Ako vyriešiť otázok povolenie po presunutí databázy medzi servermi, ktoré sú spustené služby SQL Server

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 240872 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje spôsob na mape norma a integrovaný prihlásenia na vyriešenie otázok povolenie po presunutí databázy medzi servermi, ktoré sú spustené služby SQL Server.

DALSIE INFORMACIE

Po posunutí databázy z jedného servera, ktorý je spustený SQL Servera na iný server, ktorý je spustený server SQL Server môže vyskytnúť nesúlad medzi identifikačné čísla zabezpečenia (SID) prihlásenia v kapitán databázu a užívateľov v používateľ databáza. Podľa predvoleného nastavenia SQL Server 7.0, SQL Server 2000 a SQL Server 2005 poskytovať The sp_change_users_login systém uložená procedúra na mape týchto nezhodné užívateľov. Avšak, môžete použiť len sp_change_users_login uložená procedúra na mape štandardné SQL Server prihlásenia a musia vykonávať tieto mapovanie jedného užívateľa v čase. Ďalšie informácie o sp_change_users_login uložená procedúra, pozrite si tému "sp_change_users_login" v SQL Server 7.0, SQL Server 2000 a SQL Server 2005 Books Online.

V SQL Server 7.0 alebo novšie verzie, môžete zachovať mapovanie medzi prihlásenia v kapitán databázu a užívateľov v používateľ databáza pomocou čísel SID. Toto priradenie je potrebné zachovať správne povolenia pre prihlásenia v používateľ databázy. Ak toto priradenie je stratené, prihlásenia mať povolenie otázky, ktoré zahŕňajú, ale nie sú obmedzené na nasledovné:
 • Ak server SQL Server prihlásiť na nový server, neexistuje a sa používateľ pokúsi prihlásiť, používateľ môže zobraziť nasledujúca chyba Správa:
  Server: Msg 18456, úroveň 16, štát 1
  Prihlásenie zlyhala pre používateľa % ls.
 • Ak server SQL Server login existuje na nový server, ale SID v kapitán databáza sa líši od identifikátora zabezpečenia SID v používateľ databáza, používateľ sa môže prihlásiť na server SQL Server úspešne; Avšak pri používateľ pokúša získať prístup k tejto databázy, používateľ môže zobraziť nasledujúce chybové hlásenie:
  Server: Msg 916, úroveň 14, štát 1, Riadok_1
  Server user "%. * ls' nie je platný užívateľ v databáze" %. * ls'.
  Poznámka V SQL Server 2005, môže dostávať používateľa nasledujúce chybové hlásenie:

  Server user „% s"nie je platný užívateľ v databáze"% s". Najprv pridať používateľské konto do databázy.
Ďalšie informácie o modeli SQL Server 7.0 Security pozri bielu knihu "Microsoft SQL Server 7.0 bezpečnosť". Ak chcete zobraziť biela papier, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://msdn2.Microsoft.com/en-us/library/Aa226173 (SQL.70) .aspx
Ďalšie informácie o model SQL Server 2000 zabezpečenia nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
322712Microsoft SQL Server 2000 S322712 bezpečnostné funkcie a osvedčené postupy

Obmedzenia

 • Ak existuje v užívateľov sysusers tabuľku bez predponou názvu počítača alebo domény že vlastné objekty a tieto objekty sú odkazuje v aplikáciách pomocou dve časti-názovusername.názov_objektu, žiadosť môže zlomiť, pretože sp_sidmap uložená procedúra premenuje títo používatelia s predponu názov počítača alebo domény, pretože sa zobrazí v sysxlogins Tabuľka. Ak chcete obísť tento problém, po sp_sidmap uložená procedúra dokončí, premenovať užívateľov, ktorí boli ovplyvnené v The sysusers Tabuľka na ich predchádzajúce názvy alebo sa obráťte na primárnu pomoc poskytovate?a slu?ieb.
 • Tento článok sa nedomnieva aliasy. Musíte manuálne spravovať aliasy.
 • Ak neexistuje štandardný prihlasovací server SQL Server na nové SQL Server server, môžete pridať prihlasovacie heslo NULL. Možno budete musieť zodpovedajúco zmení heslo pre tieto prihlásenia.
 • Ak používateľ bol vytvorený v používateľ databázu s názvom, ktorá sa odlišuje od tej, ktorá sa zobrazí v sysxlogins Tabuľka, je nemožné poznať zodpovedajúce prihlásenie na tento používateľ. Preto by ste pred spustením sp_sidmap uložená procedúra:
  1. Previesť všetky objekty, ktoré tento používateľ vlastnil na Oddychové databáza.
  2. Kvapka užívateľa, pridať používateľa, ktorý má správny názov, a potom preniesť späť všetky objekty pre tohto používateľa.
 • Ak používateľ nemá zodpovedajúci prihlásenie ani predponou názov lokálneho počítača alebo názvu domény, zobrazí sa hlásenie pre tento používateľ. Toto hlásenie indikuje, že musíte najprv pridať používateľa na Systém Windows úrovni a potom ho pridajte na server SQL Server ako prihlásenie. Po zobrazení možností korektúr, musíte spustiť sp_sidmap uložená procedúra znova.
 • Ak používateľ má predponu buď názov domény alebo miestny názov servera Windows, ale zodpovedajúce prihlásenie neexistuje v sysxlogins tabuľky, uložená procedúra sa pokúsi pridať ako novú prihlásenie do Server SQL Server. Ak používateľ systému Windows neexistuje, generuje sa výstup hlásenie v okne výsledky a potom manuálne vytvorí prihlasovacie po prvýkrát dodáva používateľ systému Windows.
 • Ak existuje viac ako jedného prihlásení pre používateľa v sysusers tabuľky sa zobrazí hlásenie výstup v súbore výsledky a uvádza všetky prihlásenia, ktoré majú rovnaké meno používateľa. V tomto momente musíte manuálne zasiahnuť, aby sa ubezpečil, že používateľ zodpovedá len jedného prihlásení.

  Príklad Ak sysusers tabuľka má používateľ s názvom "peterkovac" a sysxlogins tabuľka má prihlásenia s názvami ako napríklad "Test\johndoe" a "Test2\johndoe", keď spustíte uloženej procedúry, dostanete správu, uvádza, že jeden z užívateľov má viac ako jednu prihlásenie a že systém Správca musí vybrať jeden. Je to len čas, aby ste si spustiť druhý uloženej procedúry sp_prefix_sysusersname, ktoré je ustanovené v tomto článku. Okrem toho táto situácia je podrobne popísané v súbore Readme.txt.

Mapa štandardné a integrovaný prihlásenia

Po presunutí databázy z jedného servera, ktorý je spustený SQL Server server na iný server, ktorý je spustený SQL Server server, postupujte podľa týchto kroky na zásah minimálne používateľa:

Server SQL Server 7.0 a SQL Server 2000

 1. Skontrolujte, či je prihlásení v sysxlogins Tabuľka v kapitán databáza pre každého používateľa v sysusers tabuľka databázy.

  Poznámka Ak chcete pridať štandardný prihlasovací server SQL Server, nájdete v téme „sp_addlogin ” v SQL Server Books Online. Pridať integrovaného SQL Server prihlásenie, pozri "sp_grantlogin" tému v zdroji SQL Server Books Online.
 2. Prevezmite súbor MapSids.exe a potom Extrahujte Súbory Sp_sidmap.SQL a Readme.txt.
 3. Prihlásenie na server, ktorý je spustený server SQL Server ako systém Správca, a potom spustiť súbor Sp_sidmap.sql v databáze používateľa. Spustením súboru Sp_sidmap.sql vytvorí dvoch uložené procedúry, sp_sidmap a sp_prefix_sysusersname.
 4. Uistite sa, že databáza nie je prístupná akýmkoľvek iným používateľ ako ten, kto je spustený uložené procedúry.
 5. Uistite sa, že analyzátor dotazu zobrazí výsledky v texte formát a nie v mriežke formát. Vykonáte to buď stlačenímCTRL ^ T kľúče, alebo kliknite na Dotaz, a potom kliknite na tlačidlo Výsledky v texte. To je veľmi dôležité, takže si môžete prezrieť výsledky a informačné správy v jedno okno a uložiť výstup do textového súboru. Možno budete potrebovať tento súbor neskôr vyriešiť niektoré priradenia.
 6. Pretože nemôžete overiť či parametre prechádzajú správne, uistite sa, že ich precedenie správne na sp_sidmap uložená procedúra:
  EXEC sp_SidMap @old_domain = old_domain_name,
  @new_domain = new_domain_name,
  @old_server = old_server_name,
  @new_server = new_server_name
  Nahraďte hodnoty pre staré a nové doménové mená a názvy serverov správne zapojený.
 7. Uložiť výsledky do súboru a dodržiavajte pokyny, sú uvedené v súbore Readme.txt.

  Poznámka Pri spustení tieto uložené procedúry, sysusers tabuľka je jediná tabuľka, že zmeny v databáze. Vrátiť sa štátu, kde ste začali, obnovte databázu zo zálohy alebo znova pripojte databáza.

SQL Server 2005

Ak máte spustený program SQL Server 2005, použite S PRIHLÁSENÍM Klauzula ALTER USER vyhlásenie pre iné priradenie tabuliek používateľovi nové prihlasovacie údaje. Ďalšie informácie nájdete na webovej lokalite Microsoft Developer Network (MSDN):
http://msdn.Microsoft.com/en-us/library/ms176060.aspx
Poznámka Použitie S PRIHLÁSENÍM Klauzula ALTER USER vyhlásenie, musíte použiť SQL Server 2005 Service Pack 2.

ODKAZY

Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
274188„Troubleshooting osamotená užívateľov"tému v Books Online je neúplné
246133 Ako previesť mená a heslá medzi inštancie programu SQL Server
168001 Používateľ prihlásenie a/alebo povolenie chyby po obnovení výpisom
298897 VZORKA: Mapsids.exe pomáha mapa SID medzi používateľom a Master databáz databáza sa pohybuje

Vlastnosti

ID článku: 240872 - Posledná kontrola: 23. októbra 2011 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 64-bit Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
Kľúčové slová: 
kbsqlsetup kbhowtomaster kbmt KB240872 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:240872

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com