Nastavení upřednostňovaného serveru pro správu licencí systému Windows 2000 s Terminálovou službou (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 239107 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Poznámka
Tento článek se týká systému Windows 2000. Podporu pro systém Windows 2000 končí na 13. července 2010.Windows 2000 End-of-Support Solution Center je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace v tématu Microsoft Support Lifecycle Policy.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Chcete-li vybrat konkrétní licenční server pro použití s různé servery Microsoft Windows 2000 Terminal Services v doméně nebo webu, můžete upravit registru přejděte na konkrétní licenční server. Provedete to určit všechny terminálové servery pracovat konkrétní licenční server pro účetní účely nebo pokud licenční server a serveru Terminálové služby jsou umístěny v různých doménách. Společnost Microsoft doporučuje použít hodnotu registru DefaultLicenseServer minimalizovat problémy s terminálovým serverem licencí proces zjišťování.

Další informace

Důležité: Tento oddíl, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které sdělit, jak upravit registr. Po nesprávné úpravě registru však mohou nastat závažné problémy. Postupujte proto pečlivě podle uvedených kroků. Pro zvýšení bezpečnosti registr zálohujte jestě před jeho úpravami. Potom můžete v případě potíží registr obnovit. Další informace o zálohování a obnovení registru naleznete následujícím článku znalostní v databáze Microsoft Knowledge Base:
322756Zálohování a obnovení registru v systému Windows


Chcete-li vybrat konkrétní licenční server, vyhledejte následující klíč registru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\TermService\Parameters
Přidejte následující hodnotu:
Název: DefaultLicenseServer
Datový typ: REG_SZ
Hodnota dat: ServerName
Nahraďte název NetBIOS serveru příslušnou licenci pro ServerName. Pokud licenční server je umístěn na vzdálené podsíti, přesvědčte se, zda počítače Terminálové lze vyřešit název NetBIOS.
Výběrem správci umožňuje konkrétní licenční server vyberte licenční server na webu a mít Terminálové servery z různých domén umístěn na stejném serveru. Díky tomuto postupu nevyžadují servery Terminálové služby místní server správy licencí v každé doméně, ale používají jeden server správy licencí. V současné době pracují servery Terminálové služby se servery správy licencí ve vlastní doméně, takže mohou být nuceny vyhledávat server správy licencí pomocí sítě WAN (Wide Area Network), přestože je ve stejné síti k dispozici server správy licencí náležící do jiné domény. Metoda výše popsané umožňuje spojení domén licence sledování a účtování.

Poznámka: Proces typické zjišťování určující hodnotu registru DefaultLicenseServer přidá další krok. I když DefaultLicenseServer hodnota registru odkazuje na platné licenční server, proces typické zjišťování stále dochází. Pokud neúspěšné, je zaznamenána chyba.

Microsoft Windows Server 2003 používá hodnotu různých registru k určení licenční server.

Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
279561Potlačení rozpoznávání serveru správy licencí v systému Windows Server 2003 s Terminálovou službou

Vlastnosti

ID článku: 239107 - Poslední aktualizace: 23. června 2007 - Revize: 5.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Klíčová slova: 
kbmt kbenv kbinfo KB239107 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:239107

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com