Přehled modulu Windows Script Host v systému Windows

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 232211 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Poznámka
Tento článek se vztahuje na systém Windows 2000. Podporu pro systém Windows 2000 končí na 13 červenci 2010. Na Systém Windows 2000-podpora Solution Center je výchozí bod pro plánování strategie migrace ze systému Windows 2000. Další informace naleznete Zásady životního cyklu odborné pomoci společnosti Microsoft.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Windows Script Host (WSH) umožňuje skripty přímo v systému Windows spustit poklepáním na soubor skriptu nebo zadáním názvu skriptu do příkazového řádku. Podobně jako aplikace Microsoft Internet Explorer modulu Windows Script Host slouží jako řadič pro ActiveX skriptovací stroje. WSH obsahuje velmi malé požadavky na paměť a je ideální pro interaktivní i neinteraktivní potřeby skriptování (například přihlašovací skripty a skripty pro správu).

Další informace

WSH podporuje skripty napsané v jazyce Microsoft Visual Basic Scripting Edition (VBScript) nebo JavaScript. Při spuštění skriptu hostitel skriptu čte a předává zadaný skript obsah souboru jej zaregistrovanému skriptovacímu stroji. Skriptovací stroj používá přípony souborů (VBS pro VBScript a JS u jazyka JavaScript) k identifikaci skriptu namísto použití značky SCRIPT (používané v HTML). Z tohoto důvodu Zapisovatel skript nemusí znát přesný programový Identifikátor (ProgID) různých skriptovacích strojů. Modul script host uchovává mapování přípon skriptů na identifikátory ProgID a ke spuštění příslušných strojů pro dané skripty používá přidružovací model systému Windows.

Existují dvě verze WSH: verze založená na systému Windows (Wscript.exe) v poskytující vlastností založených na systému Windows pro nastavení vlastností skriptu a příkazového řádku verze (Cscript.exe) poskytující přepínače příkazového řádku pro nastavení vlastností skriptu. Zadáním "wscript.exe" nebo "cscript.exe" na příkazovém řádku můžete spustit některou z uvedených verzí.

V dřívějších verzích systému Windows byla jediným původním skriptovacím jazykem podporovaným příkazový jazyk MS-DOS. Přestože je systém MS-DOS rychlý a malý, má omezené funkce v porovnání se skripty VBScript a JavaScript. Architektura skriptování ActiveX umožňuje uživatelům využít výhod těchto výkonných skriptovacích jazyků a stále poskytuje podporu pro skripty příkazů systému MS-DOS.

Spuštění skriptů pomocí systému Windows Script Host (Wscript.exe)

  1. Na příkazovém řádku zadejteWScript.exe, a stiskněte klávesu ENTER.
  2. Skript nastaví vlastnosti hostitele a potom klepněte na tlačítko OK.
  3. V Průzkumníkovi Windows nebo v okně Tento počítač poklepejte na ikonu Soubor_skriptu, který chcete spustit.
Poznámka: Pokud poklepete na soubor skriptu, jehož přípona nebyla dosud přidružen Wscript.exe dialogové okno Otevřít v programu zobrazení výzvy k zadání programu, který má být použit k otevření souboru. Po zvolení Windows Based Script Host (wscript.exe), pokud zaškrtnete políčko vždy použít tento program otevřít tyto soubory , je registrována Wscript.exe jako výchozí pro všechny soubory se stejnou příponou jako ten, který jste poklepali.

Také můžete nastavit vlastnosti jednotlivých skriptů pravým tlačítkem myši na soubor skriptu v okně Tento počítač nebo Průzkumník Windows, klepnutím na příkaz Vlastnostia potom na kartu skript .

Chcete-li nastavit vlastnosti jednotlivých skriptů

  1. V Průzkumníkovi Windows nebo v okně Tento počítač klepněte pravým tlačítkem myši Soubor_skriptu, pro kterou chcete určit jednotlivé vlastnosti a klepněte na příkaz Vlastnosti.
  2. Klepněte na kartu skript , nastavte možnosti, které chcete použít pro skript a pak klepnutím na OK.
Poznámka: nastavení vlastností, které jsou uloženy v souboru s příponou WSH. Například pokud je název souboru skriptu graf.vbs, nastavení uloženo v textovém souboru s názvem graf.WSH.

Soubor je textový soubor, který používá formát podobný formátu INI soubory. Soubor formátu WSH obsahuje část [ScriptFile], které identifikuje soubor skriptu, ke které je přidružen soubor formátu WSH a oddílu [Options], který odpovídá nastavení, které jste vybrali na kartě skript .

Soubor formátu WSH je analogická slouží ke spouštění programů systému Windows a založené na systému MS-DOS starší 16bitové soubory PIF. Může být považována jako by šlo spustitelný soubor nebo v dávkovém souboru. Například pokud máte skript s názvem skript.vbs, pro kterého jste vytvořili soubor s názvem skript.WSH, můžete spustit soubor skript.vbs s možnostmi, které jsou zaznamenány v souboru skript.WSH poklepáním na soubor skript.WSH v programu Průzkumník Windows nebo předáním souboru skript.wsh jako parametr Cscript.exe nebo Wscript.exe do příkazového řádku.


Další informace o modulu Windows Script Host naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/9bbdkx3k.aspx

Vlastnosti

ID článku: 232211 - Poslední aktualizace: 6. února 2014 - Revize: 9.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbhowto kbmt KB232211 KbMtcs
Strojově přeložený článek
DŮLEŽITÉ: Tento článek je přeložen pomocí softwaru na strojový překlad Microsoft. Nepřesný či chybný překlad lze opravit prostřednictvím technologie Community Translation Framework (CTF). Microsoft nabízí strojově přeložené, komunitou dodatečně upravované články, a články přeložené lidmi s cílem zajistit přístup ke všem článkům v naší znalostní bázi ve více jazycích. Strojově přeložené a dodatečně upravované články mohou obsahovat chyby ve slovníku, syntaxi a gramatice. Společnost Microsoft není odpovědná za jakékoliv nepřesnosti, chyby nebo škody způsobené nesprávným překladem obsahu nebo jeho použitím našimi zákazníky. Více o CTF naleznete na http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/cs.
Projděte si také anglickou verzi článku: 232211

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com