Uptime.exe nástroj vám umožňuje odhad serverom dostupnosti s systém Windows NT 4.0 SP4 alebo vyššie

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 232243 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Nový nástroj, Uptime.exe, je k dispozícii pre zobrazenie systému dostupnosť. Uptime.exe môžete použiť na zobrazenie aktuálneho uptime lokálnom alebo vzdialenom systéme. Voliteľne môžete tiež skenovať denníka udalostí kľúčové systémové udalosti napríklad reštartovanie systému alebo počítače, ktoré neodpovedajú (zavesenie). Ak je to možné, tiež sa vypočíta systém dostupnosť. Pre systém Windows NT Server 4.0 Service Pack 4 alebo novší, je určený hlavne keď pôsobí v obmedzenom móde s predošlými verziami.

DALSIE INFORMACIE

Uptime.exe je samostatný program. Ak chcete nainštalovať nástroj, jednoducho skopírujte súbor do adresára systému Windows NT. Potom môže spustiť nástroj príkazového riadka.

Rozšírený Pomocníka pre tento nástroj príkazového riadka zadajte nasledujúce:
Uptime/help
Tento nástroj je najpresnejšia keď spúšťať s oprávneniami správcu, však aj bez oprávnenia správcu, nástroj pokusy, aby najlepší odhad na základe dostupných informácií. Vo všetkých prípadoch sa výsledky by mali považovať za odhady.

Je dôležité poznamenať, že uptime a dostupnosť merania odrážajú miestnej pohľad iba operačný systém. "Celková Uptime" meranie odkazuje na súčet všetkých čase počas obdobia merané, kde operačný systém hlásený sa v normálnej prevádzke sama. Neodráža krát keď server môže byť nedostupná z iných dôvodov, napríklad v prípade poruchy siete.

Tiež je dôležité poznamenať, že hoci operačný systém pracuje normálne, to neznamená normálne pracujúcom serverové programy beží na tomto serveri. Napríklad operačný systém môže byť k dispozícii, ale databázu beží na tomto serveri môže nefunguje správne.

Uptime závisí od denníka udalostí údajov použije na vypočítanie dostupnosť. Nástroj nie je schopný urobiť výpočty pred na začiatok denníka udalostí. Ak je začiarknuté v denníku udalostí, žiadne výpočty sú možné. Niektoré nastavenia je možné vypnúť obmedzením presnosti tento nástroj. Napríklad, písomne udalosť, keď systém neodpovedá a zobrazuje modrú obrazovku chybové hlásenie alebo vypnutie programu Dr. Watson pre program chybové hlásenia. Prečítajte si nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base informácie na modrej obrazovke chybové hlásenia:
192463 Zhromažďovanie informácií o modrej obrazovke po výpis pamäte
Prečítajte si nasledujúce články v databáze Microsoft Knowledge Base informácie o program Dr. Watson a chyby aplikácií:
188296 Ako zakázať nástroj Dr. Watson pre systém Windows NT
Uptime je len schopný vypočítať dostupnosť pri používaní systému Windows NT 4.0 Service Pack 4 alebo novším. Balík Service Pack 4 zaviesť "srdca" (opísanú v súbore Uptime Pomocník) a ďalšie udalosti pre sledovanie systému vypnutia. Ďalšie informácie o týchto udalostiach, pozri nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
196452 Prečo WinNT správy 6005, 6006, 6008 a 6009 položky denníka udalostí
Tento nástroj je teraz k dispozícii na nasledujúcej webovej lokalite:
Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Stiahnuť
Stiahnuť verziu Intel (x 86)

Zbaliť tento obrázokRozbaliť tento obrázok
Stiahnuť
Stiahnuť Alpha verzia

Vlastnosti

ID článku: 232243 - Posledná kontrola: 23. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbinfo kbmt KB232243 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:232243

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com