Uzak Depolama Birimi yönetilen birimler ile yedekleme yazılımı düzgün çalışmayabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 249734 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Eski (veya "eski") satıcı tarafından sağlanan yedekleme programları, Windows 2000 uzaktan depolama <a1>hizmet</a1> (RSS) dosyaları, çevrimdışı depolama birimine taşınan farkında olmayabilir. Bu dosyalar ikincil depolama alanına taşındığında depodan dosyasını geri çektikten olmadan erişilmesi gereken özellik bilgilerini (oluşturma/erişilen tarihi, güvenlik bilgileri ve diğer bilgileri de dahil) gibi dosya hakkında bilgiler içeren bir yeniden ayrıştırma noktası oluşturulur.

RSS dosyaları içeren birimi oluşturan bir program yedekler, bu yararsız verileri, geri yükleme veya çevrimdışı depolama birimindeki tüm dosyaların bir geri çağırma başlatılıyor kullanılamaz teybe yedekleme gibi istenmeyen davranışa neden olabilir.

Pratik Çözüm

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, birimin yedeklediğiniz zaman, bu dosyaları atlamak, yedekleme programınızın neden olan bir kayıt defteri girdisini ekleyebilirsiniz. Bu girişi eklemek için <a0></a0>:
 1. Regedt32.exe) kullanarak, aşağıdaki anahtarı bulun:
  HKLM\System\CurrentControlSet\Services\Rsfilter
 2. Yukarıda listelenen anahtarında Parameters adlı yeni bir anahtar ekleyin.
 3. Yeni parametreler anahtarı altında aşağıdaki değeri ekleyin:
  SkipFilesForLegacyBackup: REG_DWORD: 0x1
  Bu değer 0 = kapalı ve 1 = açık.

 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Daha fazla bilgi

Windows 2000 ile birlikte gelen yedekleme programı (Ntbackup.exe) RSS dosyaları olan ve bunları uygun şekilde işler. Ancak, Microsoft Windows NT ile birlikte gelen sürümleri Ntbackup.exe eski yedekleme programları olarak kabul edilir.

Özellikler

Makale numarası: 249734 - Last Review: 7 Şubat 2014 Cuma - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbackup kbprb KB249734 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:249734

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com