Oprava: Poškození databáze, je-li povolena komprese dat v tabulce oddílů v SQL Server 2008

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 2548593 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Microsoft distribuuje opravy Microsoft SQL Server 2008 jako jeden soubor ke stažení. Protože opravy jsou kumulativní a každá nová verze tedy obsahuje všechny opravy hotfix a opravit všechny opravy zabezpečení, které byly součástí předchozích SQL Server 2008 release.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Při spuštění dotazu proti tabulky oddílů s Microsoft SQL Server 2008 povolena komprese dat může dojít k poškození databáze. Když nastane tento problém souboru SQL Server Errorlog zaznamenána chybová zpráva podobná následující:
<date time=""> <spid number="">Chyba:. 3314, závažnosti: 21, stát: 4.</spid></date>

<date time=""> <spid number="">Při vrácení operace zaznamenané v databázi '<database>' došlo k chybě na ID záznamu protokolu (293790:15039:64). Konkrétní selhání je obvykle protokolována dříve jako chyby v protokolu událostí systému Windows. Obnovení databáze nebo soubor ze zálohy nebo oprava databáze.</database></spid></date>

<date time=""> <spid number="">Databáze <database> byl ukončen kvůli chybě 5242 rutiny "XdesRMReadWrite::RollbackToLsn". Restartování pro-snapshot databází se pokusí po všech připojení k databázi jsou přerušeny.</database></spid></date>

<date time=""> <spid number="">Chyba: 9001 závažnosti: 21, stát: 1.</spid></date>

<date time=""> <spid number="">V protokolu databáze '<database>' není k dispozici. Související chybové zprávy v protokolu událostí. Vyřešte všechny chyby a restartování databáze.</database></spid></date>

<date time=""> <spid number="">Chyba: 9001 závažnosti: 21, stát: 1.</spid></date>

<date time=""> <spid number="">V protokolu databáze '<database>' není k dispozici. Související chybové zprávy v protokolu událostí. Vyřešte všechny chyby a restartování databáze.</database></spid></date>

<date time=""> <spid number="">Chyba: 9001 závažnosti: 21, stát: 5.</spid></date>
Navíc je generován soubor mini-dump ve složce protokolu serveru SQL Server.

Pokud běží SQL Server 2008 R2, je nutné nainstalovat kumulativní aktualizace 7 pro SQL Server 2008 R2 řešení tohoto problému. Další informace získáte v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
2504090 Oprava: Narušení přístupu při vkládání dat do nového oddílu tabulky oddílů po přetažení sloupce tabulky serveru SQL Server 2008 R2

Poznámka: 2504090 Opravy hotfix řeší různé příznaky, které ze stejných důvodů jako u tohoto problému dojít. Proto mohou nastat příznaky popsané v článku opravu hotfix 2504090.

Příčina

K tomuto problému dochází, protože přístupový objekt, který používá SQL Server do různých oddílů vložit data nesprávně rozpozná změny metadat.

Po vložení dat do nového oddílu vytvořený po vynechán sloupec, maximální počet vybírat sloupce pro nový oddíl může být jeden menší než číslo, který byl starý oddíl.

Řešení

Informace o kumulativní aktualizaci

SQL Server 2008 Service Pack 1

Oprava tohoto problému vydání 15 kumulativní aktualizaci pro SQL Server 2008 Service Pack 1. Další informace o této kumulativní aktualizaci balíčku získáte v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
2555406 15 Balíčku kumulativní aktualizace pro SQL Server 2008 Service Pack 1
Poznámka: Protože sestavení jsou kumulativní a každá nová verze oprava obsahuje všechny opravy hotfix a opravit všechny opravy zabezpečení, které byly součástí předchozích SQL Server 2008 release. Společnost Microsoft doporučuje zvážit použití nejnovější vydání opravy obsahující tuto opravu hotfix. Další informace získáte v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
970365 Vytvoří SQL Server 2008, které byly vydány po vydání aktualizace Service Pack 1 pro SQL Server 2008
Opravy hotfix Microsoft SQL Server 2008 jsou vytvořeny pro konkrétní aktualizace service Pack pro SQL Server. K instalaci aktualizace Service Pack 1 pro SQL Server 2008 je třeba použít opravu hotfix serveru SQL Server 2008 Service Pack 1. Standardně všechny oprava hotfix v aktualizaci SQL Server service pack do další aktualizaci service pack pro SQL Server.

SQL Server 2008 Service Pack 2

Oprava tohoto problému vydání kumulativní aktualizace 4 pro SQL Server 2008 Service Pack 2. Další informace o této kumulativní aktualizaci balíčku získáte v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
2527180 Balíček kumulativní aktualizace 4 pro SQL Server 2008 Service Pack 2
Poznámka: Protože sestavení jsou kumulativní a každá nová verze oprava obsahuje všechny opravy hotfix a opravit všechny opravy zabezpečení, které byly součástí předchozích SQL Server 2008 release. Společnost Microsoft doporučuje zvážit použití nejnovější vydání opravy obsahující tuto opravu hotfix. Další informace získáte v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
956909 Vytvoří SQL Server 2008, které byly vydány po vydání serveru SQL Server 2008
Microsoft SQL Server 2008 opravy hotfix jsou vytvořeny pro konkrétní aktualizace service Pack pro SQL Server. K instalaci serveru SQL Server 2008 Service Pack 2 je třeba použít opravu hotfix serveru SQL Server 2008 Service Pack 2. Standardně všechny oprava hotfix v aktualizaci SQL Server service pack do další aktualizaci service pack pro SQL Server.

Jak potíže obejít

Chcete-li tento problém vyřešit, znovu vytvořte všechny oddíly v tabulce oddílů po přetažení jeden ze sloupců.

Poznámka: Tento problém, mohou se při přerušení nový sloupec a je vytvořen nový oddíl, pokud tato oprava hotfix není nainstalována.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části "Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt".

Odkazy

Další informace o kompresi dat na následujícím webu MSDN:
Obecné informace o kompresi dat.
Další informace o modelu přírůstkové servis pro SQL Server klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
935897 Dílčí Model obsluhy je k dispozici tým serveru SQL Server dodat hotfix nahlášených problémů
Další informace o přidělování názvů pro aktualizace serveru SQL Server klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
822499 Nové schéma přidělování názvů balíčkům aktualizací softwaru Microsoft SQL Server pro
Další informace o terminologii aktualizace softwaru získáte v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684 Popis standardní terminologie používané k popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft

Vlastnosti

ID článku: 2548593 - Poslední aktualizace: 18. července 2011 - Revize: 2.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft SQL Server 2008 Developer
  • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise Evaluation
  • Microsoft SQL Server 2008 Express
  • Microsoft SQL Server 2008 Express with Advanced Services
  • Microsoft SQL Server 2008 Integration Services
Klíčová slova: 
kbqfe kbfix kbsurveynew kbexpertiseadvanced kbmt KB2548593 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:2548593

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com