Jak povolit technologie režimu kompatibility aplikací v systému Windows 2000 SP2 a SP3

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 279792 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Poznámka
Tento článek se týká systému Windows 2000. Podporu pro systém Windows 2000 končí na 13. července 2010.Windows 2000 End-of-Support Solution Center je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace v tématu Microsoft Support Lifecycle Policy.
Poznámka
Tento článek se týká systému Windows 2000. Podporu pro systém Windows 2000 končí na 13. července 2010.Windows 2000 End-of-Support Solution Center je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace v tématu Microsoft Support Lifecycle Policy.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Režim kompatibility poskytuje prostředí pro spuštění programů, které přesněji odráží chování Microsoft Windows 95 nebo Microsoft Windows NT 4.0. Tyto režimy řeší několik nejběžnějších problémů, které zabraňují starší programy správně se systémem Windows 2000. Programy po přenesení problémy mohou využít výhod spuštění v některém z těchto kompatibilních prostředí.

Technologie režimu kompatibility je aktuálně používané systémem Windows 2000 k zajištění kompatibility vestavěné pro mnoho oblíbených programů. S Service Pack 2 (SP2) a Service Pack 3 (SP3) správci ručně a můžete povolit technologii poskytovat řešení pro vlastní programy. Tato technologie pro uživatele lze povolit pouze správci.

Povolení vlastnosti režimu kompatibility

Technologie režimu kompatibility ve výchozím nastavení není vystavena. Povolení rozhraní tak, aby tuto technologii lze použít pro programy po instalaci systému Windows 2000 SP2 nebo SP3:
 1. Přihlaste se jako správce.
 2. Klepněte na tlačítko Start a potom klepněte na příkaz Spustit.
 3. Do pole Otevřít zadejte následující příkaz a potom klepněte na tlačítko OK, kde % SystemRoot % je jednotku a složku, ve kterém je nainstalován systém Windows:
  regsvr32 %systemroot%\apppatch\slayerui.dll

Použít vlastnosti režimu kompatibility

Zástupce programu mohou správci nastavit režim kompatibility cílový program. To vyžaduje, aby vlastnosti režim kompatibility být správně nainstalován a registrován v počítači pomocí předchozích kroků. Chcete-li povolit režim kompatibility pomocí zástupce programu:
 1. Přihlaste se jako správce.
 2. Klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
 3. Klepněte na tlačítko kompatibility. Tato karta se zobrazí, pouze pokud režim kompatibility rozhraní bylo správně povoleno v počítači.
 4. Klepnutím zaškrtněte políčko Spustit v režimu kompatibility povolit podporu pro program režim kompatibility.
 5. Klepněte v rozevíracím seznamu Windows 95 nebo Windows NT 4.0 režimu kompatibility.
 6. Klepněte na tlačítko OK změny uložte.
 7. Poklepejte na zástupce ke spuštění programu.

  Poznámka: být opatrní, pokud použijete režim kompatibility obejít verze upozornění v nastavení nebo instalaci programů. Některé programy jsou určeny pro konkrétní operační systém a záměrně zakázat používání na budoucí verze. Jsou tyto programy často úrovni systému spustit na velmi nízké úrovni a mají potenciální způsobit vážné problémy, pokud je nainstalována.

Zakázat režim kompatibility

Protože povolit režim kompatibility nezávislé na systému Windows 2000 SP2 nebo SP3 instalační proces odebrání systému Windows 2000 SP2 nebo SP3 neodebere režim kompatibility. Odebrání režim kompatibility:
 1. Přihlaste se jako správce.
 2. Klepněte na tlačítko Start a potom klepněte na příkaz Spustit.
 3. Do pole Otevřít zadejte následující příkaz a potom klepněte na tlačítko OK, kde % SystemRoot % je jednotku a složku, ve kterém je nainstalován systém Windows 2000:
  regsvr32 /u %systemroot%\apppatch\slayerui.dll
Správci mohou povolit a zakázat pomocí karta Vrstva kompatibility mechanismus zlepšuje kompatibilitu s starší platformy (známé také jako Shim Technology). Po zástupce má Compatibility Layer povolena, uživatel také spustí program pod vrstva kompatibility, však uživatel nemůže zobrazit nastavení na kartě Layer kompatibility.

Jak povolit technologie režimu kompatibility aplikací v Windows 2000 Server SP3

 1. Spusťte program Editor registru (Regedt32.exe).
 2. Vyhledejte následující klíč registru a klikněte na něj:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\AppCompatibility
 3. V nabídce Úpravy klepněte na příkaz Přidat hodnotu a potom přidejte hodnotu registru s názvem Explorer.exe.
 4. Pod klíčem Explorer.exe, který jste právě vytvořili vytvořte novou hodnotu řetězce (REG_SZ) s názvem x DllPatch. Nepřiřazujte hodnotu tuto novou hodnotu řetězce.
 5. Pod klíčem Explorer.exe, který jste právě vytvořili, vytvořte novou binární hodnotu (REG_BINARY) s názvem x.
 6. Upravit binární hodnotu x zadat následující hodnotu:
  0 c 00 00 00 00 00 00 00 06 00 00 00 00 00 00 00
 7. Ukončete program Editor registru.

Odkazy

Další informace o nejnovější aktualizaci Service Pack pro systém Windows 2000 naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
260910Jak získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro systém Windows 2000

Vlastnosti

ID článku: 279792 - Poslední aktualizace: 26. října 2007 - Revize: 1.6
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP2
Klíčová slova: 
kbmt kbproductlink kbhowto kbhowtomaster kbui KB279792 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:279792

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com