Jak konfigurovat DFS v odkazech použít plně kvalifikované názvy domén

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 244380 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Server se systémem Windows 2000, který používá Microsoft distribuovaného systému souborů (DFS) odpovědi na dotaz "get odkaz" DFS ve formátu název NetBIOS (\\Server\sdílet) ve výchozím nastavení. To je nezbytné v určitých prostředích, ve kterých NetBIOS spoléhat.

V závislosti na konfiguraci systému DNS (Domain Name) klienta nemusí být klient moci přeložit název serveru vrácené z dotazu "get odkaz" DFS.

Další informace

Důležité Tento oddíl, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které popisují úpravu registru. Však mohou nastat závažné problémy při nesprávné úpravě registru. Proto se ujistěte, opatrně postupujte takto. Pro zvýšení ochrany zálohujte registr před úpravami. Registru můžete obnovit, pokud dojde k potížím. Další informace o zálohování a obnovení registru klepněte na následující číslo článku:
322756 Zálohování a obnovení registru v systému Windows

Toto chování změnit, použijte některou z následujících metod:
 • Konfigurace přípony DNS pro překlad neúplných názvů klienta.
 • Přidání položky DNS pro název serveru v zóně DNS klienta.
 • V prostředí pouze DNS konfigurujte server DFS, odpoví plně kvalifikovaný název domény nastavením parametru DfsDnsConfig v registru.
Povolit plně kvalifikované názvy domény DFS:
 1. DFS server hostitelem kořenového adresáře jednotky DFS nebo repliky, odeberte ze serveru. (Pokud náhodně aktivováno parametru DfsDnsConfig bez odebrání informací o konfiguraci, můžete zrušit jeho zadáním Dfsutil / clean: název_počítače.
 2. Spusťte Editor registru a otevřete následující klíč:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Dfs
 3. Najít hodnotu DfsDnsConfig, v nabídce Úpravy klepněte na tlačítko Upravit hodnotu a potom změňte hodnotu na 1. Pokud není žádná hodnota DfsDnsConfig, v nabídce Úpravy klepněte na příkaz Přidat hodnotu a přidejte následující hodnotu informace:
  Název hodnoty: DfsDnsConfig
  Typ dat: REG_DWORD
  Údaj hodnoty: 0 nebo 1
  Pokud nastavíte hodnotu dat 1, všechny kořenové adresáře přidány do stromu DFS pomocí úplný doménový název. 0 určuje výchozí chování.
Poznámka:Tento registr klíč projeví až po restartování služby DFS.
Poznámka: Při použití příkazu dfscmd nebo konzola Microsoft Management Console (MMC) aktualizaci propojení DFS, můžete obdržet chybu, která říká odkazy nelze aktualizovat, pokud je jednotky DFS domény. Ve scénáři DFS založené na doméně povolit použití FQDN v odkazy jednotky DFS pomocí následujících kroků:
 1. Odeberte všechny repliky kořenového adresáře jednotky DFS pro DFS založené na doméně.
 2. Proveďte v registru změnit v proceduře "Chcete-li povolit plně kvalifikované názvy domény DFS" dříve v tomto článku.
 3. Znovu DFS založené na doméně.

Práce s DFS v prostředí bez služby WINS

Výchozí chování systému souborů DFS je použití názvů NetBIOS pro všechny síťové sdílené položky, které jsou nakonfigurovány v oboru názvů DFS. To umožňuje klientům, kteří podporují pouze NetBIOS překlad vyhledejte a připojte se k cíli v oboru názvů DFS. Klienti, kteří používají rozhraní NetBIOS však v tomto prostředí nefungují. DFS mohou pracovat pouze DNS prostředí, kde všechny počítače pochopit plně kvalifikované názvy. Klíč registru DFSDnsConfig musíte přidat na každý server, který bude součástí oboru názvů DFS plně kvalifikované názvy všech počítačů. Tento klíč registru by mělo být do serverů před vytvořen obor názvů DFS. To umožňuje klientům při označují na jiné servery jako součást procesu odkazu DFS zobrazí plně kvalifikované názvy.

Poznámka: Mimořádně opatrní při nastavení tohoto klíče registru. Pokud tento klíč není nastavena na všech serverech DFS nebo je nastavena na servery, které pracují v prostředí hybridní pouze DNS a NetBIOS pouze pro přístup k oboru názvů DFS vážně ohroženy.

Odebrat a znovu přidat DFS

Jednotky DFS pomocí konzoly pro správu serveru odebrat ze systému souborů DFS a znovu jej přidejte zpět, může mít následující nežádoucí výsledky služby replikace souborů (FRS) se používá pro replikaci.
 • Odebrání serveru DFS způsobí, že server odebrán ze sady replik služby FRS
 • Přidání serveru zpět do konfigurace systému DFS způsobí replikaci FRS platná pro daný server a všechna data replikovat.
Tento problém lze předejít pomocí nástroje DFS server odebrat a potom přidat zpět do oboru názvů DFS. Toto nebo jiné akce proveďte pomocí jednoho nebo více následujících metod.
 • Chcete-li odebrat cíl (\\Člen\Sdílení) zadejte odkaz DFS konfigurace Příkazu DFScmd/Remove \\Domény\Název_kořenového_adresáře_jednotky_dfs\Název_odkazu \\Člen\Sdílení na příkazovém řádku a stiskněte klávesu ENTER.
 • Přidat cíl zpět do konfigurace systému DFS, zadejte DFScmd / Add \\Domény\Název_kořenového_adresáře_jednotky_dfs\Název_odkazu \\Člen\Sdílení na příkazovém řádku a stiskněte klávesu ENTER.
 • Chcete-li odebrat cíl (\\rootSrv\rootShare) z kořenového adresáře jednotky DFS konfigurace pomocí příkazu DFSutil, zadejte: DFSutil /Remroot:Název_jednotky_dfs / Server:rootSrv / Share:rootShare na příkazovém řádku a stiskněte klávesu ENTER.
 • Přidat cíl zpět do konfigurace systému DFS, zadejte DFSutil /Addroot:Název_jednotky_dfs / Server:rootSrv / Share:rootShare na příkazovém řádku a stiskněte klávesu ENTER.
Upozornění: Remroot možnost nepoužívejte, pokud je cílový kořenový adresář, který má být odebrán pouze cíle kořenového adresáře pro obor názvů DFS. To způsobí, že celý obor názvů DFS má být odebrán.

Další informace o příbuzných tématech naleznete v tématu "Distributed soubor systému (DFS): nejlepší postupy a řešení potíží Guide" na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/007e4e66-af67-4bfe-bf70-780412aeed6f1033.mspx

Vlastnosti

ID článku: 244380 - Poslední aktualizace: 22. září 2012 - Revize: 8.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V
 • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
 • Windows Server 2008 Standard without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Standard
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Klíčová slova: 
kbenv kbhowto kbnetwork kbmt KB244380 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku: 244380

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com