dosyaların Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) kullanılarak listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding start collapsed
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya adıDosya sürümüDosya boyutuTarihSaatPlatform
Sqlservr.exe2011.110.3340.016076826 Oca 201305:12x 86
Sqlservr.exe2011.110.3340.019200026 Oca 201305:23x 64
Bu resmi kapatBu resmi aç
assets folding end collapsed

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 2809338 - Last Review: 10 Aralık 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 7.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2014 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2014 Developer
 • Microsoft SQL Server 2014 Standard
 • Microsoft SQL Server 2014 Express
 • Microsoft SQL Server 2014 Web
 • Microsoft SQL Server 2012 Service Pack 1, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft SQL Server 2012 Developer
  • Microsoft SQL Server 2012 Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2012 Express
  • Microsoft SQL Server 2012 Standard
  • Microsoft SQL Server 2012 Web
  • SQL Server 2012 Enterprise Core
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbfix kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbmt KB2809338 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2809338

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com