Provedení defragmentace databáze Active Directory v režimu offline

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 232122 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Služba Active Directory automaticky provádí online defragmentace databáze v určitých intervalech (ve výchozím nastavení každých 12 hodin) jako součást procesu uvolnění paměti. Defragmentace v režimu online, nedochází ke snížení velikosti souboru databáze (Ntds.dit), ale místo optimalizuje ukládání dat v databázi a uvolňuje volné místo v adresáři pro nové objekty.

Provedení defragmentace v režimu offline vytvoří novou zkomprimovanou verzí souboru databáze. V závislosti na fragmentaci původní soubor databáze, nový soubor může být podstatně menší.

Další informace

Provedení defragmentace databáze Active Directory v režimu offline:
 1. Zálohování služby Active Directory. Program Backup systému Windows 2000 nativně podporuje zálohování služby Active Directory při online. K tomu dochází automaticky v případě, že vyberete možnost Zálohovat vše v počítači Průvodce zálohováním nebo nezávisle výběrem "stavu systému" v průvodci.
 2. Restartuje řadič domény, ve spouštěcí nabídce vyberte příslušnou instalaci a stisknutím klávesy F8 zobrazte nabídku Upřesnit možnosti systému Windows 2000. Zvolte Režim obnovení adresářových služeb a stiskněte klávesu ENTER. Stisknutím klávesy ENTER zahájíte proces spouštění.
 3. Přihlaste se pomocí účtu správce s heslem, definované pro místní účet správce v režimu offline SAM. Další informace o použití offline databáze SAM naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  223301 Ochrana účtu správce v režimu Offline SAM
 4. Klepněte na tlačítko Spustit, přejděte na příkaz Programy, přejděte na příkaz Příslušenstvía klepněte na tlačítko Příkazový řádek. Na příkazovém řádku zadejte následující příkaz: Nástroj Ntdsutil, a pak stiskněte klávesu ENTER.
 5. Typ soubory, a pak stiskněte klávesu ENTER.
 6. Typ Info, a pak stiskněte klávesu ENTER. Zobrazí aktuální informace o cestě a velikost databáze služby Active Directory a soubory protokolu. Poznamenejte si cestu.
 7. Vytvořte umístění, která má dostatek místa na disku pro uložení databáze.
 8. Typ Zkomprimovat jednotky:\adresář, a pak stiskněte klávesu ENTER, kde jednotky a adresář je cesta k umístění vytvořených v předchozím kroku.

  Poznámka: Musíte zadat cestu k adresáři. Pokud cesta obsahuje mezery, celé cesty musí být uzavřeny v uvozovkách. Zadejte například:
  kompaktní "c:\Nové složky"
 9. V zadané cestě je vytvořena nová databáze s názvem souboru Ntds.dit.
 10. Typ ukončit, a pak stiskněte klávesu ENTER. Typ ukončit znovu se vrátit do příkazového řádku.
 11. Jestliže defragmentace úspěšná bez chyb, pokynů Ntdsutil.exe na obrazovce. Odstraňte všechny soubory protokolu v adresáři protokolu zadáním následujícího příkazu:
  del jednotka: \ pathToLogFiles \*.log
  Nový soubor Ntds.dit zkopírujte starý soubor Ntds.dit v aktuální cestě databáze služby Active Directory, který jste si poznamenali v kroku 6.

  Poznámka: Můžete mít neodstraňujte soubor Edb.chk.
 12. Obvyklým způsobem restartujte počítač.

Vlastnosti

ID článku: 232122 - Poslední aktualizace: 26. dubna 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Klíčová slova: 
kbhowto kbmt KB232122 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:232122

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com