Používateľom Lync používať nemôže komunikovať s externým kontaktom, ktorí majú účty Microsoft, ktoré majú vlastnú doménu (EASI)

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2566829 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PROBLÉM

Uvažujme o nasledovnom scenári:
  • Môžete pridať externý kontakt, ktorý používa konto spoločnosti Microsoft na Microsoft Lync Online infiltráciu.
  • Externý kontakt používa vlastnú doménu alebo "e-mail ako prihlasovacia" (EASI) ID domény namiesto predvolenej adresy @outlook.com.
  • Pridáte kontakt do Lync pomocou e-mailovú adresu kontaktu. Napríklad môžete použiť e-mailovú adresu joe@live-contoso.com.
V tomto scenári môžu vyskytnúť nasledovné problémy:
  • Prítomnosť je nedostupná a stav je zobrazený ako Prítomnosť neznámych.
  • Okamžité správy nemôže dodané alebo zaslané.
Poznámka: V nasledujúcich častiach, ako príklady domén používajú nasledujúce zástupné symboly:
  • Lync Online domény: contoso.com
  • Doméne Windows Live EASI: live-contoso.com

RIEŠENIE

Ak chcete vyriešiť tento problém, použite jeden z nasledujúcich postupov.

Microsoft Lync 2013

Najlepšou metódou, ako pridať externé kontakty v Lync 2013 je použite ikonu Pridať kontakt. Viac info o tom, ako pridať kontakty prostredníctvom vyhľadávania alebo pridať sprievodca kontaktov nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
Pridávanie kontaktu do Lync

Microsoft Lync 2010

Konto spoločnosti Microsoft spolu s verejné internetové pripojenie (PIC) keď pridáte používateľa do zoznamu kontaktov programu Lync. Na tento účel musí urobiť zmenu v poli Hľadať. Lync Online používateľ, ktorý chce pridať Microsoft konto, ktoré používa vlastnú doménu, akoužívateľské meno> @live-contoso.com, musíte pridať adresu nasledovnému vyhľadávacieho poľa:

JoeAndreshak(live-contoso.com) @msn.com

Táto metóda umožňuje rýchle vyriešenie či Lync Online užívatelia sa chystáte pridať len pár PIC kontakty.

Alternatívne riešenie pomocou DNS

Správca Lync Online musíte pridať správne záznamy služby (SRV) federácie hostiteľa systému DNS (Domain Name) pre životné prostredie, Lync Online. Majiteľ domény pre externý kontakt vlastnej doméne musíte tiež pridať záznam SRV, ktorý sa podobá nasledujúci príklad:
_sipfederationtls._tcp.Live-contoso.com
Port = 5061
Názov servera hostiteľa = federation.messenger.msn.com
Správcovia môžu používateľom Lync Online pridať kontakty bez nutnosti použiť špeciálny formát, ktorý bol prerokovaný v sekcii "Microsoft Lync 2010". K tomu, správcovia musí pridať záznam SRV federácie Lync Online môžu používatelia pridať kontakty v doméne Windows Live EASI.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

PIC v Lync Online podporuje pripojenie s Microsoft účtov (msn.com, live.com a outlook.com). Však, keď pridáte PIC kontakty, ktoré používajú doméne Windows Live EASI ako žiť contoso.com, Lync Online nemôže vyriešiť Instant Messaging (IM) federácie server založený na príponu domény.

Ak ste priamo pridať PIC kontaktu pomocou kontaktu EASI ID (napríklad, môžete použiť JoeAndreshak.@live-contoso.com), špecifický záznam SRV je potrebné v systéme DNS pre live-contoso.com. Tento záznam SRV je potrebné, pretože Lync Online server používa príponu domény v EASI ID používateľa na určenie spôsobu smerovať správy. V tomto príklade, server Lync Online pokúsi použiť príponu domény žiť contoso.com.

Pre viac informácií o riešení problémov s Lync Online združeného kontakty, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base
2392146 Lync Online užívateľov nemôže komunikovať s externým kontaktom
Poznámka: Tento scenár sa vzťahuje aj na kontakty, ktoré sa prihlasujú na Skype pomocou svojich účtov spoločnosti Microsoft.

Potrebujete ešte pomoc? Prejdite na Komunita používateľov balíka Office 365 .

Vlastnosti

ID článku: 2566829 - Posledná kontrola: 27. júna 2014 - Revízia: 15.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Lync Online
  • Microsoft Lync 2013
  • Microsoft Lync 2010
Kľúčové slová: 
o365 o365a o365e o365p o365022013 o365m kbmt KB2566829 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2566829

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com