Ako odinštalovať Internet Explorer 9? - Technická podpora Microsoft

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2509039 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
sbs small
Toto je článok s detailným popisom postupu

V dobe, kedy bol Internet Explorer 9 Beta\RC (IE9 Beta\RC) vo fáze testovania, nebolo možné sa vyhnúť istým problémom, ako napríklad nekompatibilite s inými programami, alebo problémom v rámci samotnej aplikácie, na ktoré narazili niektorí užívatelia práve po nainštalovaní IE9 RC\Beta. Tieto ich mohli ovplyvniť pri práci alebo štúdiu spôsobom, pre ktorý sa ho rozhodli odinštalovať. S oficiálnym vydaním Internet Exploreri 9, bol jeho výkon a použiteľnosť výrazne zlepšená.

Ak sa napriek tomu rozhodnete pre jeho odinštaláciu, môžete využiť nasledovné metódy pre odinštaláciu Internet Exploreru 9.

Bežná metóda odinštalácie:

Keďže IE9 je inštalovaná vo forme updatu, nenájdete ju v zozname v ponuke "Ovládací panel -> Odinštalovať program". Navyše, po inštalácii IE9, nie je vygenerovaný skrytý adresár na systémovom disku ako v prípade IE7 alebo IE8, čo znamená, že neexistuje odinštalačný program pre IE9 ako v predchádzajúcich verziách. 

A práve preto pre odinštalovanie IE9 vieme použiť iba metódu pre odinštalovanie updatu, čo znamená nájdenie správnej položky v zozname "Zobrazenie nainštalovaných aktualizácií" k jeho odinštalovaniu. Ako na nasledujúcich obrázkoch:

Upozornenie:
Ak bol IE9 nainštalovaný do systému ako oficiálna verzia, bude v zozname zobrazený ako Windows Internet Explorer 9;
Ak je to beta, môže byť zobrazený ako Windows Internet Explorer 9 Beta\Release Candidate.
 
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2696550


Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2696551


Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2696552

Použitie príkazového riadku k odinštalácii:

Niektorý používatelia zistili, že položku patriacu IE9 nemôžu nájsť v zozname "Zobrazenie nainštalovaných aktualizácií", a teda nemôžu odinštalovať IE9. Ak sa takýto problém vyskytne, je pravdepodobné, že inštalačná procedúra bola ovplyvnená iným programom a informácie potrebné k odinštalácii neboli uložené korektne, alebo po nainštalovaní IE 9, bol spustený nejaký registry cleaner, poprípade iný čistiaci nástroj 3. strany, ktorý spôsobil, že potrebné informácie k odinštalácii boli zmazané. Vzhľadom na to, že tento problém sa nedá na bežných počítačoch nasimulovať, pravý dôvod tohto problému zatiaľ nevieme potvrdiť. 

V takýchto prípadoch môžeme použiť k odinštalácii príkazový riadok IE9.
 1. Kliknite na ponuku "Štart -> Všetky programy -> Príslušenstvo", kliknite pravým tlačidlom na "Príkazový riadok", a zvoľte "Spustiť ako správca".

  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  2696553


  Ak vyskočí okno Kontroly používateľských kont, povoľte zmeny pre pokračovanie.

  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  2696554


 2. Skopírujte nasledovný príkaz:
  FORFILES /P %WINDIR%\servicing\Packages /M Microsoft-Windows-InternetExplorer-*9.*.mum /c "cmd /c echo Uninstalling package @fname && start /w pkgmgr /up:@fname /norestart"

 3. Nasledovne kliknite pravým tlačidlom do okna "príkazového riadku", zvoľte možnosť "Prilepiť". Potom stlačte klávesu Enter pre spustenie tohto príkazu. 

  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  2696555


  Poznámka: Počas priebehu odinštalácie sa môžu ukázať chyby ako 0x80040005 alebo 0x80070005. V takomto prípade kliknite na tlačidlo "OK" a chyby ignorujte.

  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  2696556


  (Počkajte niekoľko minút) Po dokončení procesu:
   
  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  2696557


 4. Prosím, reštartujte počítač. Otvorte IE, skontrolujte, či bol IE9 úspešne odinštalovaný, alebo bola obnovená predchádzajúca verzia IE. 

V prípade, že IE stále nemôže byť odinštalovaný, vieme použiť jedine funkciu Obnovovanie systému k obnoveniu systému do času, kedy bol IE9 nainštalovaný, čím sa môžeme pokúsiť o vyriešenie tohto problému. (Zmeňte metódu zobrazenie v ovládacom paneli na "Veľké ikony", a potom nájdite položku "Obnovovanie systému" v kategórii"Obnovenie". )

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
2696558


Ak obnovenie systému nebolo aktivované, alebo bol bod obnovy neefektívny, môžete stále pouťiť inštalačné médium Windows k vykonaniu opravnej inštalácie k opraveniu tejto chyby. 
Ak toto neodstráni Váš problém, môžete prehliadnuť Fórum pre ďalšie možné riešenia.

Tešíme sa na vaše cenné rady a názory!

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Tešíme sa na vaše cenné rady a názory
Potom, čo ste použili Technickú podporu Microsoftu, a je to možné, skúste si nájsť pár sekúnd a ohodnoťte prosím tento článok v tabuľke so spätnou väzbou na konci tejto stránky, aby sme mohli vylepšiť našu prácu. Ak máte akýkoľvek dobrý nápad alebo názor, môžete ich napísať do "ďalších komentárov". (Pre vyriešenie Vášho problému čo najskôr, technické problémy môžu byť posunuté navrch diskusie na stránke Microsoft komunity)

Vlastnosti

ID článku: 2509039 - Posledná kontrola: 18. mája 2012 - Revízia: 8.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Windows Internet Explorer 9 Beta

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com