Odporúčania a usmernenia pre voľbu "max stupeň rovnobežnosti" konfigurácie v SQL Server

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2806535 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Súhrn

Microsoft SQL Server Max stupeň rovnobežnosti (MAXDOP) konfigurácia voľba určuje počet procesorov, ktoré sú použité na vykonanie dotazu v paralelných plán. Táto voľba určuje výpočtovej a vlákno zdroje, ktoré sú používané pre dotaz plán subjekty, ktoré vykonávajú prácu súbežne. Podľa toho, či server SQL Server je nastavený na (SMP symmetric multiprocessing) počítač, non-uniform memory access (NUMA) počítača alebo podporujúci hyperthreading procesory, musíte nakonfigurovať Max stupeň rovnobežnosti možnosť primerane. Tento článok popisuje všeobecné usmernenia, ktoré môžete použiť na konfiguráciu Max stupeň rovnobežnosti možnosti pre SQL Server, ak používate sp_configure systém uložené postupom.

Možnosti (MAXDOP) Transact-SQL dotazu tipy môžete prepísať Max stupeň rovnobežnostimožnosť sp_configure hodnoty Ak dotaz špecifikuje túto možnosť. V SQL Server 2000, prepísať nadobudne účinnosť iba vtedy, ak hodnota, ktorá je zadaná v tip je menšia alebo rovná hodnote vlastnosti sp_configure . V SQL Server 2005 a novšie verzie, prepísať vždy uskutoční. V SQL Server 2008 a novších verziách, ak MAXDOP hodnota prevyšuje hodnotu, ktorá bola nakonfigurovaná pomocou prostriedku guvernér, databázový stroj používa zdroj guvernér MAXDOP hodnotu. Všetky sémantické pravidlá, ktoré sú používané s Max stupeň rovnobežnostimožnosť sa uplatňujú pri používaní dotazu náznak MAXDOP. Ďalšie dve možnosti, ktoré možno prepísať alebo ovplyvniť nastavenie MAXDOP sa mení a dopĺňa takto:
 • Mäkké NUMA
 • Paralelné indexu

Ďalšie informácie

Poznámka Na Max stupeň rovnobežnosti Konfigurácia možností neobmedzuje počet procesorov, ktoré používa SQL Server . Nastaviť počet procesorov, ktoré používa SQL Server, použite príbuzná maska možnosť konfigurácie.

Použiť tieto usmernenia pri konfigurácii hodnotu MAXDOP.

SQL Server 2005 a novšie verzie

 • Pre servery, ktoré používajú viac než osem procesorov, použite nasledovné nastavenia:
  MAXDOP = 8
 • Pre servery, ktoré používajú procesory osem alebo menej, použite nasledovné nastavenia:
  MAXDOP = 0N

  Poznámka V tejto konfiguráciiN predstavuje počet procesorov.
 • Pre servery, ktoré majú v NUMA nakonfigurovaný, MAXDOP by nemala presiahnuť počet procesorov, ktoré sú priradené každému uzlu NUMA.
 • Servery, ktoré majú povolené hyperthreading, hodnotu MAXDOP by nemala presiahnuť počet fyzických procesorov.
 • Servery, ktoré majú NUMA nakonfigurované a zapnuté hyperthreading, hodnotu MAXDOP by nemala presiahnuť počet fyzických procesorov na NUMA uzol.
Poznámka Použite tieto rovnaké pokyny pri inštalácii Max stupeň rovnobežnostimožnosť zdroj guvernér záťaž skupiny.

Tiež maximálnu hodnotu 8 uvedené v týchto usmerneniach je použiteľná pre typické činnosti servera SQL Server a režijné náklady na výmenu subjekty, ktoré sú použité v plánoch paralelné dotazu. Túto maximálnu hodnotu, sa môže líšiť v závislosti od vašej konkrétnej aplikácie vzory a súbežnú činnosť na inštanciu programu SQL Server. Pre príklad, zvážiť nasledujúce situácie:
 • Ak máte veľmi malý počet dotazov, ktoré sa vykonáva v rovnakom čase v porovnaní s počtom procesorov, väčšiu hodnotu môžete nastaviť hodnotu MAXDOP. Napríklad, môžete nastaviť hodnotu MAXDOP 16.
 • Ak budete mať veľmi veľký počet dotazov, ktoré sa vykonáva v rovnakom čase v porovnaní s počtom procesorov, MAXDOP hodnotu môžete nastaviť na menšiu hodnotu. Napríklad, môžete nastaviť hodnotu MAXDOP 4.
Poznámka Všetky hodnoty, ktoré ste zvážiť použitie by malo byť dôkladne otestované proti konkrétne uplatňovanie činností alebo vzor dotazov prv než začnete používať túto hodnotu na produkčný server.

SQL Server 2000 alebo novšia verzia

Ak server SQL Server používa sériový plánu, bude používať iba jeden procesor. Však ak server SQL Server používa paralelizmus, musíte použiť všetky nakonfigurované procesory (stanovený MAXDOP dotaz pomôcku konfigurácie) na vykonanie paralelnej plánu. Napríklad, ak používate MAXDOP = 0 32-cestný server, SQL Server sa pokúsi použiť všetky 32 procesorov, aj keď 7 procesorov možno vykonávať prácu viac efektívne v porovnaní so sériovým plán, ktorý používa len jeden procesor. V dôsledku tohto správania nediferencovaný, ak server SQL Server používa paralelné plán a neobmedzujú náznak MAXDOP dotaz na maximálnu hodnotu 8, koordinovať všetky procesory na high-end server SQL Server vyžaduje čas prevýšené výhody pomocou paralelného plán.

MAXDOP nastavenie platí pre každý krok plánu. Každý krok bude používať jeden CPU alebo počet zadaný MAXDOP a nikdy nič medzi tým. Ak kroky vykonávať paralelne, nesmie prekročiť počet vlákien, ktoré používa dotaz MAXDOP nastavenie.

Definícia MAXDOP, nájdete na tému "Max stupeň rovnobežnosti možnosť" alebo "Stupeň rovnobežnosti" tému v SQL Server.

Pochopiť, ako funguje paralelizmus, nájdete v časti "Paralelné spracovanie dotazu" pod "Architektúra procesora dotazu" tému v zdroji SQL Server Books Online.

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie o paralelných dotazov, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite webová lokalita Microsoft Developer Network (MSDN):
Stupeň rovnobežnosti
Informácie o najlepších postupoch pri spustení inštanciu servera SQL Server na počítačoch, ktoré majú viac ako 64 procesory, téme nasledujúce SQL Server Books Online:
Najlepšie postupy pre spustenie servera SQL v počítačoch, ktoré majú viac ako 64 procesory
Pre inštancie SQL Server, ktoré beží na procesory podporujúci hyperthreading, postupujte podľa odporúčaní v nasledujúcom článku databázy Microsoft Knowledge Base:
322385 SQL Server podpory v prostredí s hyper-závitové
Poznámka Toto odporúčanie môže nevzťahuje na novšie čipy procesorov v rodine Intel Nehalem.

Informácie o počet procesorov, ktoré používa SQL Server a počet NUMA uzlov, ktoré sú uznané SQL Server, použite sys.dm_os_sys_info zobrazení dynamická správa a sys.dm_os_nodes. Ďalšie informácie o MAXDOP nastaveniu, ktoré je vynútené použitím prostriedku guvernér, prezrite si informácie v sys.dm_resource_governor_workload_groups zobrazení dynamická správa.

Pre viac informácií o produktoch alebo nástroje, ktoré automaticky skontrolovať tento stav na inštancii servera SQL Server a verzie produktu SQL Server, nájdete v nasledujúcej tabuľke:
Zbaliť túto tabuľkuRozbaliť túto tabuľku
Pravidlo softvérNázov pravidlaPopis pravidlaVerzie produktu, voči ktorej sa hodnotí pravidlo
SQL Server 2008 R2 najlepšie praxe Analyzer (SQL Server 2008 R2 BPA)Odporúčaná hodnota nie je nastavená stupeň rovnobežnostiSQL Server 2008 R2 najlepšie praxe Analyzer (SQL Server 2008 R2 BPA) poskytuje pravidlo na zistenie týchto podmienok kde príslušnú hodnotu Max stupeň rovnobežnostimožnosť nie je nakonfigurované spolu s počtom procesorov v NUMA uzol a aj zdroj guvernér zaťaženie konfiguráciu MAXDOP. SQL Server 2008 R2 BPA podporuje SQL Server 2008 a SQL Server 2008 R2.

Ak spustíte nástroj na BPA a stretnúť "Databázový nástroj - stupeň rovnobežnosti nie je nastavený na odporúčanú hodnotu" varovanie, porovnaťMax stupeň rovnobežnostimožnosť a zdroj guvernér záťaž MAXDOP hodnota s odporúčaných hodnôt, ktoré sú uvedené v časti "Zhrnutie" a "Ďalšie informácie".
SQL Server 2008, SQL Server 2008 R2
SQL Server 2012 najlepšie praxe Analyzer (SQL Server 2012 BPA)Odporúčaná hodnota nie je nastavená stupeň rovnobežnostiSQL Server 2012 najlepšie praxe Analyzer (SQL Server 2012 BPA) poskytuje pravidlo na zistenie týchto podmienok kde príslušnú hodnotu Max stupeň rovnobežnostimožnosť nie je nakonfigurované spolu s počtom procesorov v NUMA uzol a aj zdroj guvernér zaťaženie konfiguráciu MAXDOP.

Ak spustíte nástroj na BPA a stretnúť "Databázový nástroj - stupeň rovnobežnosti nie je nastavený na odporúčanú hodnotu" varovanie, porovnaťMax stupeň rovnobežnostimožnosť a zdroj guvernér záťaž MAXDOP hodnota s odporúčaných hodnôt, ktoré sú uvedené v časti "Zhrnutie" a "Ďalšie informácie".
SQL Server 2012

Vlastnosti

ID článku: 2806535 - Posledná kontrola: 6. februára 2013 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft SQL Server 2012 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2012 Standard
 • Microsoft SQL Server 2012 Developer
 • Microsoft SQL Server 2012 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Standard
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Datacenter
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Express with Advanced Services
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise Evaluation
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 Express with Advanced Services
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition with Advanced Services
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Evaluation Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Developer Edition
Kľúčové slová: 
kbinfo kbmt KB2806535 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2806535

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com