Adresářové služby se nespustí, pokud chybí soubor Ntds.dit (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 240362 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Poznámka
Tento článek se týká systému Windows 2000. Podporu pro systém Windows 2000 končí na 13. července 2010.Windows 2000 End-of-Support Solution Center je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace v tématu Microsoft Support Lifecycle Policy.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Při spuštění řadiče domény se systémem Windows 2000 obdržet následující chybovou zprávu Lsass.exe:
Adresářové služby nelze spustit kvůli následující chybě: systém nemůže najít zadaný soubor. Chybový stav: 0xc000000f. Prosím vypnutí systému klepněte na tlačítko OK a restartujte počítač do režimu obnovení adresářových služeb, zkontrolujte protokol událostí další podrobné informace.

Příčina

K tomuto chování může dojít, pokud chybí soubor Ntds.dit z umístění zadaném během procesu zvýšení úrovně. Ve výchozím umístění je složka %SystemRoot%\NTDS. Chybí soubor Ntds.dit nelze znovu vytvořit nebo aktualizovat ostatní řadiče domény a nelze se přihlásit k systému Windows 2000 normálně. Soubor Ntds.dit obsahuje Active Directory včetně uživatelských účtů.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, obnovení souboru Ntds.dit příslušné umístění pomocí kteréhokoli z následujících metod:

Metoda 1: Obnovení souboru Ntds.dit z Backup systému Windows 2000

 1. Klepnutím na tlačítko OK restartujte řadič domény, zvolte příslušnou instalaci z nabídky spuštění a potom stiskněte klávesu F8 zobrazte nabídku Upřesnit možnosti systému Windows 2000.
 2. Zvolte Obnovení adresářové služby a stiskněte klávesu ENTER. Zvolte správnou instalaci a stiskněte klávesu ENTER spuštění procesu spouštění.
 3. Na přihlašovací obrazovce přihlásit pomocí účtu správce a heslo zadané během procesu zvýšení úrovně. Při spuštění Dcpromo.exe nainstalovat službu Active Directory je obrazovky nastavit heslo správce pro režim obnovení Active Directory. Toto je heslo, které má být použita pro tento pokus o přihlášení.
 4. Klepněte na tlačítko OK potvrzení upozornění označující pomocí nouzového režimu.
 5. Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz programy, přejděte na položku Příslušenství, přejděte na položku Systémové nástroje a potom klepněte na položku zálohování.

  Poznámka: Pokud používáte zálohovací software jiných výrobců, použijte metodu, že program obnovení souborů.
 6. Klepněte na tlačítko Obnovit kartu.
 7. Klepněte na znaménko plus (+) vedle jejich rozbalte následující položky: soubor, Vytvořeno Media, systémové jednotce (C:), Winnt a NTDS.
 8. Klepněte na složku NTDS zobrazit všechny soubory.
 9. Klepnutím zaškrtněte políčko NTDS.dit.
 10. Ponechte pole sadu souborů k obnovenípůvodní umístění. Toto pole obsahuje možnost obnovení do alternativního umístění, pokud chcete obnovit a potom zkopírujte do původního umístění, které jsou popsány v další metodu.
 11. Klepněte na tlačítko Start obnovit.

Metoda 2: Kopírování souboru Ntds.dit do správného umístění

 1. Klepnutím na tlačítko OK restartujte řadič domény, zvolte příslušnou instalaci z nabídky spuštění a potom stiskněte klávesu F8 zobrazte nabídku Upřesnit možnosti systému Windows 2000.
 2. Zvolte Obnovení adresářové služby a stiskněte klávesu ENTER. Zvolte správnou instalaci a stiskněte klávesu ENTER spuštění procesu spouštění.
 3. Na přihlašovací obrazovce přihlásit pomocí účtu správce s heslem definované během procesu zvýšení úrovně režimu obnovení adresářových Active.
 4. Vyhledejte nepoškozenou kopií z umístění zálohy souboru Ntds.dit.
 5. Zkopírujte soubor do složky %SystemRoot%\NTDS.

  Poznámka: Jestliže během procesu zvýšení úrovně byl změněn výchozí umístění, vložte do tohoto umístění souboru Ntds.dit.

Vlastnosti

ID článku: 240362 - Poslední aktualizace: 1. března 2007 - Revize: 2.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Klíčová slova: 
kbmt kberrmsg kbprb KB240362 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:240362

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com