"Tento distribučný zoznam dosiahol maximálnu veľkosť pre váš sieťový e-mailový server" chybové hlásenie pri pokuse o pridanie mnohých položiek do kontaktu distribučný zoznam v programe Outlook

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 238569 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Outlook 2000 len:

Poznámka: Postupy v tomto článku platia len ak máte nainštalovaný program Outlook s Corporate alebo pracovnej skupiny. S touto možnosťou môžete používať služby rozhrania Messaging Application Programming Interface (MAPI). Ak chcete zistiť typ inštalácie, ponuke kliknite na položku Čo je Microsoft Outlook, pomôcť . Ak máte inštaláciu typu Corporate alebo Workgroup, pozrite si časti Corporate alebo Workgroup.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Príznaky

Keď sa pokúsite pridať veľa položiek kontaktov distribučnému zoznamu v programe Microsoft Outlook, dostanete jeden z nasledovných chybových hlásení:
 • Tento distribučný zoznam dosiahol maximálnu veľkosť pre váš sieťový e-mailový server.
 • Tento distribučný zoznam dosiahol maximálnu veľkosť pre váš sieťový e-mailový server. Len prvý číslo z total_number Členovia boli pridané.
 • Tento distribučný zoznam dosiahol maximálnu veľkosť pre váš sieťový e-mailový server. Žiadni noví členovia môžu byť pridané.

Príčina

Toto je obmedzenie distribučné zoznamy, ktoré sú vytvorené a uložené ukladací priestor poštovej schránky servera Microsoft Exchange alebo súbor osobných priečinkov (.pst). Neexistuje žiadny určitý limit počtu kontaktov, ktoré môžete pridať do distribučného zoznamu. Presná hranica je založený na celkovej veľkosti súboru kontaktov.

Ak používate iba najzákladnejšie informácie kontaktov, distribučného zoznamu limit môže byť viac ako 125 kontakty na 130 kontakty. Napríklad informácie pre kontakty v zozname tejto veľkosti môže obsahovať iba meno a e-mailové adresy pre každý kontakt. Môžete vytvoriť veľmi veľké distribučné zoznamy, ktoré obsahujú viac ako 1000 kontaktov. Tieto veľké zoznamy však nemusí fungovať podľa očakávania v programe Outlook.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, typické počet kontaktov, ktoré by ste mali pridať do distribučného zoznamu je medzi 50 kontaktov a 70 kontakty. Ak však Kontakty obsahujú veľa informácií, distribučného zoznamu limit mali byť malé ako 25 kontakty.

Navyše, distribučného zoznamu limit je založený na obmedzenie veľkosti majetku počítač so spustenou službou Exchange Server. Vlastnosť limit pre server Exchange server je asi 8 kilobajtov (KB). Exchange server ukladá všetky kontaktné odkazy v obchode jednu vlastnosť. Preto distribučného zoznamu limit závisí aj od priemernej dĺžky mena kontaktu a priemerná veľkosť vstupu ID. Veľkosť identifikácia položky závisí od typu e-mailové adresy a dĺžka správy.

Riešenie

Program Outlook 2007 Service Pack 2 (SP2) a neskôr

Tento problém bol prvýkrát vyriešený v roku 2007 Microsoft Office suite Service Pack 2. Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledujúce číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
949585 Ako získať najnovší balík Service Pack pre balík Office 2007
Po nainštalovaní programu Outlook 2007 Service Pack 2 sa zobrazí nasledovná výzva pri pokuse vytvoriť distribučný zoznam s veľkým členstva:

Naozaj chcete pridať <number>členom distribučného zoznamu?</number>
Ak kliknete Áno na túto výzvu sa zobrazí nasledovná výzva:

Tento distribučný zoznam obsahuje viac členov, ako podporuje program Outlook 2007 Service Pack 1 alebo staršia verzia. Chcete uložiť zmeny do distribučného zoznamu?
Poznámka: Táto druhá výzva obsahuje začiarkavacie políčko Prosím nezobrazovať toto dialógové okno znova. Ak kliknete na tlačidlo OK tento druhý riadok váš distribučný zoznam sa uloží s jeho súčasné členstvo.

Poznámka: Rovnaké správanie sa vzťahuje na program Outlook 2010 a 2013 program Outlook.

Program Outlook 2007 SP1 alebo skôr

Obísť tento problém v programe Outlook 2007 SP1 alebo novším, musíte vytvoriť viaceré distribučné zoznamy. Každý distribučný zoznam by mal mať viac ako maximálny počet kontaktov, ako je popísané v sekcii "Spôsobiť". Ak chcete vytvoriť viacerých distribučných zoznamov, postupujte nasledovne:
 1. V priečinku Kontakty programu Outlook, otvorte do veľkého distribučného zoznamu.
 2. V ponuke súbor kliknite na príkaz Uložiť ako.
 3. Typ distribution_list_name Kópia, kliknite na tlačidlo Formát správy programu Outlook (* .msg) v Uložiť ako typ zoznamu, a potom kliknite na tlačidlo Uložiť.

  Poznámka: To vytvára záložnú kópiu pôvodného distribučný zoznam.
 4. Zatvorte distribučný zoznam.
 5. Otvorte distribučný zoznam.
 6. Na konci názvu distribučného zoznamu v poli názov zadajte nasledujúci text:
  (start_firstname - end_firstname)
  V tomto príklade, start_firstname je text zástupného symbolu pre krstné meno prvého kontaktu v novom zozname. Text zástupného symbolu pre krstné meno posledného kontaktu v novom zozname je end_firstname. Vyberte rozsah kontaktov, ktoré má menej ako maximálny počet kontaktov.

  Distribučný zoznam "Obchodné kontakty" obsahuje napríklad 200 kontaktov. Tu sú 70 kontakty medzi David Jones a Marek Gajdoš. Preto môžete premenovať zoznam "Obchodné kontakty (David - Tony)."
 7. Vyberte a odstráňte všetky kontakty, ktoré nie sú v rozsahu názov, ktorý ste zadali do poľa nový názov zoznamu.

  Napríklad, Ak premenujete na zoznam "Obchodné kontakty (David - Tony)", potom odstráňte všetky kontakty, ktoré majú krstné mená, ktoré patria pred "David" abecedne. Okrem toho môžete odstrániť všetky kontakty, ktoré majú krstné mená, ktoré prídu po "Tony" abecedne.
 8. V ponuke súbor kliknite na príkaz Uložiť ako.
 9. Kliknite na tlačidlo Formát správy programu Outlook (* .msg) v Uložiť ako typ zoznamu, a potom kliknite na tlačidlo Uložiť.
 10. Na súbor ponuky, kliknite na tlačidlo Zavrieť. Keď sa zobrazí výzva na uloženie zmien v zozname, kliknite na tlačidlo nie.
 11. V Prieskumníkovi otvorte priečinok, do ktorého ste uložili upravený distribučného zoznamu kliknite pravým tlačidlom myši .msg súbor a potom kliknite na položku Kopírovať.
 12. V priečinku Kontakty programu Outlook, kliknite na položku Upraviť, a potom kliknite na položku Prilepiť. Vytvorí nový distribučný zoznam, ktorý používa nový názov, ktorý ste zadali v kroku 6.
 13. Opakujte kroky 5 až 12 pre každú skupinu kontaktov, ktoré chcete rozdeliť do jednotlivých distribučný zoznam.

Vlastnosti

ID článku: 238569 - Posledná kontrola: 25. apríla 2014 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Office Outlook 2007
 • Microsoft Office Outlook 2003
 • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 2000 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 2010
 • Microsoft Outlook 2013
Kľúčové slová: 
kbexpertisebeginner kbcontacts kbprb kbmt KB238569 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 238569

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com