Mobilné zariadenie nepripojí k službe Exchange Online pomocou služby Exchange ActiveSync po poštovej schránke používateľa sa sťahovali do Exchange Online

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 2293029 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PROBLÉM

Poštovej schránky používateľa v Microsoft Exchange sa sťahoval do Microsoft Office 365 z lokálneho alebo hosted Exchange prostredia. Avšak, po prechode, mobilné zariadenie používateľa nemôže pripojiť k Microsoft Exchange Online pomocou aplikácie Microsoft Exchange ActiveSync.

Toto nastane, ak v mobilnom zariadení nie je automaticky aktualizovaná, aby zahŕňala umiestnenie výmena Online schránky. Mobilné zariadenie má byť presmerovaný na nové umiestnenie poštovej schránky servera.

RIEŠENIE

Nastaviť službu Exchange ActiveSync opäť v mobilnom zariadení tak, že môžete získať najnovšiu verziu programu Exchange ActiveSync. Ak chcete nastaviť službu Exchange ActiveSync, prejdite na Telefónu a tabletu k nastaveniu, a potom postupujte podľa pokynov pre váš prístroj.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Potrebujete ešte pomoc? Prejdite na Komunita používateľov balíka Office 365 .

Vlastnosti

ID článku: 2293029 - Posledná kontrola: 8. júla 2014 - Revízia: 9.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Exchange Online
Kľúčové slová: 
o365 o365a o365e o365022013 o365p o365m kbgraphic kbmt KB2293029 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 2293029

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com