Metody ověřování pro připojení k serveru SQL Server ze stránek ASP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 247931 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Ověřování serveru SQL Server (standardní zabezpečení) a Ověřování systému Windows NT (integrované zabezpečení) jsou ověřování serveru SQL Server metody, které se používají pro přístup k databázi serveru SQL Server ze stránek Active Server Pages (ASP).

Poznámka: Tento článek se nevztahuje na systém Microsoft Windows 2000 Active Adresáře domény. Model ověřování systému Microsoft Windows NT, který je popsané v tomto článku platí pouze pro domény systému Windows NT.

Další informace

Ověřování serveru SQL Server

Ověřování serveru SQL Server se opírá o interní uživatel seznamu udržuje počítač serveru SQL Server. Tento seznam neobsahuje systému Windows NT Uživatelé a je specifické pro počítač serveru SQL Server. Uživatelé jsou vytvářeny a konfigurovat pomocí správce SQL Server Enterprise Manager. Toto ověřování Metoda provést následující kroky:
 • Pokud se připojujete pomocí připojení ODBC (Open Database), Správce ODBC zvolte ověřování serveru SQL Server při konfiguraci zdroj dat.
 • V připojovacím řetězci ActiveX Data Objects (ADO), zahrnout parametry "uid" a "Heslo" při použití ODBC a "ID uživatele" a "Heslo" při použití zprostředkovatele SQLOLEDB.

Ověřování systému Windows NT

Počítač se systémem SQL Server umožňuje přístup k datům prostřednictvím účtů systému Windows NT. Povolení ověřování systému Windows NT až Počítač, Internet Information Server (IIS), musí být základní ověřování Povolit pro webovou aplikaci. Chcete-li to provést, postupujte takto:
 1. Spusťte Správce služeb sítě Internet.
 2. Přejděte na web, klepněte pravým tlačítkem myši na web a poté Klepněte na tlačítko Vlastnosti.
 3. Klepněte Zabezpečení adresáře karta, klepněte na tlačítko Upravit v rámci anonymního přístupu a ověřování a pak Vyberte Základní ověřování (heslo je odesláno jako nezašifrovaný text) možnost.
Chcete-li konfigurovat ověřování služby IIS v systému Windows NT, nelze použít Ověřování protokolem NTLM (Windows NT Challenge\Response). Je nutné použít následující dvě metody ověřování služby IIS:
 • Povolit pouze základní ověřování pro Web aplikace.
 • Pokud budou uživatelé anonymní přístup, ověřte, následující:
  • Pokud je uživatel nakonfigurován jako anonymní uživatel služby IIS musí být rovněž nakonfigurován na účet počítače se systémem Windows NT SQL Server.
  • Pokud SQL Server a služba IIS není ve stejném počítači, vytvořit uživatele jako účet domény přístupné na obou počítačích nebo místně v počítači serveru SQL Server a počítače se službou IIS se stejným heslo. Pokud vytvoříte v obou počítačích uživatele místně, musí být uživatel uvést v protokolu o místně přímo na počítači serveru SQL Server. Pokud je uživatel účet domény, uživatel musí mít "Přístup K tomuto počítači ze sítě" právo na počítači serveru SQL Server.
  • Pokud SQL Server a služba IIS není ve stejném počítači, Spusťte Správce služeb sítě Internet (na vlastností zabezpečení adresáře otevření stránky pro webové aplikace), Účet anonymního uživatele Dialogové okno Zakázat Povolit automatickou synchronizaci hesla možnost a ručně zadat heslo pro účet.
  • Počítače se službou IIS vyžaduje heslo uživatele generování tokenu zabezpečení, který zůstává v platnosti na jiném serveru. Když Povolit automatickou synchronizaci hesla je povolena možnost, token lze vytvořit pouze pro místní počítač.
  • Pokud jsou služby IIS a serveru SQL Server ve stejném počítači, název zdroje dat serveru SQL Server v připojovacím řetězci a ODBC zdroj dat konfigurace (popřípadě) je místní.
Kromě toho proveďte následující kroky pro připojení k SQL Počítač serveru v prostředí ASP pomocí ověřování systému Windows NT:
 1. Pokud se připojujete prostřednictvím rozhraní ODBC, správce ODBC Při konfiguraci zdroje dat, zvolte ověřování systému Windows NT.
 2. Vynecháte v připojovacím řetězci ActiveX Data Objects (ADO), parametry "uid" a "Heslo" při použití ovladače ODBC a "ID uživatele" a "Heslo" Při použití zprostředkovatele SQLOLEDB.
 3. Pokud se připojujete pomocí služeb OLEDB pro SQL Server (Provider = SQLOLEDB), připojovací řetězec musí zahrnovat "integrované Security = SSPI. "
 4. V SQL Server Enterprise Manager, přidejte všechny systému Windows NT účty a skupiny, které potřebují získat přístup prostřednictvím integrovaného zabezpečení přihlášení a definovat je jako pomocí ověřování systému Windows NT. Pro zjednodušení správu, doporučuje společnost Microsoft přidat skupiny systému Windows NT, nikoli jednotlivé účty. Konfigurace oprávnění pro všechny potřebné databáze, tabulky, a uložené procedury, když definujete účty.
Následující chybové zprávy naznačují potíže s SQL Konfigurace serveru pro ověřování systému Windows NT:
Zprostředkovatel Microsoft OLE DB Provider pro ovladače ODBC (0x80040E4D)
[Microsoft][ODBC SQL Server Driver] [SQL Server] přihlášení uživatele se nezdařilo "\".

Microsoft Zprostředkovatele OLE DB pro ovladače ODBC, chyba "80040e4d"
[Microsoft][ODBC SQL Server Driver] [SQL Server] přihlášení uživatele NT Authority\Anonymous se přihlásit se nezdařilo.

Odkazy

Další informace naleznete v následující knize:
Jan Connell Kódovací techniky pro Microsoft Visual Basic.NET Microsoft Press, 2001
Poznámka: Tato kniha není v současnosti tisku.
Další informace naleznete v tématu následující školení Microsoft & Certifikace kurzy:
Společnost Microsoft Corporation 2389 Programování s objekty ADO.NET
Společnost Microsoft Corporation 2073 Programování databáze Microsoft SQL Server 2000
Pro Další informace o metodách ověřování systému Windows 2000, klepněte následující článek znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
287537Pomocí základního ověřování, generování tokenů Kerberos

Vlastnosti

ID článku: 247931 - Poslední aktualizace: 25. dubna 2011 - Revize: 9.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft SQL Server 6.5 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft Active Server Pages 4.0
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft Data Access Components 2.6
 • Microsoft Data Access Components 2.7
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Workgroup Edition
Klíčová slova: 
kbsqlsetup kbinfo kbmt KB247931 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:247931

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com