Sümmeetrilise ja asümmeetrilise krüpteerimise kirjeldus

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 246071 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

Kokkuvõte

On olemas kaks põhilisi tehnikaid krüptimiseks teave: sümmeetriline krüpteerimine (nimetatakse ka salajase võtme krüpteerimist) ja asümmeetrilise krüptimise (ehk avaliku võtme krüpteerimist.)

Lisateave

Sümmeetriline krüpteerimine

Sümmeetriline krüpteerimine on vanim ja tuntuim tehnikat. Salajane võti, mis võib olla mitmeid, sõna või lihtsalt juhuslikult tähti string, rakendatakse sõnum, muuta sisu kindlal viisil tekstiga. See võib olla sama lihtne kui nihkub iga tähe mitmeid kohti tähestikus. Kui saatja ja adressaadi tea salajane võti, nad krüptimiseks ja dekrüptimiseks kõik sõnumid, mida kasutada seda võtit.

Asümmeetrilise krüptimise

Salajased võtmed probleem vahetades neid Interneti või suurele vältides nende sattumist valedesse kätesse. Igaüks, kes teab salajast võtit saab sõnumi dekrüptimiseks. Üks vastus on asümmeetriline krüpteerimist, kus on kaks seotud võtit--võtme paari. Avalik võti on kättesaadav vabalt igaühele, kes soovida teile saata sõnum. Teine, privaatne võti on salastatud, nii et ainult sina tead seda.

Iga sõnum (tekst, binaarsed failid või dokumendid), mis on krüpteeritud, kasutades avaliku võtme saab dekrüptida vaid sama algoritmi kasutades, kuid vastavat privaatvõtit kasutades. Kõigile sõnumitele, mis on krüptitud privaatvõtit kasutades saab dekrüptida ainult sobitamine avaliku võtme abil.

See tähendab, et sa pead muretsema kulgeb avalike võtmete üle Interneti (võtmed peaksid olema avalik). Asümmeetrilise krüptimise, probleem on siiski, et see on aeglasem kui sümmeetriline krüpteerimine. See nõuab palju töötlemise võimsus nii krüptimiseks ja dekrüptimiseks sõnumi sisu.

Digitaalsete sertifikaatide

Asümmeetrilise krüptimise kasutamiseks peab olema kuidas inimesed avastada muid avalikke võtmeid. Tüüpiline meetod on kasutada digitaalseid serte (tuntud ka lihtsalt kui sertifikaadid). Tunnistus on pakett, mis identifitseerib kasutaja või server ja sisaldab teavet, nagu ettevõtte nimi, organisatsioon, mis on välja antud sertifikaat, kasutaja e-posti aadress ja riik ja kasutaja avaliku võtmega.

Kui server ja klient nõuda turvalise krüpteeritud side, nad saata päringu üle võrgu teisele poolele, mis saadab tagasi tõendi koopia. Teise lepinguosalise avalikku võtit saab kaevandatud sertifikaadi. Tõendi saab ka omanik kordumatuks tuvastamiseks.

Atribuudid

Artikli ID: 246071 - Viimati läbi vaadatud: 7. juuni 2013 - Redaktsioon: 1.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Märksõnad: 
kbproductlink kbinfo kbmt KB246071 KbMtet
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/et.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 246071

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com