Zmiany w narzędziu Kontroler Rejestru (Scanreg.exe) w systemie Windows Me

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 273889 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Ten artykuł został opublikowany wcześniej pod numerem PL273889
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Streszczenie

Narzędzie Kontroler Rejestru (Scanreg.exe) w systemie Windows Millennium Edition (Me) zostało zaktualizowane, tak aby obsługiwało wszystkie operacje wykonywane w systemie Windows.

Więcej informacji

W systemie Windows i trybie awaryjnym są obsługiwane następujące opcje wiersza polecenia:

Zwiń tę tabelęRozwiń tę tabelę
Wiersz polecenia Opis Wymagane ponowne uruchomienie
scanreg /restore Rejestr można przywrócić, wybierając jego kopię zapasową z listy, na której znajdują się kopie zapasowe Rejestru, uporządkowane według dat i godzin. Tak
scanreg /fix Naprawia uszkodzenia wewnętrznej struktury danych Rejestru i kompaktuje ją. Tak
scanreg /opt Usuwa nadmiar wolnego miejsca z Rejestru. Czynność jest przeprowadzana automatycznie, jeśli wolne miejsce w plikach Rejestru przekroczy rozmiar 500 KB. Nie

Opis tych poleceń znajduje się w dokumentacji zestawu Microsoft Windows 98 Resource Kit, ale zawiera jedynie informacje o ich działaniu w trybie rzeczywistym (rozruch z wiersza polecenia) systemu Windows 98.

Opisane opcje wiersza polecenia są również dostępne po uruchomieniu programu Scanreg.exe w trybie rzeczywistym systemu Windows Me (rozruch za pomocą dysku startowego). Można to zrobić, wpisując po prostu polecenie scanreg /opcja, ponieważ ścieżka domyślna do programu Scanreg.exe jest automatycznie częścią środowiska.

Kontroler Rejestru obsługuje skanowanie, tworzenie kopii zapasowej i przywracanie plików Rejestru związanych z profilem użytkownika (User.dat) znajdujących się w folderze Windows, w folderach Profiles\Nazwa_użytkownika. Obsługa tych funkcji jest włączona automatycznie, ale można ją wyłączyć, dodając do pliku Scanreg.ini w folderze Windows następujący wiersz:
UserProfiles=0 ; (ustaw wartość 1, aby włączyć ponownie)

Materiały referencyjne

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące Kontrolera Rejestru, kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
183887 Description of the Windows Registry Checker Tool (Scanreg.exe)
Aby uzyskać dodatkowe informacje o przełącznikach wiersza polecenia Kontrolera Rejestru, kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
184023 Command-Line Switches for the Registry Checker Tool
Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące Kontrolera Rejestru i uruchamiania systemu, kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
198864 Registry Is Not Backed Up Automatically at Startup
Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące Rejestru i profilów użytkownika, kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
250410 Description of the Registry Files in Windows 98/95
Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące profilów użytkownika, kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
161334 Guide to Windows NT 4.0 Profiles and Policies (Part 1 of 6)

Właściwości

Numer ID artykułu: 273889 - Ostatnia weryfikacja: 3 października 2004 - Weryfikacja: 2.2
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Windows Millennium Edition
Słowa kluczowe: 
kbinfo kbtool kbwinme KB273889
Zastrzeżenie dotyczące artykułów z bazy wiedzy o produktach wycofanych
Ten artykuł dotyczy produktów, dla których firma Microsoft nie oferuje już pomocy technicznej. Dlatego jest on oferowany w obecnej wersji i nie będzie już aktualizowany.

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com