UpTime.exe nástroj umožňuje odhad dostupnost serveru v systému Windows NT 4.0 SP4 nebo vyšší

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 232243 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Nový nástroj Uptime.exe, je k dispozici pro zobrazení dostupnosti systému. UpTime.exe lze zobrazit aktuální provozuschopnosti místním nebo vzdáleném systému. V případě potřeby ji můžete také naskenovat klíčové systémové události, jako je například restartování systému nebo počítačů, které neodpovídají (předsazení) v protokolu událostí. Pokud je to možné, také vypočítá dostupnost systému. To je určen především pro systém Windows NT Server 4.0 Service Pack 4 nebo novější, když funguje způsobem omezena na starší verze.

Další informace

UpTime.exe je samostatná aplikace. Chcete-li nainstalovat nástroj, jednoduše zkopírujte soubor do adresáře systému Windows NT. Může potom spusťte nástroj příkazového řádku.

Rozšířenou nápovědu pro nástroj zadejte na příkazovém řádku následující příkaz:
Doba provozu Help
Tento nástroj je nejpřesnější, pokud spustit s oprávněními správce, ale i bez oprávnění správce, nástroj pokusí provést nejlepší odhad na základě dostupných informací. Ve všech případech by výsledky za odhady.

Je důležité si uvědomit, že měření provozuschopnost a dostupnost odrážejí místní zobrazení pouze operačního systému. Měření "Celková doba provozu" odkazuje na součet vždy měřené období, kde se operační systém samo v běžném provozu. Nevyjadřuje časy, kdy server pravděpodobně není k dispozici jiných důvodů, například na výpadky sítě.

Je také důležité si uvědomit, že ačkoli operační systém normálně, to neznamená normálním provozu server spuštěné na serveru. Například operační systém může být k dispozici, ale databáze spuštěné na tomto serveru mohou nefunguje správně.

Doba provozu závisí na data, která používá pro výpočet dostupnosti v protokolu událostí. Nástroj není možné provádět výpočty před začátek protokolu událostí. Pokud v protokolu událostí není zaškrtnuto, jsou možné výpočty. Určitá nastavení lze zakázat omezení přesnosti tohoto nástroje. Například zápis událost, když systém přestane reagovat a zobrazí se chybová zpráva s modrou obrazovkou nebo zákaz pro chybové zprávy programu Dr. Watson. Naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base informace o modrou obrazovku chybové zprávy:
192463 Shromažďování informací modré obrazovky po výpis stavu paměti
Naleznete v následujících článcích znalostní báze Microsoft Knowledge Base informace o programu Dr. Watson a chyby aplikací:
188296 Zakázání programu Dr. Watson pro systém Windows NT
Doba provozu je pouze možné vypočítat dostupnost při používání systému Windows NT 4.0 Service Pack 4 nebo novější. Aktualizace Service Pack 4 byla zavedena "heartbeat" (jak je popsáno v souboru nápovědy provozuschopnost) a dalších událostí pro sledování vypnutí systému. Další informace o těchto událostech naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
196452 Proč WinNT hlásí 6005, 6006, 6008 a 6009 položky protokolu událostí
Tento nástroj je k dispozici na následujícím webu:
Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
Stáhnout
Stáhnout verzi Intel (x 86)

Zmenšit tento obrázekZvětšit tento obrázek
Stáhnout
Stáhnout verzi Alpha

Vlastnosti

ID článku: 232243 - Poslední aktualizace: 26. dubna 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbinfo kbmt KB232243 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:232243

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com