ID článku: 270035 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Súhrn

Tento článok popisuje zmenu zoznamu programov spúšťaných pri spustení systému Windows XP Home Edition alebo Windows Vista.

Môžete vytvoriť a zmeniť zoznam programov, ktoré sa spúšťajú automaticky pri spustení alebo prihlásenie do počítača. Niektoré z týchto programov môžete nastaviť na automaticky konfigurovali na spustenie pri prihlásení do počítača.

Ďalšie informácie

Na zmenu zoznamu programov spúšťaných pri spustení systému Windows, použite jednu z nasledujúcich metód.

Metóda 1: Použitie Windows Defender upraviť zoznam programy spúšťané pri Windows XP Home Edition-založené alebo počítač so systémom Windows Vista spustí

Používanie programu Windows Defender zistiť, ktoré programy sú spustené pri spustení systému Windows XP Home Edition alebo Windows Vista.
Windows XP Home Edition
PoznámkaProgram Windows Defender už nie je k dispozícii na stiahnutie pre Windows XP. Ak nemáte už nainštalovaný program Windows Defender, pozri metóda 2.

Používanie programu Windows Defender vypnúť programy v systéme Windows XP Home Edition, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, na položku Všetky programya potom kliknite na položku Windows Defender.
 2. Kliknite na tlačidlo Nástrojea thenclick Software Explorer.
 3. Kliknite na aplikácie názov v stĺpci názov , ktorý chcete vypnúť, a potom kliknite na položku vypnúť.
Systém Windows Vista
Predvolene program Windows Defender je nainštalovaný ako súčasť inštalácie systému Windows Vista.

Ako používať obranca vypnúť programy v systéme Windows Vista

Ďalšie informácie o používaní nástroja Software Explorer v programe Windows Defender nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://windowshelp.Microsoft.com/Windows/en-US/Help/d360ec81-0dd6-480f-a180-746dc6a12f001033.mspx
Ďalšie informácie o tom, ako zastaviť automatické spúšťanie programu pri spustení systému Windows Vista, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://windowshelp.Microsoft.com/Windows/en-US/Help/b38d44d3-c61f-411f-a069-8f189d2f914e1033.mspx
Môžete použiť aj program Windows Defender pre skenovanie na spyware alebo iný potenciálne nežiaduci softvér. Ďalšie informácie o používaní programu Windows Defender pre skenovanie na spyware a iný potenciálne nežiaduci softvér, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://windowshelp.Microsoft.com/Windows/en-US/Help/85aba529-d717-49e9-ba01-cf892cdfff2e1033.mspx

Metóda 2: Použitie kľúča databázy registry na úpravu zoznamu programov, ktoré bežia pri spustení počítača so systémom Windows XP Home Edition

Dôležité Tento oddiel, metóda alebo úloha obsahuje kroky, ktoré vám povedať, ako upraviť databázu registry. Avšak, môžu spôsobiť vážne problémy ak databázu registrov upravíte nesprávne. Preto sa uistite, že ste postupovali správne. Doporučujeme zálohovať databázu registrov skôr, ako zmeníte jej hodnoty. Potom, môžete obnoviť databázu registrov, ak sa vyskytne problém. Ďalšie informácie o zálohovaní a obnovení databázy registrov nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v Microsoft Knowledge Base:
322756 Ako zálohovať a obnovenie databázy registry v systéme Windows
Ak chcete zmeniť len zoznam starších programov, ktoré bežia na štarte, použite Editor databázy Registry. Robiť to, postupujte nasledovne:
 1. Spustite Editor databázy Registry a potom vyhľadajte jeden z nasledujúcich kľúčov databázy registry:
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce
 2. Ak nechcete, aby program spustil pri štarte, nájdite daný program a potom vymažte jeho položku z jedného z týchto kľúčov databázy registry.

  Tiež môžete pridať ďalšie položky tu. Ale my odporúčame použiť nastavenie pridať programy, ktoré chcete spustiť pri spustení systému Windows spustiť po spustení politiky.

Odkazy

Ďalšie informácie o tom, ako zmeniť spúšťanie programov pre systém Windows XP Professional, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
314488 Ako upraviť skupinovej politiky pre programy, ktoré sa spúšťajú pri prihlásení používateľa na počítač so systémom Windows XP
Ďalšie informácie o iných problémoch pri spustení systému Windows XP, po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
147381 Ako použitie systémových politík na samostatnom počítači
179365 Spustiť, RunOnce, RunServices, RunServicesOnce a spustenie

Vlastnosti

ID článku: 270035 - Posledná kontrola: 4. novembra 2013 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Home Basic
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Kľúčové slová: 
kbresolve kbappdev kbenv kbhowto w2000apps kbmt KB270035 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 270035

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com