Popis typu záznam prostriedku DNS SRV

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 232025 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Záznam prostriedku SRV umožňuje správcom použiť niekoľko serverov pre jednu doménu, presunúť služby hosta host ľahko a určiť niektoré hostí ako primárne servery pre služby a iné ako záloha.

DALSIE INFORMACIE

Keď klienti požiadať o konkrétne služby alebo protokolu o špecifickej doméne ("domény" pojem tu v užšom zmysle RFC 1034), dostanú názvy akékoľvek dostupné servery.

Formát záznam prostriedku SRV

Záznam prostriedku SRV má DNS kód typu 33, s nasledujúcou syntaxou:
Service.Proto.name TTL triedy SRV prioritu hmotnosti Port cieľových
 • Služba: Symbolický názov dožiadaného služby definované priradené čísla alebo lokálne. Niektoré široko používaný služby (najmä POP) nemajú jediné univerzálnej meno. Ak pridelené čísla mien služby uvedené, že názov je iba meno, ktorý je platný pre SRV vyhľadávania. Iba lokálne definovanú služby môžete pomenovaný lokálne. Služba je malé a veľké písmená.
 • Proto: TCP a UDP sú v súčasnosti najužitočnejšie hodnôt pre toto pole, keď ľubovoľný názov definovaný priradené čísla alebo lokálne môžu byť použité (ako pre službu). Proto je malé a veľké písmená.
 • Názov: Domény tento záznam prostriedku odkazuje. Záznam prostriedku SRV je jedinečný názov hľadali nie je tento názov.
 • TTL: Štandardné DNS zmysle.
 • Trieda: Štandardné DNS zmysle.
 • Priorita: Pre MX, prioritu tohto cieľového hostiteľa. Klient musí pokúsia kontaktovať cieľového hostiteľa s najnižším očíslované prioritou môže dosiahnuť; cieľových hostiteľov s rovnakou prioritou by mali byť súdený v pseudonáhodný poradí. Rozsah je 0-65535.
 • Hmotnosť: vyrovnávanie zaťaženia mechanizmus. Pri výbere Cieľový hostiteľ spomedzi tých, ktoré majú rovnakú prioritu, šanca na tohle snaží najprv majú byť úmerné jeho hmotnosti. Väčšie závažia treba uložiť proporcionálne vyššia pravdepodobnosť zvoleného. Rozsah je 0-65535. Správcovia domény mali použiť váhu 0, keď nie je žiadne aženia robiť (aby záznam prostriedku jednoduchšie pre ľudí na čítanie).
 • Prístav: Port na tento Cieľový hostiteľ tejto služby. Rozsah je 0-65535. Je to často ako určených priradené čísla, ale nie je potrebné.
 • Cieľ: Pre MX, doménové meno cieľového hostiteľa. Musí existovať jeden alebo viac "A" záznamy pre tento názov. Implementers by, ale nie sú povinné, vráti "" objektu plex v sekcii ďalšie údaje. Názov kompresia sa použije pre toto pole. Cieľ „. "znamená, že služba nie je k dispozícii na tejto domény.

ODKAZY

Ďalšie informácie nájdete v dokumente RFC 2782.

Vlastnosti

ID článku: 232025 - Posledná kontrola: 23. októbra 2011 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbinfo kbnetwork kbmt KB232025 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:232025

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com