Řešení problémů s mikrofonem

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 266677 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Většina zvukových karet poskytovat tuto schopnost přijímat vstup zvuku z mikrofonu prostřednictvím portu mikrofon zvukovou kartu. To může být užitečné pro záznam hlasu nebo zvuky do vašeho počítače. Tento článek popisuje řešení potíží s mikrofonem v systému Windows 95, Windows 98 a Windows 98 Druhé vydání.

POZNÁMKA:: Účinnějšího prohledávání znalostní báze Microsoft Knowledge Base, pomocí klíčových slov, které se vztahují k vašemu problému. Pokud hledáte Poradce při potížích s informací, které nejsou zmíněny v tomto článku, prohledejte znalostní báze Microsoft Knowledge Base znovu pomocí klíčových slov, které jsou uvedeny v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
242450 Jak na bázi Microsoft Knowledge Base pomocí klíčových slov

Další informace

Všimněte si, že mikrofon není uvedeny samostatně ve Správci zařízení, protože funguje prostřednictvím zvukové karty. Postupujte podle pokynů v následující části objednávky a potom testem ověřte, pokud je váš problém vyřešen po jednotlivých částech.

Poznámka: mikrofon by měl být vybrán jako záznamové zařízení v tool(sndvol32.exe) ovládání hlasitosti.

Chcete-li to ověřit, postupujte takto:

 1. Klikněte na tlačítko Start a na příkaz Spustit.
 2. Do pole Otevřít zadejte následující příkaz: Sndvol32.exea potom klepněte na tlačítko OK.
 3. V nabídce Možnosti klepněte na příkaz Vlastnosti .
 4. Nastavit hlasitost pro pole klepněte na tlačítko záznam.
 5. Klepněte na tlačítko OK.
 6. V poli mikrofon zkontrolujte, zda je zaškrtnuto zaškrtávací políčko Vybrat .
Všechny vlastnosti, které jsou uvedeny v části ovládání hlasitosti přehrávání jsou independet nastavení nahrávání. Můžete tak nahrávání přes mikrofon výběrem v části záznamu a Ztlumit v oblasti přehrávání. Potom může zaznamenávat zvuk, ale není slyšet přes reproduktory při nahrávání.

Zkontrolujte Hardware

Pokud nikdy pracoval mikrofonu nebo přestalo pracovat, zkontrolujte, zda fyzické připojení mikrofonu. Ověřte, zda je pevně zapojen do portu mikrofon namísto portu výstup pro sluchátka nebo reproduktory. Pokud si nejste jisti, který port je správný, můžete zkontrolovat zvukovou kartu zobrazíte, pokud je označeno (někdy s obrázkem mikrofon), můžete použít vylučovací metodou, Další informace naleznete v dokumentaci dodané s hardwarem nebo kontaktujte výrobce hardwaru.

Program Záznam zvuku

 1. Spusťte nástroj pro záznam zvuku:

  Windows 95

  Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz programy, Příslušenství, Multimédiaa potom klepněte na možnost Záznam zvuku.

  Systém Windows 98

  Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz programy, Příslušenství, Zábavaa potom klepněte na možnost Záznam zvuku.
 2. Po spuštění programu Záznam zvuku klepněte na tlačítko záznam (kruh na pravé straně) a pak Mluvte do mikrofonu. Pokud bude zapojeno do správné zásuvky, řádek na obrazovce pohybuje nahoru a dolů. Pokud nepřesune, zvuk není takže přes mikrofon. Je-li řádek přesunout, stiskněte Stop, pomocí tlačítka Rewinda stiskněte klávesu Přehrát záznam přehrát. Pokud toto funguje, ale nefunguje v programu, naleznete v tomto článku v části "Použití the mikrofon v programech".
Poznámka: Pokud není nainstalován program Záznam zvuku:
 1. Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz Nastavení, klepněte na položku Ovládací panelya poklepejte na panel Přidat nebo odebrat programy.
 2. Klepněte na kartu Instalace systému Windows , klepněte na tlačítko Multimédiaa potom klepněte na tlačítko Podrobnosti.
 3. Klepnutím zaškrtněte políčko Programu Záznam zvuku , klepněte na tlačítko OKa potom klepněte na tlačítko OK.
 4. Po spuštění programu Záznam zvuku postupujte podle kroků pro testování.

Stále nelze zaznamenat

Je-li soubor WAV nelze zaznamenat, po provedení kroků v předchozí části, může být problém s nastavením vlastností mikrofonu. Chcete-li zkontrolovat nastavení:
 1. Poklepejte na ikonu reproduktoru na hlavním panelu a potom ověřte, že jezdce mikrofonu je nahoře a že není zaškrtnuto políčko Ztlumit . Pokud je vybrána možnost Ztlumit, klepnutím zrušte zaškrtnutí políčka.
 2. Z nabídky Volby vyberte vlastnosti. Vyberte záznam a klepněte na tlačítko OK. Ověřte, že je zaškrtnuto zaškrtávací políčko vybrané v seznamu mikrofon a že jezdce mikrofonu je nahoře.
 3. Pokuste se znovu nahrávání souboru WAV.

Reproduktor není na hlavním panelu

V případě, že reproduktor není na hlavním panelu:
 1. Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz Nastavení, klepněte na položku Ovládací panelya potom poklepejte na panel Multimédia.
 2. Klepnutím vyberte Zobrazit ovládání hlasitosti na hlavním panelu Zaškrtněte políčko a klepněte na tlačítko OK.
Pokud stále není možné zaznamenat do souboru ve formátu WAV, je pravděpodobně příčinou související s hardwarem a měli opakujte předchozí kroky s jiný mikrofon nebo výrobce hardwaru.

Informace o použití mikrofonu v programech

Je-li v programu Záznam zvuku můžete zaznamenat WAV, ale stále dochází k potížím v určitém programu, může být nastavení, které je nutné povolit v aplikaci. V dokumentaci dodané s programem pro konkrétní podrobnosti.

Běžné problémy s mikrofony

 • Svazek je vypnutý nebo je velmi nízká

  Je-li svazek je vypnutý nebo je nastavena velmi nízké, není možné být slyšeny, když používáte mikrofon. Ověřte, že slyšíte souborů ve formátu WAV pomocí programu Záznam zvuku.
  • V nabídce soubor klepněte na tlačítko Otevřít.
  • Vyhledejte a klepněte na soubor ve formátu WAV a potom klepněte na tlačítko Otevřít.
  • Klepněte na tlačítko Přehrát.
 • Reproduktory, nikoli na nebo svazku je nízká

  Používáte-li zesilovací reproduktory, ověřte, zda jsou správně připojen k zvukové karty a že jsou zapnuty a objem ovládací prvek je zapnuta.
 • Nelze současně mluvit s jinou osobou

  K tomu může dojít, je-li plně duplexní není používána v obou účastníků. S plně duplexním zvuku vám a ostatním osobám lze hovořit (a slyšet) současně. S poloduplexní zvuk vám a ostatním osobám musí střídají obrátíte. Zvukové karty, které podporují plně duplexní funkce pro oba současně mluvit musí mít oba účastníci. Zkontrolujte vlastnosti každého zvukové karty a povolena plně duplexní.
 • Použití zvuku prostřednictvím serveru proxy

  Pokud máte problémy s použitím mikrofonu v síťovém prostředí, audio porty může být uzavřena na proxy serveru, obraťte se na správce sítě nebo poskytovatele služeb Internetu.

Vlastnosti

ID článku: 266677 - Poslední aktualizace: 16. ledna 2013 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 95
 • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbhardware kbhowto kbtshoot kbmt KB266677 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku: 266677

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com