Yuva havuzu özelliği nasıl devre dışı bırakılır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 238131 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Aşağıdaki durumlarda Yuva havuzu devre dışı bırakmak gerekebilir:
 • Bir alt site sayısı barındırılan.
 • Özel güvenlik sorunları vardır.
 • Başka bir uygulama veya sunucu IP bağlantı noktası 80'ın gereksinimi olan adres.

Daha fazla bilgi

Tüm IP adreslerini dinlemek üzere ınternet ınformation Services (IIS) ve bu olası bir güvenlik riski güvenli etki alanları için birden çok ağ ile sunabilir havuz nedenler yuva. Ayrıca, bant genişliği azaltma ve performans ayarlamaları aynı bağlantı noktasını (örneğin, bağlantı noktası 80) için yapılandırılan tüm Web sitelerine uygulanır. Bant genişliğini azaltmayı veya performans ayarlaması her site için ayrı ayrı gerçekleştirilir, Yuva havuzu devreden gerekir.

DisableSocketPooling, IIS 6.0 metatabanı şemasında (MBSchema.xml) geçerli bir özellik olarak tanımlandığı için adsutil.vbs kullanarak yine de bu özelliği ayarlayabilirsiniz, ancak bu hiçbir etkisi olmaz. IIS 6.0 işlevleri, yeni çekirdek düzeyi sürücüsü HTTP.sys bir parçasıdır. HTTP.sys yapılandırmak için <a0></a0>, Httpcfg.exe kullanmanız gerekir. IIS 6. 0'da Yuva havuzu özelliğini devre dışı bırakma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
813368IIS 6.0: Setting metatabanı özelliği DisableSocketPooling hiçbir etkisi olabilir.
Yuva havuzu devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:
 1. Komut istemini açın ve X olduğundan emin olun: \ınetpub\adminscripts klasörüne (burada X ııS'YI yükleme sürücüdür). Bunu yapmak için <a0></a0>, komut isteminde aşağıdaki satırları yazın:
  x:

  CD\Inetpub\Adminscripts
 2. Adminscripts klasörü açtıktan sonra komut istemine aşağıdaki satırı yazın:
  cscript adsutil.vbs SET w3svc/disablesocketpooling true ayarlayın.
 3. Komut şu şekilde yanıt verir:
  DisableSocketPooling: (BOOLEAN) true
 4. Durdurun ve IIS Yönetim hizmetini başlatın.
 5. WWW hizmetini yeniden başlatın.

Özellikler

Makale numarası: 238131 - Last Review: 21 Kasım 2006 Salı - Gözden geçirme: 4.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Information Services 5.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB238131 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:238131
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com