Chyba 012 spustíte nástroj Azure Active Directory Sync

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 2520976 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

PROBLÉM

Při spuštění nástroje Microsoft Azure Active Directory Sync pro synchronizaci adresáře místní služby Active Directory Azure (Azure AD), obdržíte e-mailové zprávy, které zasílá MSOnlineServicesTeam@MicrosoftOnline.com následující chybová zpráva:
012 Chyba: Nelze aktualizovat objekt v aplikaci Microsoft Online Services, protože adresa serveru proxy přidružené k tomuto objektu v místní službě Active Directory je již spojen s jiným objektem. Tento problém odstranit místní služby Active Directory.
Poznámka:Azure AD poskytuje služby Správa identit a možnosti řízení přístupu pro cloud služeb takové asOffice 365 Microsoft Azure a Intune společnosti Microsoft.

PŘÍČINA

K tomuto problému dochází, pokud platí jedna nebo více z následujících podmínek:
  • Objekt služby Active Directory v prostorách má adresa SMTP, která je stejná jako adresa SMTP objektu, který hlásí problém.
  • Objekt služby Active Directory v prostorách má atribut mail, který je stejný jako objekt, který hlásí problém.
  • Objekt již existuje v Azure ADthat má stejné SMTP adresu nebo poštovní atribut jako objekt ve službě Active Directory v prostorách.

ŘEŠENÍ

Chcete-li tento problém vyřešit, použijte jednu z následujících metod:

Metoda 1: Najděte objekt v adresáři služby Active Directory v prostorách


Chcete-li vyhledat místní objekty služby Active Directory pomocí protokolu SMTP adresu nebo poštovní atribut, který je stejný objekt, který hlásí problém, spuštění dotazu LDAP ve službě Active Directory v prostorách.

Například pokud adresy proxy problém jsmith@contoso.com, dotaz LDAP budou vypadat takto:
(|(proxyAddresses = smtp:JSmith@contoso.com)(mail=JSmith@contoso.com))
Tento dotaz LDAP vyhledá všechny objekty služby Active Directory, který má adresu proxy nebo hodnotu atributu pošty, která obsahuje JSmith@contoso.com.

Spustit dotaz LDAP můžete použít nástroj jako je například služba Active Directory Users and Computers. Další informace o použití těchto nástrojů naleznete na následujícím webu Microsoft TechNet:
Základy dotazu LDAP
Pokud jsou vrácena více výsledků, můžete výsledky tak, že pouze jeden objekt byl atribut proxy adresy a hromadné e-mailovou adresou problém vyřešit.

Metoda 2: Vyhledejte objektu v Azure AD

Pokud je objekt již existuje v Azure AD a má stejné SMTP adresu nebo poštovní atribut objektu v místním adresáři, je vyhledejte a odeberte konfliktní objektu nebo e-mailovou adresu z Azure AD.

DALŠÍ INFORMACE

Ve výchozím nastavení spuštěna synchronizace adresáře každé 3 hodiny. Minimalizuje dopad navrhované opravy na příslušného uživatele, můžete vynutit okamžité spuštění synchronizace adresáře. Další informace o tomto postupu naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:


Synchronizace adresářů služby
Stále potřebujete pomoc? Přejděte Komunity Office 365 Web nebo Fóra Azure služby Active Directory webu.

Vlastnosti

ID článku: 2520976 - Poslední aktualizace: 18. prosince 2014 - Revize: 16.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Azure cloud services
  • Microsoft Azure Active Directory
  • Microsoft Office 365
  • Microsoft Intune
  • CRM Online via Office 365 E Plans
  • Microsoft Azure Recovery Services
  • Office 365 Identity Management
Klíčová slova: 
o365 o365a o365e o365m o365022013 kbmt KB2520976 KbMtcs
Strojově přeložený článek
DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.
Projděte si také anglickou verzi článku: 2520976

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com