Artikli ID: 257824 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

Kokkuvõte

Käesolevas artiklis antakse ülevaade Outlooki ja Outlook Expressi põhierinevustest.

Märkus. Outlook Express on operatsioonisüsteemidega Windows XP ja Windows 2000 tarnitav Microsofti meiliklient. Windows XP, Windows Vista ja Windows 7 puhul võite selle asemel installida Windows Live Maili. Lisateavet vaadake sellelt Microsofti veebisaidilt:

Kas proovite alla laadida Outlook Expressi? Katsetage selle asemel Windows Live Maili

Lisateave

Microsoft Outlooki sõnumside- ja koostööklientide tootepere põhineb tõdemusel, et kodu- ja ärikasutajatel on erinevad vajadused. Outlooki klientide tootepere ongi optimeeritud nende kahe erineva turusegmendi jaoks:
 • kodukasutajad, kes vajavad lihtsaid ja töökindlaid Interneti-, e-posti ja uudisterühmafunktsioone;
 • ärikasutajad, kes vajavad töökindlust ning kasutuslihtsust, kuid ka täiendavaid e-posti funktsioone ja e-posti ning teabehalduse ja koostööriistade tihedat integreeritust.
Enamik kasutajaid leiab, et nende vajadustele vastab kõige paremini nende kasutusmustrite jaoks optimeeritud klient. Järgmistes lõikudes pakutakse lisateavet selle kohta, kuidas Outlook Express vastab kodu- ja ärikasutajate vajadustele.

Outlook Express

E-posti klient Outlook Express on kaasatud rakendustesse Microsoft Internet Explorer 4.x, Microsoft Internet Explorer 5.x, opsüsteemidesse Microsoft Windows 98, Microsoft Windows Millennium Edition (Me), Microsoft Windows 2000 ja Microsoft Office 98 for the Macintosh. Outlook Express on loodud kodukasutajate jaoks, kes pääsevad e-postile juurde Interneti-teenuse pakkujale (ISP) sissehelistamise kaudu.

Avatud Interneti-standardil põhinev Outlook Express on loodud kasutamiseks standardse Interneti-süsteemiga (nt Simple Mail Transfer Protocol (SMTP), Post Office Protocol 3 (POP3) ja Internet Mail Access Protocol (IMAP)). See pakub täielikku tuge tänapäevastele tähtsaimatele e-posti, uudiste- ja kataloogistandarditele (nt Lightweight Directory Access Protocol (LDAP), Multipurpose Internet Mail Extension Hypertext Markup Language (MHTML), Hypertext Markup Language (HTML), Secure/Multipurpose Internet Mail Extensions (S/MIME) ja Network News Transfer Protocol (NNTP)). Täielik tugi tähendab, et saate kasutada uute tehnoloogiate eeliseid ning tõrgeteta saata ja vastu võtta e-kirju.

Siirdamistööriistad, mis impordivad Eudorast, Netscape'ist, Microsoft Exchange Serverist, Windowsi sisendkaustast ja Outlookist automaatselt teie olemasolevad e-posti sätted, aadressiraamatukirjed ja e-kirjad, lihtsustavad kõigi Outlook Expressi pakutavate funktsioonide kasutuselevõtmist. Mitmelt e-posti kontolt e-kirjade vastuvõtmise ja sisendkausta reeglite loomise võimalus aitab teil oma e-posti hallata ja korraldada.

Lisaks võimaldab HTML-vormingus e-kirjade täielik tugi isikupärastada sõnumeid kohandatud taustade ja graafikaga. Nii on lihtne luua kordumatuid ja visuaalselt mõjusaid sõnumeid.

Outlook Express sisaldab eriliste sündmuste (nt sünnipäevade ja pühade) jaoks loodud kirjaplanke, mille on kujundanud Greetings Workshop ja Hallmark.

Outlook

Outlook on Microsofti peamine sõnumside- ja koostööklient. See on autonoomne rakendus, mis on integreeritud Microsoft Office'isse ja Exchange Serverisse. Outlook võimaldab ka koostööd ja integratsiooni rakendusega Internet Explorer 5.5. E-posti, kalendri ja kontaktihalduse täielik integreeritus teevad Outlookist sobivaima kliendi paljudele ärikasutajatele.

Outlook aitab teil leida ja korraldada teavet nii, et saate Office'i rakendustega tõrgeteta töötada. Nii saate tõhusamalt suhelda ja teavet ühiselt kasutada.

Võimsad sisendkaustareeglid võimaldavad teil filtreerida ja korraldada e-kirju. Outlookiga saate integreerida ja hallata mitme e-posti konto e-kirju, isiklikke ja rühmakalendreid, kontakte ning ülesandeid.

Outlooki kasutamisel koos Exchange Serveriga on teie käsutuses töörühma teabe ühiskasutuse ning töövoosuhtluse, rühmaajakavade, ühiskaustade, vormide ja täiustatud Interneti-ühenduse funktsioonid.

Outlook on loodud kasutamiseks Interneti (SMTP, POP3 ja IMAP4), Exchange Serveri või mõne muu standardipõhise sidesüsteemiga, mis toetab MAPI-t (Messaging Application Programming Interface), sealhulgas ka kõneposti. Outlook põhineb Interneti-standarditel ning toetab tänapäevaseid tähtsamaid e-posti, uudiste- ja kataloogistandardeid (sh LDAP, MHTML, NNTP, MIME ja S/MIME), vCalendari, vCardi, iCalendari ja pakub täielikku HTML-vormingus e-posti tuge.

Outlook pakub samasid imporditööriistu, mida Outlook Expresski. See tagab hõlpsa siirdamise muudelt e-posti klientidelt ja võimaldab täiendavalt siirata klientidelt Microsoft Mail, Microsoft Schedule+ 1.0, Microsoft Schedule+ 7.0, Lotus Organizer, NetManage ECCO, Starfish SideKick ja Symantec ACT, samuti sünkroonida juhtivate pihuarvutitega (PDA-dega), näiteks 3Com Palm Pilotiga.

Kuidas otsustada, milline klient teie vajadustele kõige paremini vastab

Outlooki ja Outlook Expressi vahel valimisel peaksid kasutajad ja ettevõtted tegema oma otsuse järgmiste kriteeriumide põhjal:

Outlook Express

Valige Outlook Express järgmistel juhtudel:
 • vajate ainult Interneti e-posti ja uudisterühmafunktsioone (opsüsteemist Microsoft Windows 95 uuemate versioonide, opsüsteemist Microsoft Windows 95 vanemate versioonide, Macintoshi ning UNIX-i platvormide puhul);
 • kasutate või kavatsete kasutusele võtta komplekti Office 98 for Macintosh ning soovite kasutada ära Outlook Expressi ja Office'i komplekti selle versiooni vahelist integreeritust.

Outlook

Valige Outlook järgmistel juhtudel:
 • vajate täiustatud Interneti-standarditel põhinevaid e-posti ja arutelurühmade funktsioone;
 • vajate integreeritud isiklikke kalendreid, rühmaajakavasid, ülesannete ja kontaktide haldust;
 • vajate integreeritud e-posti ja kalendrifunktsioone, platvormide vahelisi kliente opsüsteemide Microsoft Windows 95 uuemate ja vanemate versioonide ning Macintoshi platvormide jaoks;
 • kasutate või kavatsete kasutusele võtta Office 97, Office 2000, Office XP või Exchange Serveri ning soovite ära kasutada Outlooki integreeritust selle Office'i komplekti versiooni ja Exchange Serveriga;
 • vajate töökindlaid integreeritud käitus- ja kujundusaja koostööfunktsioone.
Märkus. See artikkel on otse Microsofti tugiorganisatsioonist loodud artikkel ?FAST PUBLISH? (Kiiravaldamine). Selles sisalduv teave edastatakse probleemide ilmnemisel olemasoleval kujul. Kiiresti kättesaadavaks muutmise tõttu võib materjalides esineda trükivigu ja neid võidakse mis tahes ajal ette teatamata parandada. Muude asjaolude korral vaadake kasutustingimusi.

Atribuudid

Artikli ID: 257824 - Viimati läbi vaadatud: 31. detsember 2013 - Redaktsioon: 1.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Microsoft Outlook Express 4.0
 • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 2000 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 98 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 97 Standard Edition
Märksõnad: 
kbinfo KB257824

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com