Antivirový program způsobuje počítač při vypínání reagovat stop

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 231666 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Pokud tento článek nepopisuje zobrazenou chybovou zprávu, naleznete popis dalších chybových zpráv v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
315854Centrum chybových zpráv systémů Windows 98 a Windows ME
Důležité: Tento článek obsahuje postupy, které vedou k oslabení zabezpečení počítače nebo k vypnutí funkcí zabezpečení v počítači. Provedením těchto změn můžete vyřešit specifické potíže. Před provedením změn však doporučujeme vyhodnotit nebezpečí spojená s nasazením tohoto řešení v konkrétním prostředí. Pokud se rozhodnete tento postup použít, učiňte vhodná dodatečná opatření k ochraně systému.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při pokusu o vypnutí počítače se systémem Windows ME nebo Windows 98 můžete zaznamenat jeden nebo více následujících příznaků:
  • Indikátor disketové jednotky může zapnout.
  • Může se zobrazit chybová zpráva "Chyba ochrany systému Windows".
  • Počítač může přestat reagovat (zablokuje se) při zobrazení zprávy "Windows je prováděno dolů".

Příčina

K tomuto problému může dojít, pokud jsou spuštěny McAffee ani Norton antivirový program, který je nakonfigurován ke skenování disketové jednotky při vypnutí počítače.

Řešení

Upozornění Tento postup může oslabit zabezpečení počítače nebo sítě vůči útoku uživatelů se zlými úmysly nebo škodlivému softwaru, například virům. Toto řešení nedoporučujeme, ale necháváme na vašem vlastním uvážení, zda jej využijete nebo ne. Tento postup používáte na vlastní nebezpečí.

Poznámka: Antivirový program je navržen tak, aby napomáhal ochraně počítače před viry. Pokud je antivirový program vypnutý, nesmíte stahovat a otevírat soubory z nedůvěryhodných zdrojů, navštěvovat nedůvěryhodné weby ani otevírat přílohy e-mailů.

Další informace o počítačových virech získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
129972Počítačové viry: Popis, prevence a obnovení
Chcete-li tento problém vyřešit, obraťte se na výrobce antivirového programu informace o dostupnosti oprava tohoto problému.

Tento problém vyřešit, nakonfigurujte antivirový program není ke skenování disketové jednotky při vypnutí počítače. Informace o tom, jak učinit zobrazit dokumentaci, která je součástí antivirový program nebo se obraťte na výrobce antivirového programu.

Další informace

Další informace o vypnutí problémy v systému Windows 98 klepněte na článek číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
202633Jak odstraňovat potíže s vypínáním systému Windows 98
Pokud tento článek nepopisuje vypnutí související problém, naleznete na následující web společnosti Microsoft Další články o vypínání systému Windows 98:
Click here to view a list of shutdown articles

Produkty jiných výrobců popisované v tomto článku vyrábějí společnosti, které jsou nezávislé na společnosti Microsoft. Společnost Microsoft neposkytuje žádnou záruku (implicitně předpokládanou ani jinou) týkající se výkonu a spolehlivosti těchto produktů.

Vlastnosti

ID článku: 231666 - Poslední aktualizace: 3. února 2014 - Revize: 2.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows Millennium Edition
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
  • Microsoft Windows 98 Second Edition
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kb3rdparty kberrmsg kbprb kbprod2web kbui kbwinprotecterr KB231666 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:231666

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com