Bir SQL Server 2000 sunucusu çalıştıran Windows 2000 datacenter ya da Server Gelişmiş teybe depolanan yedek geri yüklediğinizde, geri yükleme başarısız olabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 280793 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Geri yükleme veya Windows 2000 Datacenter Server veya Advanced Server teybi görüntülemek girişiminde, bandın içeriğini görüntüleyemez ve teybi tanınmıyor. Bu sorun, SQL Server 2000'de yedek özelliği yanı sıra, Windows 2000 ile birlikte Yedekleme programını kullanırken oluşur.

SQL yedekleme teybi okuma girişimi sonra aşağıdaki hata iletisini görüntüleyebilir:
<a1>Aygıt</a1> "teyp aygıtı %" işlemi yeniden deneme sayısı aşıldı: geri HEADERONLY anormal olarak sona eriyor.
Yedekleme geri yükleme, Windows 2000'de kullandığınızda doğru teybi eklediğiniz halde, aşağıdaki iletiyi almaya devam:
Ortam Tape Catalog Title sürücü veya kitaplık birimine yerleştirin.

Neden

Geri yüklenen teybi, Fiziksel Adres Uzantıları (PAE) seçeneği etkin Windows 2000'i çalıştırırken oluşturuldu. PAE, Windows 2000 Advanced Server ve Datacenter Server, yukarıdaki, 4 gigabayt (GB) Windows tarafından erişilecek bir bellek sağlayan bir özelliktir.

Çözüm

Windows 2000 olmadan başlatmak için Boot.ini dosyasında yeni giriş oluşturmak / PAE geçin. Yeni Boot.ini girdisi ile sunucuyu yeniden başlatın ve sonra da teybi geri yükleyin. PAE modunda çalışırken, gelecekteki bir teyp yedeklemeleri tamamlayın.

Pratik Çözüm

ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Bu sorunu gidermek için şu anda desteklenen BIR geçici çözüm vardır. Yedekleme işlemini yeniden denenir önce yedekleme ve geri yükleme katılacak tüm olmayan PAE sistemler için aşağıdaki kayıt defteri anahtarını eklemeniz gerekir:
HKEY_LOCAL_MACHINE\CurrentControlSet\Services\ Driver Service Key \Parameters\Device N

MaximumSGList: REG_DWORD: 0x10 (16 ondalık) [varsayılan 0x11 olduğu veya 17]
Driver Service KeySCSI sürücü adı; N, sürücü tarafından desteklenen sıfır tabanlı SCSI bağdaştırıcısı numarasıdır. N belirtilirse, bu kayıt defteri değeri Driver Service Key için tanımlanan tüm bağdaştırıcılar için geçerlidir. MaximumSGList, 0 ile 255 arasında bir değerdir. Bu düzeltme, dağılım/toplama liste sayfalandırılmamış bellek kullanan gibi gelişigüzel kullanmayın.

Örneğin, yedekleme donanımınız, bir Adaptec denetleyicisine bağlı, kayıt defteri girdisi şuna benzeyebilir:
HKEY_LOCAL_MACHINE\CurrentControlSet\Services\aic78u2\Parameters\Device\MaximumSGList 0x10 (REG_DWORD) =

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Etkinleştirme ve PAE hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
268363Windows 2000'de Intel Fiziksel Adresleme Uzantıları (PAE)

Özellikler

Makale numarası: 280793 - Last Review: 2 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbenv kberrmsg kbprb KB280793 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:280793

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com