Çekirdek nesneleri Terminal Hizmetleri oturumları arasında paylaşılan.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 264651 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir programı, bir çekirdek nesnesi gibi bir olay ya da başka bir Terminal Hizmetleri oturumunda oluşturulan bir semafor açmaya çalıştığında, başarılı olmayabilir. GetLastError çağrılıyor ERROR_FILE_NOT_FOUND döndürür.

Neden

Bu davranış aşağıdaki nedenlerden biriyle oluşabilir:
 • Uzaktan Yönetim modunda Terminal Hizmetleri sunucusu çalışıyor olabilir. Sunucuyu uygulama sunucusu modunda çalışırken, çekirdek nesnelerin Paylaşım desteklenmiyor. Sunucu, uzaktan yönetim modunda çalışıyorsa, bu özelliği devre dışı bırakılır. Terminal Hizmetleri yapılandırmasını değiştirmeniz gerekebilir.
 • Çekirdek nesnenin oluşturulduğu veya program tarafından LoadLibrary veya LoadLibraryEx çağrıları kullanılarak açıkça yüklenen dinamik bağlantı kitaplığı (DLL)'de açılmış. DLL Kaydet komutunu kullanarak, genel kullanım için işaretlenmiş olsa bile bu tür nesneler üzerinde oturumları paylaştırılmaz. Bu makalede, bu sorunu gidermek için bir düzeltme listeler.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir
Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date    Time  Version    Size  File name
  -------------------------------------------------------
  06/02/2000 06:05p 5.0.2195.2096 45,328 Tsappcmp.dll
				

Pratik Çözüm

Genel kullanım için DLL yükleyen program (.exe dosyası) işaretleyin. Uygulama sunucusu modunda Terminal Hizmetleri sunucusu çalışıyorsa bu çalıştığını unutmayın.

Durum

Microsoft bu sorunun Microsoft Windows 2000'de bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000'i ve Windows 2000 düzeltmelerini aynı anda yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
249149Microsoft Windows 2000 ve Windows 2000 Düzeltmelerini Yükleme

Özellikler

Makale numarası: 264651 - Last Review: 2 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbwin2000presp2fix KB264651 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:264651

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com