Spuštění počítače se zobrazí chybová zpráva Oprava: "Limited virtuální paměť"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 257758 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Nastavíte-li stránkovací soubor (Pagefile.sys) v počítači velikost je nižší než doporučená velikost 12 megabajtů (MB) plus množství paměti RAM (RAM), může být vytvořen dočasný stránkovací soubor (Temppf.sys) a po přihlášení se pravděpodobně zobrazí následující chybová zpráva:
Omezená virtuální paměť

Je systém bez správně velikosti stránkovacího souboru. Použijte možnost virtuální paměť systému apletu ovládacího panelu vytvořit stránkovací soubor nebo zvětšete počáteční velikost stránkovacího souboru.

Příčina

K tomuto problému může dojít při dočasný stránkovací soubor používá značné množství volného místa na pevném disku a zbývající místo na pevném disku k dispozici je menší než počáteční velikost stránkovacího souboru nastavení nakonfigurované ovládacím.

Řešení

K řešení tohoto problému použijte příslušnou metodu:

Systémem WINDOWSNT

 1. Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz Nastavení, klepněte na položku Ovládací panely a poklepejte na panel systém.
 2. Klepněte na tlačítko virtuální paměť "Počáteční velikost" a "Maximální velikost" hodnoty pro stránkovací soubor na hodnotu 0 (nula) a potom restartujte počítač.
 3. Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz Nastavení, klepněte na položku Ovládací panely a poklepejte na panel systém.
 4. Klepněte na tlačítko virtuální paměť pro WINDOWSNT doporučené hodnoty obnovit "Počáteční velikost" a "Maximální velikost" hodnoty a potom restartujte počítač.

Počítače se systémem Windows 2000

 1. Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz Nastavení, klepněte na položku Ovládací panely a poklepejte na panel systém.
 2. Klepněte na kartu Upřesnit, klepněte na tlačítko Možnosti výkonu, klepněte na tlačítko změnit, nastavte "Počáteční velikost" a "Maximální velikost" hodnoty pro stránkovací soubor na 0 (nula) a potom restartujte počítač.
 3. Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz Nastavení, klepněte na položku Ovládací panely a poklepejte na panel systém.
 4. Klepněte na kartu Upřesnit, klepněte na tlačítko Možnosti výkonu, klepněte na tlačítko změnit, obnovit "Počáteční velikost" a "Maximální velikost" hodnoty doporučené hodnoty pro systém Windows 2000 a potom restartujte počítač.
Po konfiguraci stránkovacího souboru na příslušnou velikost dočasný stránkovací soubor odstraněn a již k chybám virtuální paměti.

Tento problém vyřešit, vytvořte dostatek volného místa přizpůsobí velikost dočasný stránkovací soubor.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku.

Další informace

Chybová zpráva uvedená dříve v tomto článku může dojít při počáteční velikost stránkovacího souboru je snížena na množství mnohem menší než doporučená velikost. Systém Windows rozpozná, že velikost stránkovacího souboru je nedostatečná a vytvoří dočasný stránkovací soubor až 20 megabajtů ve složce Winnt\System32. Dialogového okna systém ovládacím je pak zobrazen, vynucení adresa problém stránkovací soubor.

Po 30 megabajtů volného místa v počítači nebo méně, mohou nastat problémy při opravit Nedostatečná velikost stránkovacího souboru. Kombinace Nedostatečná velikost stránkovacího souboru a dočasné velikost stránkovacího souboru můžete snadno použít všechny dostupné volného místa. Není to ponechejte dostatek volného místa vytvořit eliminovat potřebu dočasný stránkovací soubor dostatečně velký stránkovací soubor.

Jediným způsobem volného místa na disku, který je používán dočasný stránkovací soubor je vytvoření stránkovacího souboru odpovídajícím způsobem velikosti. Pokud je již nepotřebujete, dočasný stránkovací soubor je odstraněn při příštím spuštění počítače a potom uvolněno místo na disku.

Vlastnosti

ID článku: 257758 - Poslední aktualizace: 1. března 2007 - Revize: 2.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows NT Server 3.5
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Advanced Server 3.1
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.5
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.51
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 3.1
 • Microsoft Windows NT Advanced Server 3.1
 • Microsoft Windows NT Server 3.5
 • Microsoft Windows NT Server 3.51
Klíčová slova: 
kbmt kbbug kberrmsg kbfix kbvs600sp4fix kbvs600sp5fix KB257758 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:257758

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com