Nastavenia databázy Registry pre presmerovanie priečinka v systéme Windows

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 242557 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Pozn mka
Tento článok sa uplatňuje na systém Windows 2000. Podpora pre Windows 2000 končí 13. júla 2010. V Windows 2000 podpora riešenie Center je východiskovým bodom pre plánovanie vašej stratégie migrácie zo systému Windows 2000. Ďalšie informácie nájdete Microsoft Support Lifecycle politiky.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

V systéme Microsoft Windows NT 4.0, môžete implementovať systémové politiky zmeniť umiestnenie priečinkov spúšťací priečinok, pracovná plocha, ponuka Štart alebo počítače v sieti z predvoleného umiestnenia. V systéme Windows 2000 môžete použiť Editor politiky skupiny. Možnosť vlastné priečinky v editore politiky bol nahradený presmerovanie priečinka v systéme Windows 2000.

DALSIE INFORMACIE

Dôležité upozornenie Tento oddiel, metóda alebo úloha obsahuje kroky, ktoré vám povedať, ako upraviť databázu registry. Ak databázu Registry upravíte nesprávne, môžu nastať vážne problémy. Preto dávajte pozor a postupujte presne podľa týchto krokov. Na dosiahnutie lepšej ochrany je vhodné pred úpravou databázu Registry zálohovať. To vám umožní obnoviť databázu Registry, ak sa vyskytnú problémy. Ďalšie informácie o zálohovaní a obnovení databázy Registry nájdete v nasledujúcom článku databázy Microsoft Knowledge Base:
322756 Zálohovanie a obnovovanie databázy Registry v systéme Windows

V systéme Windows 2000 môžete zmeniť umiestnenie nasledujúce položky:
 • Application Data.
 • Pracovnú plochu.
 • Priečinok Moje dokumenty.
 • V priečinku Obrázky.
 • Ponuka Štart.
Nasledujúci zoznam uvádza miestach s presmerovanie priečinka v súčasnosti k dispozícii nasledujúce možnosti:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders
Name: AppData
Type: REG_EXPAND_SZ
Data: %USERPROFILE%\Application Data

Name: Desktop
Type: REG_EXPAND_SZ
Data: %USERPROFILE%\Desktop

Name: Personal
Type: REG_EXPAND_SZ
Data: %USERPROFILE%\My Documents

Name: My Pictures
Type: REG_EXPAND_SZ
Data: %USERPROFILE%\My Documents\My Pictures

Name: Start Menu
Type: REG_EXPAND_SZ
Data: %USERPROFILE%\Start Menu
				
Následujúci príklad demonštruje ako zmeniť umiestnenie priečinka pracovnej plochy pomocou presmerovanie priečinka:
 1. Kliknite na položku Štart, ukážte na Programs, ukážte na Administratívne nástroje, a potom kliknite na tlačidlo Používatelia a Active Directory počítače.
 2. Kliknite pravým tlačidlom myši Doména, a potom kliknite na tlačidlo Vlastnosti.
 3. Kliknite na Skupinové politiky karte, kliknite na tlačidlo Predvolená politika domény, a potom kliknite na tlačidlo Upraviť.
 4. Keď sa začína skupinovej politiky, kliknite na tlačidlo Konfigurácia používateľa, kliknite na tlačidlo Nastavenie systému Windows, a potom kliknite na tlačidlo Presmerovanie priečinka.
 5. Kliknite pravým tlačidlom myši Priečinok pracovnej plochy, a potom kliknite na tlačidlo Vlastnosti.
 6. Teraz môžete nakonfigurovať umiestnenie priečinka pracovnej plochy. V Nastavenie kliknite na tlačidlo Rozšírené – zadať umiestnenia pre rôzne skupiny používateľov, a potom kliknite na tlačidlo Pridať.
 7. Kliknite na Prehľadávať tlačidlo vedľa Členstvo v skupine zabezpečenia a potom kliknite na skupinu zo zoznamu domény.
 8. Kliknite na položku Cieľové umiestnenie priečinka, a potom použite cestu UNC na miesto, kde chcete priečinka pracovnej plochy musí nachádzať.
 9. Kliknite na Nastavenie kartu. Predvolene sú povolené obidve nasledujúce nastavenia:
  • Keď povolený, Udeliť používateľovi výhradné práva na pracovnej ploche políčko nastaví povolenia na priečinok pre používateľské a systémové na plné povolenia. Kliknutím zrušte začiarknutie políčka sa žiadne sa zmení povolenia pre priečinok.
  • Keď povolený, Obsah pracovnej plochy presuňte na nové miesto políčko presunie obsah do nového umiestnenia. Ak kliknutím zrušte začiarknutie políčka, potom obsah zostane tam, kde sú.
 10. V Odstránenie politiky kliknite na tlačidlo buď Ponechať priečinok v novom umiestnení, pri odstránení politiky, alebo Pri odstránení politiky presmerovať priečinok späť do umiestnenia miestneho používateľského profilu. Predvolene je vybratá prvá možnosť.
 11. Kliknite na položku Uplatňovať, kliknite na tlačidlo ok, a potom ukončite Editor politiky skupiny.
 12. Odhláste sa z konta správcu a potom znova prihlásiť.
Po prihlásení používateľa znova, má byť Desktop priečinok presmerovaný na nové miesto. Môžete skontrolovať umiestnenie zadané ako cieľové umiestnenie a nastavenie databázy registry uvedených vyššie v tomto článku.Dodatočné informácie o súvisiacich témach nájdete po kliknutí na nasledovné čísla článkov databázy Microsoft Knowledge Base:
227302 Pomocou SECEDIT vynútiť obnovenie politiky skupiny okamžite
232692 Funkcia presmerovanie priečinka v systéme Windows

Vlastnosti

ID článku: 242557 - Posledná kontrola: 23. októbra 2011 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kbinfo kbmt KB242557 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:242557

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com