Makale numarası: 2570623 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

MS11-021 güncelleştirmesini ve Office 2003 için Office Dosya Doğrulaması (OFV) Eklentisi'ni (KB 2501584) yükledikten sonra, bir ağ konumunda depolanan çalışma kitapları OFV yüklenmeden öncesine göre Excel 2003'te daha yavaş açılır. Performanstaki düşüş çalışma kitabının büyüklüğüne ve ağın bant genişliğine bağlıdır ve bazı senaryolarda Excel kilitlenmiş gibi görünebilir.

Neden

Dosyayı açmadan önce OFV dosyanın güvenilir olup olmadığını belirlemek için dosyayı okur. Bu işlem ağ üzerinden yapıldığında, çalışma kitabının bölümlerini okurken ağ trafiği nedeniyle performansı düşürür.

Çözüm

Office 2010 Dosya Doğrulaması güncelleştirmesini bu Microsoft Bilgi Bankası makalesinden yükleyin ve kurun:

2553065 Office 2010 Dosya Doğrulaması güncelleştirmesi: 13 Eylül 2011'in açıklaması

Güncelleştirmeyi yükledikten sonra, dosyaların ağ üzerindeki performansını halen yeterli bulmuyorsanız, bu makaledeki "Geçici Çözümler" bölümü, size uygun olan çeşitli seçenekleri tanımlar.

Geçici Çözümler

Yöntem 1:
Hem OFV'nin sağladığı korumaya sahip olmak hem de dosyaları açarken normal bir ağ performansı elde etmek için, Microsoft Excel 2007'ye veya Microsoft Excel 2010'a yükseltin.

Yöntem 2:
Dosyayı yerel iş istasyonuna kopyalayın. Excel içinde yerel sürücüden açın ve yerel sabit sürücüye kaydedin. Dosyayı ağ konumuna geri kopyalayın.

Not: Birden fazla kullanıcı aynı dosyaya erişiyorsa, başka bir kullanıcının yaptığı değişikliklerin üzerine yazmamak için, dosyayı paylaşıma geri kopyalamadan önce diğer kullanıcılarla işbirliği yapmaya dikkat etmelisiniz. Bu geçici çözümle Paylaşılan Çalışma Kitabı özelliği kullanılamaz.

Yöntem 3:
Excel 2003 kullanmak ve ağ performansı sorunundan kaçınmak için, OFV'nin Excel bölümünü kaldırarak Excel için Microsoft Office Dosya Doğrulaması Eklentisi'ni devre dışı bırakabilirsiniz. Bu yöntem, diğer Office uygulamalarını korumaya devam ederken Excel'den OFV'nin sağladığı ek korumayı kaldırır.

Bu sorunu sizin adınıza gidermek için bu yöntemdeki adımları uygulamamızı isterseniz, "Benim adıma düzelt" bölümüne gidin.

Benim adıma düzeltBu sorunu otomatik olarak düzeltmek için, Düzelt düğmesini veya bağlantısını tıklatın. Ardından, Dosya Yükleme iletişim kutusunda Çalıştır'ı tıklatın ve Fix it sihirbazındaki adımları uygulayın.

Bu sorunu düzelt
Microsoft Fix it 50748


Notlar
 • Bu sihirbaz yalnızca İngilizce olabilir. Ancak otomatik düzeltme, Windows'un diğer dil sürümleri için de çalışmaktadır 
 • Sorun olan bilgisayarda değilseniz, Fix it çözümünü bir flash sürücüye veya CD'ye kaydedin ve sonra sorunun yaşandığı bilgisayarda çalıştırın.
 • Bilgisayarınızda Office 2010 ve Office 2003 yüklüyse Yöntem 4'ü kullanın. Ayrıca Office 2010 yüklü olan bir bilgisayarda, Excel 2003 için Office 2003'ten korumayı kaldırmayı denediğinizde, Excel 2010 OFV korumasını yeniden yükler.
 • Bilgisayarınızda Office 2003 ve Office 2007 yüklüyse, Fix it çalıştırıldığında iki sürüm için de koruma devre dışı bırakılır.

Yöntem 4:
Excel 2003 kullanmak ve ağ performansı sorunundan kaçınmak için, bir kayıt defteri ayarı kullanarak Excel için Microsoft Office Dosya Doğrulaması Eklentisi'ni devre dışı bırakabilirsiniz. Bu yöntem, diğer Office uygulamalarını korumaya devam ederken Excel'den OFV'nin sağladığı ek korumayı kaldırır.

Bu ayar hakkında daha fazla bilgi burada bulunmaktadır:
http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/gg985445(en-us,office.12).aspx

Bu sorunu sizin adınıza gidermek için bu yöntemdeki adımları uygulamamızı isterseniz, "Benim adıma düzelt" bölümüne gidin. Adımları izleyerek sorunu kendiniz gidermeyi tercih ediyorsanız, "Kendim düzeltmek istiyorum" bölümüne gidin.

Benim adıma düzeltBu sorunu otomatik olarak düzeltmek için, Düzelt düğmesini veya bağlantısını tıklatın. Ardından, Dosya Yükleme iletişim kutusunda Çalıştır'ı tıklatın ve Fix it sihirbazındaki adımları uygulayın.


Bu sorunu düzelt
Microsoft Fix it 50741


Notlar
 • Bu sihirbaz yalnızca İngilizce olabilir. Ancak otomatik düzeltme, Windows'un diğer dil sürümleri için de çalışmaktadır 
 • Sorun olan bilgisayarda değilseniz, Fix it çözümünü bir flash sürücüye veya CD'ye kaydedin ve sonra sorunun yaşandığı bilgisayarda çalıştırın.
 • Birden fazla Office sürümü (Office 2003, Office 2007 ve Office 2010) yüklü olan bir makineniz varsa, Fix it çalıştırıldığında tüm Excel sürümleri için OFV koruması devre dışı bırakılır.
 • Fix it çözümünü birden fazla bilgisayara dağıtmanız gerekiyorsa, aşağıdaki komut satırını kullanabilirsiniz:

  %windir%\system32\msiexec.exe /i \\sunucu\paylaşım\MicrosoftFixit50741.msi /qn

  msiexec.exe'nin komut satırı anahtarları hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:

  314881 Microsoft Windows Installer Aracı Msiexec.exe İçin Komut Satırı Seçenekleri
Ardından "Bu işlem sorunu düzeltti mi?" bölümüne geçin.Kendim düzeltmek istiyorum

EnableOnLoad kayıt defteri girdisini, Excel'in çalışma kitaplarını OFV için açarken işleyişini yapılandırmak için kullanabilirsiniz. Varsayılan olarak, EnableOnLoad girdisi Windows kayıt defterinde yoktur. Windows kayıt defterine EnableOnLoad girdisini eklemek için şu adımları izleyin:
 1. Excel'den çıkın.
 2. Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, regedit yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
 3. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun ve tıklatıp seçin:
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\11.0\
 4. 3. adımda belirtilen anahtarı seçtikten sonra, Düzen menüsünde Yeni'nin üzerine gelin ve sonra Anahtar'ı tıklatın.
 5. Excel yazın ve ENTER tuşuna basın.
 6. Excel öğesini seçin, Düzen menüsünde Yeni'nin üzerine gelin ve sonra Anahtar'ı tıklatın.
 7. Security yazın ve ENTER tuşuna basın.
 8. Security öğesini seçin, Düzen menüsünde Yeni'nin üzerine gelin ve sonra Anahtar'ı tıklatın.
 9. FileValidation yazın ve ENTER tuşuna basın.
 10. FileValidation öğesini seçin, Düzen menüsünde Yeni'nin üzerine gelin ve sonra DWORD Değeri'ni tıklatın.
 11. EnableOnLoad yazın ve ENTER tuşuna basın.
  Not: Varsayılan değer olan 0 doğrulamayı devre dışı bırakır.
 12. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkmak için Dosya menüsünde, Çıkış'ı tıklatın.


Bu işlem sorunu düzeltti mi?

 • Sorunun giderilip giderilmediğini denetleyin. Sorun çözülmüşse bu bölümle işiniz bitti demektir. Sorun çözülmezse, destek hizmetlerine başvurabilirsiniz.
 • Görüşleriniz bizim için önemlidir. Görüşünüzü veya bu çözümle ilgili sorunları bildirmek için, "Benim adıma düzelt" Web günlüğüne bir yorum yazın veya bize bir e-posta iletisi gönderin.

Daha fazla bilgi

Microsoft Office 2007 ve Microsoft Office 2010 etkilenmez çünkü bunlar ağ üzerinden dosya açma konusunda önce dosyanın tamamını yerel olarak kopyalayıp ardından OFV'yi kullanarak dosyayı tarayan ve böylece dosya okuma işlemlerinin ağ trafiğinden etkilenmemesini sağlayan yeni bir özellik içerirler.

Bilgisayarınızın risklere karşı korunmasına yardımcı olmak için, beklemediğiniz halde aldığınız e-posta iletilerinin eklerinde bulunan dosyaları açmamanızı öneririz. Ayrıca, gelen dosyalar tanımadığınız bir kişi tarafından gönderilmişse bu dosyaları açmayın.
Not Bu, doğrudan Microsoft destek kuruluşu tarafından oluşturulan bir “FAST PUBLISH” makalesidir. Buradaki bilgiler, ortaya çıkan sorunları gidermek üzere olduğu gibi sağlanmaktadır. Mümkün olduğu kadar hızlı sunulmasının bir sonucu olarak malzemelerde yazım hataları bulunabilir ve bunlar bildirimde bulunulmadan daha sonra düzeltilebilir. Diğer hususlar için Kullanım Koşulları’na bakın.

Özellikler

Makale numarası: 2570623 - Last Review: 23 Ocak 2012 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Excel 2003
Anahtar Kelimeler: 
kbfixme kbmsifixme KB2570623

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com