Konfiguráciu dynamického disku k dispozícii pre server klastra disku zdroje

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 237853 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Po nakonfigurovaní disku, ktorý je rozpoznaný Windows 2000 alebo Windows Server 2003 je prostriedok klastra disku servera sa možnosť konvertovať disk zo základného na dynamický je nedostupná v Disk Manager.

DALSIE INFORMACIE

Windows 2000 Advanced Server a Windows Server 2003 Klastrová služba nemôže čítať disky, ktoré sú dynamické a zneprístupní dynamické disky na programy a služby, ktoré sú závislé na týchto prostriedkov disku v klastri serverov. Z tohto dôvodu nie je k dispozícii možnosť aktualizovať tieto disky na dynamické.

Ak všetky disky sú skonvertovaný na dynamický, pred Klastrová služba je nainštalovaný, Sprievodca konfiguráciou nerozpozná dynamické disky ako k dispozícii na použitie v klastri serverov a vytvára nasledovné chybové hlásenie:
Názov: Sprievodca konfiguráciou služby klastra
Popis: Klastrová služba Inštalátor nenašiel žiadne diskov na zdieľanej zbernici SCSI, ktoré spĺňajú kritériá pre zoskupovanie. Disky úložného priestoru klastra musí byť naformátovaný pomocou systému súborov NTFS a nesmie byť nakonfigurovaná ako dynamické disky. Informácie o inštalácii disk na zdieľanej zbernici SCSI, kliknutím na tlačidlo Pomocník.
Všimnite si, že Sprievodca konfiguráciou služby klastra zistí konfiguráciu celého systému ľudí, keď sa spustí, tak akékoľvek zmeny vykonané v Disk Manager v tejto dobe nie sú zistené Sprievodca konfiguráciou. Kliknite na položku ok, zrušte sprievodcu a potom znovu spustite Sprievodcu po je problém, ktorý spôsobil chybové hlásenie vyriešený.

Znova spustiť Sprievodcu, použite jednu z nasledujúcich dvoch metód:
  • Kliknite na položku Štart, ukážte na Nastavenie, kliknite na tlačidlo Ovládací Panel, dvakrát kliknite na Pridať alebo odstrániť programy, kliknite na tlačidlo Pridať alebo odstrániť súčasti systému Windows, a potom kliknite na tlačidlo Konfigurovať Klastrová služba.
  • Dvakrát kliknite na Cluscfg.exe v priečinku %SystemRoot%\Cluster.
V konfigurácii Cluster Server, ktorý je k dispozícii pri inštalácii Microsoft Windows NT 4.0, Enterprise Edition, softvéru chybám tiež nie je podporované na server cluster zdieľaného disku. Ďalšie informácie o toto obmedzenie v systéme Windows NT 4.0 nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
171052Softvér FT sady nie sú podporované programom Microsoft Cluster Server
Obmedzenie použitím dynamických diskov v klastri serverov Windows 2000 je obmedzené na diskoch zdieľaného disku zbernice, ktorú je možné podať on-line na všetky uzly klastra serverov. Lokálne jednotky umožnia konverziu a podporovať dynamický disk funkcie, ako napríklad softvér voči chybám možnosti.

Ďalšie informácie o dynamických diskov nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
175761Dynamický a základný ukladací priestor v systéme Windows 2000
Windows 2000 Advanced Server, Windows 2000 Datacenter Server, Windows Server 2003 Enterprise Edition a Windows Server 2003 Datacenter Edition podporuje len základné zdieľané disky v prostredí, ktoré používa funkciu záložných klastrov Windows Server. Failover clustering neposkytuje natívnu podporu v kolónke pre dynamické disky. Pridať funkcie dynamického disku v klastri zabezpečenia pred zlyhaním, môžete použiť produktu spoločnosti Symantec skladovanie nadácie pre Windows. Ak ste tento produkt inštalovať na záložných klastrov a potom nakonfigurovať objem Manager disku skupiny zdrojov, musí kontaktovať Symantec Pomocníka pre klaster problémy, ktoré sa týkajú týchto zdrojov.
Dodávateľmi iných produktov uvádzaných v tomto článku sú spoločnosti nezávislé od spoločnosti Microsoft. Spoločnosť Microsoft neposkytuje žiadne záruky týkajúce sa výkonu alebo spoľahlivosti týchto produktov.

Vlastnosti

ID článku: 237853 - Posledná kontrola: 23. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V
  • Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V
  • Windows Server 2008 Datacenter
  • Windows Server 2008 Enterprise
Kľúčové slová: 
kbclustering kbdiskmemory kbenv kbinfo w2000mscs kbmt KB237853 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:237853

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com