Program Outlook Express s pomocou viacerých e-mailových adries a viacerých účtov totožností

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2419568 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Súhrn

Viac a viac užívateľov internetu majú viac ako jednu e-mailovú adresu, a mnohí majú mnoho ďalších. Viac a viac rodín majú nielen viacerým používateľom, ale aj viac ako jeden počítač.

Ďalšie informácie

Viaceré e-mailové adresy

Väčšina poskytovateľov internetových služieb (ISP) patria viaceré e-mailové adresy s internetového konta. Ale nie všetky e-mailové adresy sú stvorení sebe rovní v tom niektoré predstavujú skutočný súbor na skutočný počítač, zatiaľ čo iné sú len virtuálne šípky ukazujúce na skutočný súbor. Keď niekto pošle správu na e-mailovú adresu, skutočné fyzické bajty sú uložené v počítači ISP, nazýva poštový server, vo vašom vlastnom súbore. Tento súbor sa nazýva poštovej schránky. Každá schránka má jedinečné meno, ktoré je jeho e-mailovú adresu. Od e-mailovej adresy je vlastne potom len ukazovateľ na poštovú schránku, je veľmi ľahké pre poskytovateľa urobiť ďalší e-mail adresu poukazujú na poštovú schránku. Tieto adresy sa nazýva alias. Takže každú poštovú schránku má aspoň jednu emailovú adresu, ale nie každý e-mail adresu miesta jedinečný poštovej schránky.

Než sa rozhodnete ako najlepšie nastaviť Outlook Express pre viaceré e-mailové adresy, najprv musíte určiť či máte viacero poštových schránok, prípadne s viacerými aliasy pre každú poštovú schránku alebo jednotného schránky s viac aliasov. Napríklad môj ISP zahŕňa päť poštových schránok s štandardné internetové konto. Každá schránka môže mať toľko ako desať aliasy. To znamená, že môžete mať viac ako 50 rôznych e-mailových adries.

Windows užívateľské účty vs viacero totožností

Windows už dlho mal možnosť vytvoriť individuálne účty užívateľov Windows, umožňuje viac osôb zdieľať jeden počítač pri zachovaní individuálne nastavenia. V starších verziách systému Windows iba jeden používateľ môže byť prihlásený naraz, tak prepínanie používateľov chcel zatvoriť všetky programy a odhlásiť úplne pred druhý používateľ mohol prihlásiť. Túto plus obmedzené urobil to nepraktické pre mnoho ľudí, ktorí len chcel každému používateľovi mať samostatné e-mailové nastavenia, ale nie nevyhnutne samostatné nastavenie systému Windows na disku. Od verzie 5, Outlook Express nám dal možnosť používať viacero totožností v rámci jediného systému Windows používateľské konto. Každá identita má svoj vlastný e-mail a novinky kontá nastavenia, nastavenie zobrazenia priečinka na ukladanie správ a pravidlá pre správy. V skutočnosti každá identita je vlastnej úplnú konfiguráciu programu Outlook Express.

Teraz máme väčšie pevné disky a rýchlejších procesorov, systému Windows používateľské kontá sú oveľa atraktívnejšie. Windows XP má dokonca aj funkcia rýchleho prepínania používateľov, ktorý umožňuje prepínanie medzi používateľmi bez nutnosti zavrieť všetky programy a odhlásiť. Windows používateľské kontá ponúkajú niekoľko výhod Outlook Express identity:

 • Lepšie Ochrana osobných údajov
  Kým Identity môžu byť chránené heslom, ktorý len zastaví, iní od otvorenia totožnosti v programe Outlook Express. To nebráni sofistikované používateľ prístup k totožnosti uložiť priečinok alebo nastavení databázy registry.
 • Lepšiu kontrolu
  Pretože identity sú všetko v rámci jedného používateľského konta, poškodenie používateľského konta môžu poškodiť všetky identity, čo je veľmi ťažké získať späť všetky svoje nastavenia. Pomocou samostatné používateľské kontá miesto, poškodenie používateľskými kontami majú zvyčajne bez vplyvu na ostatné používateľské kontá.
 • Lepšiu využiteľnosť
  Chcete prepnúť na inú totožnosť, jednoducho kliknete Prepnúť totožnosti v ponuke súbor programu Outlook Express. To znamená, že pošta pre prvý totožnosť sa nebude kontrolovať až po opätovnom prepnutí späť. Ak ste jednoducho zatvoriť Outlook Express normálne, že identita je stále prihlásený, a tak ďalšia osoba otvoriť Outlook Express otvorí túto identitu. Pomocou rýchleho prepínania používateľských profilov, musíte len kliknite na tlačidlo Odhlásiť v ponuke Štart kliknite Prepnutie užívateľov a prihláste sa do konta iného používateľa. Keď prepnete späť, program Outlook Express ešte bude otvorený a kontrola pošty rovnako, ako keby ste nikdy neopustil.

Zapnúť rýchle prepínanie používateľov

Funkcia rýchleho prepínania používateľov vypnutá v predvolenom nastavení, ale môžete ju zapnúť s len pár kliknutí myšou.

 1. Kliknite na položku Ovládací Panel v ponuke Štart .
 2. V ovládacom paneli, ak uvidíte "Vyberte kategóriu" potom kliknite na položku Prepnúť na klasické zobrazenie v ľavej bočný panel.
 3. Dvakrát kliknite na ikonu Používateľské kontá .
 4. V okne Používateľské kontá kliknite na položku zmeniť spôsob prihlasovania a odhlasovania.
 5. Začiarknite políčko pre Rýchle prepínanie používateľských profilov.
 6. Kliknite na položku použiť možnosti.

Všimnite si, že dostupnosť Funkcia Prídavné zariadenia nebude fungovať, ak je zapnuté rýchle prepínanie.

Napriek tomu používať viacero totožností stále ponúka niekoľko možností pre používateľov systému Windows XP.

 • Fyzicky oddeliť jedno e-mailové konto z iných kont
  To môže byť dôležité pre vás udržať pracovné e-maily fyzicky oddelené od osobnej pošty. To bude tiež znemožniť odoslať poštu omylom váš šéf alebo klient z vašej osobnej e-mailové adresy. Stačí vytvoriť novú identituidentítkliknutím na ponukusúbor, potom vybertePridať novú totožnosť... (Screen shot dialógové okno Nová identita je uvedené nižšie).

  Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
  Pridanie novej Identity je ľahké 3 kliknutia myšou nasledovať názov.
 • Začína čisté
  Počítače nie sú dokonalé, a nehody a chyby sa stalo. Niekedy keď sa vyskytnú problémy, je najlepšie jednoducho aby to čistý Štart. Nie-tak-dobré starých čias, to znamená úplne trápi program odinštalovať zo systému, potom re-inštaláciu z inštalačného disku. Spustite čistú v Outlook Express, stačí vytvoriť novú identitu. Potom budete mať všetky predvolené nastavenia a všetky nové ukladať priečinky.
 • Ľahko importovať poštu z iných identít
  Prístup k Sprievodcovi importom, kliknite na položku importovať v ponuke súbor , potom vyberte správy. Potom vyberte položku Microsoft Outlook Express 6 a kliknite na tlačidlo ďalej. Potom môžete vybrať zdroj Identity zo zoznamu a postupujte podľa pokynov sprievodcu k dokončenie. Správy môžete importovať z iného systému Windows používateľské konto výberom Importovať poštu z adresára na ukladanie programu Outlook Express 6 miesto zo Identity. Ale musíte mať úplné povolenia pre súbory zdroja používateľského účtu.
 • Prístup k priečinku Zdieľané kontakty v adresári
  Totožnosť všetkých zdieľať jediný adresár. Každú totožnosť kontakty sú skryté od iných identít, ale všetkých identít môže prístup do priečinka Zdieľané kontakty. Avšak každé konto používateľa systému Windows má svoj vlastný adresár, ktorý nie je zdieľaný inými používateľskými kontami. Preto neexistuje žiadny jednoduchý spôsob pre používateľské kontá na zdieľanie kontaktov. Ale neboj sa, tam je cesta.

Vytvorenie zdieľaného adresára


 1. V ponuke Štart kliknite na položku spustiť.
 2. Do poľa Otvoriť zadajte nasledujúce:
  WAB / new
 3. Kliknite na tlačidlo OK.
 4. Kliknite na šípku nadol v Pozrite sa: pole a vyberte Zdieľané dokumenty.
 5. Zadajte názov súboru vášho výberu a kliknite na tlačidlo Otvoriť.
 6. Teraz môžete importovať kontakty výberom položkyimportovaťv menusúbor, nasledujeAdresár (wab).
Všetky používateľské kontá budú teraz môcť otvoriť nový adresár jednoduchým dvojitým kliknutím na jeho ikonu v priečinku Zdieľané dokumenty. Avšak Outlook Express nebude obsahovať tento adresár pri kontrole mien pokiaľ aj úprave databázy registry pre každé používateľské konto tak, aby predvolený Outlook Express adresár je ten v priečinku Zdieľané dokumenty.

Doručovanie e-mailov pre správne užívateľa

Ak každý používateľ má jedinečný schránky na poštovom serveri, nie je žiadny problém. Ale ak viacerí používatelia pristupujú v jednej poštovej schránke s viac aliasov, budete musieť použiť pravidlá pre správy na zabezpečenie, že každý užívateľ stiahne iba mail poslal ich alias. To je, pretože prvý používateľ (alebo prvý konta programu Outlook Express mail) že sťahovanie pošty bude automaticky stiahnuť všetky správy v poštovej schránke. To je jednoducho spôsob POP3 mail funguje.

Napríklad Frank Lee podpísal s miestne ISP, A. Datum Corporation, pre internetové konto u jednej schránky POP3 s tri aliasy, teda štyri adresy elektronickej pošty celkom. Frank je e-mailová adresa je frank@adatum.com. Jeho manželka Andrea používať alias andrea@adatum.com, kým syn značku bude používať mark@adatum.com a dcéra Cristina použije cristina@adatum.com.

Začnime s zabezpečiť, že Cristina dostane len e-maily odoslané do nej. Frank, kto je správca počítača, prihlási ako Cristina a otvorí jej Outlook Express. On potom vytvorí pravidlo správu:
 1. V ponukeNástrojekliknite na položkuPravidlá pre správya potom kliknite na položkuPošta.
 2. Kliknite na nové.
 3. V dialógovom okne podmienok začiarknite políčko Ak riadok Komu alebo kópia obsahuje špecifické slová.
 4. V poli Akcia skontrolujte Nepreberať zo servera.
 5. Do poľa Popis kliknutím na modro podčiarknuté špecifické slová.
 6. Zadajte e-mailovú adresu, napríklad cristina@domain.com.
 7. Kliknite na tlačidlo pridať .
 8. Kliknite na tlačidlo Možnosti.
 9. Vyberte Ak ho neobsahuje.
 10. Kliknite na tlačidlo OK.
 11. Do poľa názov zadajte zmysluplný názov pravidla.
 12. Kliknite na tlačidlo OKzatvorte dialógové okno správy. (Screen shot tohto kroku je uvedené nižšie).
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Podmienky pravidla-možnosti vám umožní vytvoriť pravidlo inclusive alebo exkluzívny.


Posledná pravidlom by mal vyzerať tento náhľad obrazovky:
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Mail, ktorý nie je adresovaný Cristina sa neprevzali.

Frank bude teraz musieť prihlásiť ako značku a vytvoriť podobné pravidlo na vylúčenie pošty nie adresované ho, a potom ako Andrea vylúčiť pošty nebolo adresované ju. Posledným krokom je Frank vytvoriť svoje vlastné pravidlo v jeho vlastné používateľské konto. Frank pravidlo však musíte použiť inú podmienku zabezpečiť, že žiadny mail je vľavo na serveri. Jeho stav musí byť:

Ak riadok Komu alebo kópia obsahuje cristina@adatum.com, alebo mark@adatum.com, alebo andrea@adatum.com
Nepreberať zo servera

Cristina, značku a Andrea teraz dostávať iba poštu, ktorá má ich príslušných e-mailovú adresu do Komu alebo CC. Frank dostane všetky ostatné e-maily odoslané do poštovej schránky. Je potrebné poznamenať, že každú správu posielanú Cristina, značka alebo Andrea s ich e-mailovú adresu v riadku BCC (kópia) sa nemôže doručiť správne. Potom bude na Frank na posielanie takýchto správ na správnu e-mailovú adresu.

Zdieľané potrebu viacerých používateľov

Bez ohľadu na to koľko užívateľov Windows a identity sa používajú na počítači alebo v sieti, a bez ohľadu na to, koľko jedincov sú zapojení, všetci zdieľajú jedno spoločné: potreba zabezpe?eného po?íta?ového prostredia, najmä v oblasti pošty. Nemôžeme očakávať, že malé deti a ostatné začiatočníkov pochopiť všetky bezpečnostnými otázkami okolo pošty, takže musíme urobiť všetky môžeme na zabezpečenie programu Outlook Express. Prvým krokom je zabezpečiť váš počítač systém a váš anti-virus softvér je aktualizovaný. V prípade systému Windows XP, to znamená, mali by ste nainštalovať Windows XP Service Pack 2 (SP2) dnes, ak ste tak už neurobili. SP2 prináša dôležité zmeny do Outlook Express. SP2 bude program Outlook Express bezpečnejšie pre všetkých používateľov počítača a všetkých vašich Outlook Express identít Windows používateľské konto.

Vlastnosti

ID článku: 2419568 - Posledná kontrola: 10. októbra 2013 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Outlook Express 5.5
 • Microsoft Outlook Express 6.0
Kľúčové slová: 
kbaccounts kbmt KB2419568 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2419568

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com