Excel: Riešenie problémov zhadzovať a nereaguje s programom Excel

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2758592 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Príznaky

Keď otvoríte alebo pomocou programu Microsoft Excel, Excel pády, visí, zamrzne alebo prestane pracovať. Okrem toho môže zobraziť jedno z nasledujúce chybové hlásenie:

Excel neodpovedá.

Excel prestal pracovať.
Problém spôsobil program prestať pracovať správne. Windows zatvorte program a upozorniť vás, keď riešenie je k dispozícii.Príčina

Problémy s programom Excel shazovat alebo zavesené môže byť spôsobené niekoľko vecí. Nasleduje zoznam možných rozlíšení.

Riešenie

Použite nasledovné metódy v poradí, v akom sú uvedené. Ak sa pokúsite jednu z týchto metód a to nepomôže, prejdite na ďalší postup.

Metóda 1: Overenie/nainštalovať najnovšie aktualizácie

Možno budete musieť nastaviť lokalitu Windows Update na automatické preberanie a inštaláciu odporúčaných aktualizácií. Pomocou inštalácie dôležitých, odporúčaných a voliteľných aktualizácií často dokáže opraviť problémy výmenou neaktuálnych súborov a opravou rizík zabezpečenia. Ak chcete nainštalovať najnovšie aktualizácie balíka Office, kliknite na prepojenie špecifické pre vašu verziu systému Windows a postupujte podľa krokov v tomto článku.


Aktualizácie operačného systému

Inštalácia aktualizácií systému Windows v systéme Windows 7

Inštalácia aktualizácií systému Windows v systéme Windows Vista

Inštalácia aktualizácií systému Windows v systéme Windows XP

Aktualizácie balíka Office

Ďalšie informácie o aktualizácii balíka Office, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
953878Kumulatívne aktualizácie sú dostupné z Microsoft Office tím stanoviť hlásené problémy
Ak váš problém nie je vyriešený po inštalácii najnovšie aktualizácie systému Windows a balíka Office, prejdite na metódu 2.

Metóda 2: Štart Excel v núdzovom režime

Núdzový režim vám umožní bezpečne používať Excel bez toho, aby niektoré programy pri spustení. Alebo môžete otvoriť Excel v núdzovom režime stlačením a podržaním Ctrl pri spustení programu pomocou "/ safe" (t. j. excel.exe/Safe) možnosť pri spustení programu z príkazového riadka. Pri spustení programu Excel v núdzovom režime obchádza funkcie a nastavenia, ako napríklad alternatívne spustenie miesto, zmeniť panely s nástrojmi, priečinok xlstart a doplnky programu Excel (Doplnky COM sú však vylúčené.)

Ak sa váš problém vyriešil po spustení programu Excel v núdzovom režime, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
280504 Ako riešiť problémy pri spúšťaní programu Excel

Ak váš problém nevyriešil po spustení programu Excel v núdzovom režime, prejdite na metódu 3.

Metóda 3: Zistiť možné problémy s pridať-ins

Mnohí vývojári vytvárať doplnkov pre program Excel. Tieto doplnky sú rozdelené do dvoch typov:
  • Program Excel pridať-ins (doplnky, ktoré sú uložené ako súbory .xla zobrazili, .xlam alebo .xll). Tieto doplnky sú načítané v používateľskom rozhraní programu Excel.
  • KOM pridať-ins. Tieto doplnky zvyčajne majú byť nainštalované a zahŕňajú dll a kľúče databázy registry.

Vypnutie doplnkov je dobrý test, pretože to vám zúžiť výber ktoré doplnok je príčinou havárie.

PoznámkaNúdzovom režime Excel nemožno zakázať doplnky COM.

Ďalšie informácie o doplnkoch programu Excel, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
280504 Ako riešiť problémy pri spúšťaní programu Excel

Ak váš problém nie je vyriešený po odstrániť alebo zakázať doplnky, prejdite na metódu 4.

Metóda 4: Skontrolujte, či váš antivírusový softvér je aktualizovaný alebo je v konflikte s programom Excel

Ak antivírusový softvér nie je aktuálny, Excel nemusí správne fungovať.

Ako skontrolovať, či je antivírusový softvér aktualizovaný

Držať krok s novými vírusmi, ktoré sú vytvorené, antivírusových dodávateľov softvéru pravidelne poskytovať aktualizácie, ktoré si môžete stiahnuť z internetu. Stiahnite si najnovšie aktualizácie navštívte webovú lokalitu dodávateľa antivírusového softvéru. Zoznam dodávateľov antivírusového softvéru, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
Poskytovateľov softvéru zabezpečenia pre spotrebiteľov

Ako skontrolovať, či antivírusový softvér je v konflikte s programom Excel

Ak antivírusový softvér zahŕňa integráciu s programom Excel, môžu sa vyskytnúť problémy s výkonom. V tomto prípade môžete vypnúť všetky Excel integrácie v rámci antivírusový softvér vytvorením výnimky pre súbory programu Excel.

Dôležité
Zmena nastavenia antivírusového softvéru môže urobiť váš počítač zraniteľné voči útokom vírusových, podvodné alebo škodlivé. Neodporúčame, že sa pokúsite zmeniť nastavenia antivírusového softvéru. Toto riešenie používate na vlastné riziko. Možno budete musieť kontaktovať dodávateľa antivírusového softvéru Zistite, ako nastaviť softvér vylúčiť akékoľvek integrácia s programom Excel.
Ak ste aktualizáciu antivírusového softvéru, s výnimkou integrácia s programom Excel nevyrieši váš problém, použite metódu 5.


Metóda 5: Uistite sa, že program Excel nepoužíva iný proces

Často, Excel je začal tretej strany alebo len procesom automatizácie. To môže spôsobiť Excel nevykonal ako sa očakávalo. Ak týmto spôsobom sú Automatizácia Excel, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
257757 Dôvody pre server-bočné Automatizácia Office

Pokúste sa reprodukovať havárii iba s programom Excel. Nepoužívajte žiadne automatizácie. Ak môžete reprodukovať problém iba s použitím automatizácie, kontaktujte spoločnosť, ktorá podporuje automatizáciu aplikácie.

Ak váš problém nie je vyriešený po odstránení automatizácie, prejdite na metódu 6.

Metóda 5: Kontrola, či súbor je vytvorený treťou stranou

Niekedy Excel súbory sú generované tretej strany aplikáciou. V tomto prípade súbory môžu byť vygenerovaná nesprávne a niektoré funkcie nemusia fungovať správne pri otváraní súborov v programe Excel. Ak k tomu dôjde, test funkcie novým súbory mimo tretej-party aplikácie. Ak funkcie pracovať správne, by si, že tretia strana je vedomý tohto problému.

Ak váš problém nie je vyriešený po skúške mimo tretej-party aplikácie, prejdite na metódu 7.

Metóda 7: Test pomocou nové miestne alebo sieťové profily

Občas, Windows možno nie používateľského profilu správne prečítať. Ak chcete zistiť, či problém spôsobuje poškodeného používateľského profilu, Snažte sa prihláste ako nový používateľ. Alebo kliknite na jedno z nasledovných prepojení, v závislosti od vašej verzie systému Windows a potom postupujte podľa krokov v tomto článku:

Windows 7: Oprava poškodeného používateľského profilu

Windows Vista: Oprava poškodeného používateľského profilu

Windows XP: Vytvorenie a konfigurovanie používateľských kont v systéme Windows XP

Ak váš problém nie je vyriešený po re-vytvorení profil, prejdite na metódu 8.

Metóda 8: Vykonať selektívne spustenie určiť, či program, proces alebo služba v konflikte s programom Excel


Pri spustení systému Windows ako zvyčajne, niekoľko aplikácií a služieb začať automaticky a potom spustiť v pozadí. Tieto aplikácie a služby môžu rušiť iný softvér na vašom PC. Vykonanie selektívneho spustenia (tiež známy ako "čisté zavedenie") môže pomôcť pri identifikácii problémov s konfliktné žiadosti. Vykonať selektívne spustenie, kliknite na jedno z nasledovných prepojení, v závislosti od vašej verzie systému Windows a potom postupujte podľa krokov v tomto článku:

Windows 7: Selektívne spustenie pomocou konfigurácie systému

Windows Vista: Selektívne spustenie pomocou konfigurácie systému

Windows XP: Ako nakonfigurovať Windows XP spustiť v stave "čisté zavedenie"

Selektívne spustenie sa používa na identifikáciu pochybných procesu, služby alebo aplikácie spôsobuje konflikt s programom Excel.

Ak váš problém nevyrieši po vykonaní selektívneho spustenia, prejdite na metódu 9.

Metóda 9: Opraviť alebo preinštalovať program balíka Office

Je možné vyriešiť vaše problémy s Excel opravy programov balíka Office. Robiť to, postupujte nasledovne:
  1. Ukončite všetky spustené programy balíka Office.
  2. Otvorte Ovládací Panel, a potom otvorte položku Pridať alebo odstrániť programy (ak používate systém Windows XP) alebo na položku programy a súčasti (ak používate Windows Vista alebo Windows 7).
  3. V zozname nainštalovaných programov kliknite pravým tlačidlom myši Microsoft Office 2010, a potom kliknite na položku opraviť.

PoznámkaAk používate Office Klikni-a-Run, prejdite na nasledujúcu webovú lokalitu Microsoft Office a potom postupujte podľa pokynov na opravu Office Click-a-Run:

Aktualizáciu, opravu alebo odinštalovanie produktov Office Klikni-a-Run

Ďalšie informácie nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v Microsoft Knowledge Base:
290301Ako odinštalovať alebo odstrániť Microsoft Office 2010 suites
Ak váš problém nie je vyriešený po oprave programov balíka Office, prejdite na časť "Riešenie problémov Advanced".


Rozšírené riešenie problémov

Ak metódy, ktoré boli spomenul nevyrieši váš problém, problém môže byť buď súbor špecifických alebo životného prostredia. Nasledujúca časť popisuje ako riešiť ďalší problém, ktorý môže spôsobiť Excel zavesiť, alebo pád.

Skúmať Podrobnosti súboru programu Excel a obsah

Súbory programu Excel môže existovať v počítači na dlhú dobu. Oni sú upgrade z verzie na verziu a často cestovať z jedného používateľa inému používateľovi. Často, používateľ zdedí súboru programu Excel, ale nevie, čo je zahrnuté v súbore. Preto, uistite sa, že budete mať zoznam programu Excel súbory a odstrániť súbory, ktoré už nie sú potrebné. Ďalšie informácie o možných problémových oblastí v súbore programu excel, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:

Excel: Riešenie problémov zhadzovať a nereaguje v Excel súbory
Top 10 Zoznam problémov s výkonom v zošitoch programu Excel

Faktory životného prostredia

Faktory životného prostredia sú rovnako dôležité ako obsah súboru a doplnkov pri riešení nehôd. Môžete pomôcť nám určiť príčinu vášho problému tým, že tieto akcie:
  • Základné riešenie problémov kroky.
  • Testovacie súbory v najčistejšie prostredie. Napríklad, testovacie súbory na lokálnom počítači. Alebo použite ovládač tlačiarne Microsoft XPS Document Writer.
Nasledujúce časti popisujú niektoré oblasti, ktoré stoja za vyšetrovanie.

Povolenia
Keď uložíte súbor programu Excel, musíte mať nasledujúce povolenia priečinok, na ktorý ukladáte súbor:

• Čítať povolenia
• Zápis
• Upraviť povolenia
• Odstrániť povolenia

PoznámkaAk nemáte tieto oprávnenia, Excel uložiť proces nemožno dokončiť a program Excel môže zavesiť alebo havárie. Ďalšie informácie o Prečo Excel potrebuje tieto povolenia, po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
814068 Popis spôsobu, akým program Excel uloží súbory

Poznámka
či Excel visí mi padá pri ukladaní súboru, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
271513 Ako riešiť chyby pri ukladaní súborov programu Excel

Kde je uložený súbor
Lokálne sťahovanie súboru vám pomôže zistiť, či tam je niečo zle so súborom alebo s tam, kde je súbor uložený. Niektoré problémy môžu vzniknúť pri ukladaní súboru programu Excel v sieti alebo na webovom serveri. Je to dobrý nápad, aby ho uložte lokálne. To by sa malo uskutočniť v nasledovných prípadoch:

• "My Documents" zložky presmerovaný na umiestnenie servera

• Súbory offline

• Otváranie súborov z Webfolder alebo SharePoint

• Remote Desktop/Citrix

• Sieťové spotrebiče

• Virtualizované prostredie.Ďalšie informácie o Microsoft softvér, ktorý beží ina virtualizované prostredie, po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
897615 Politika podpory pre Microsoft softvér bežiaci v non-Microsoft hardware Virtualizačný softvér

Pamäť
Súbory programu Excel môžu rásť pomerne veľké keď začnete pridávať veľa formátovanie a tvary. Uistite sa, že váš systém nemá dostatok pamäte RAM na spustenie aplikácie. Systémové požiadavky z balíkov Microsoft Office, nájdete na nasledovných webových lokalít spoločnosti Microsoft:

Systémové požiadavky pre Office 2013

Systémové požiadavky pre balík Office 2010

Systémové požiadavky pre program Excel 2007

Office2010 zavádza natívne 64-bitové verzie produktov balíka Office využiť tento väčšiu kapacitu. Napríklad, toto dodatočné kapacity je potrebné iba Microsoft Excel užívateľov, ktorí vyžadujú hárky programu Excel pre prístup k viac ako 2 gigabajty (GB) adresovateľné pamäte. Čítať viac o Excel a 64-bitové vydania balíka Office, prejdite na nasledovných webových lokalít spoločnosti Microsoft:

64-bitové vydania Office 2013

Pochopenie 64-bit Office

Tlačiarne a ovládače grafickej karty
Pri spustení programu Excel, skúma predvolenej tlačiarne a ovládače grafickej karty, ktoré zobrazí zošity programu Excel. Excel je náročné na tlačiareň. Preto bude prebiehať ešte pomalší pri Excel súbory sú uložené v zobrazení Ukážka zlomov strán. Testovanie súboru pomocou rôznych tlačiarní ovládač tlačiarne Microsoft XPS Document Writer alebo VGA ovládač grafickej karty určuje, či problém s konkrétnu tlačiareň alebo ovládač grafickej karty.

Existuje známy problém s niektoré ovládače tlačiarní HP. Mali by ste odstrániť tieto ovládače tlačiarne počítača. Ak chcete zobraziť zoznam týchto ovládačov tlačiarne, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
2555016Excel 2010 môže zlyhať pri použití tlačiarne HP

Ďalšie informácie

Ak máte stále problémy závesné alebo zlyhávajúcich v programe Excel po práci prostredníctvom metódy riešenia, ktoré sú tu uvedené, mali by ste kontaktovať Microsoft Support pre viac informácií.

Vlastnosti

ID článku: 2758592 - Posledná kontrola: 30. októbra 2013 - Revízia: 4.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Office Excel 2007
  • Microsoft Excel 2010
  • Microsoft Excel 2013
Kľúčové slová: 
kbmt KB2758592 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2758592

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com