IIS 5.0 Sertifika sihirbazını kullanarak bir sertifika isteği dosyasını oluşturma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 228821 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Internet ınformation Services (IIS) 5.0 gelen sertifika sihirbazını yönetme sunucu sertifikalarını, daha önce hiç olmadığı kadar kolaylaştırır. Bu makalede, Sihirbazı kullanarak bir sertifika isteği dosyasını nasıl oluşturulacağı açıklanır.

Daha fazla bilgi

Bir sunucu sertifikası almak için gerçekleştirmek için gereken ilk adım, istek dosyasını oluşturuyor. (Bir sertifika yetkilisine veya CA işlenmek üzere) yeni bir sertifika isteği, oluşturmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:

Not: alfasayısal olmayan karakterler içeriyorsa, sertifika isteği başarısız. Not: (yani, bu makaledeki adımları gerçekleştirmeden olan) bir istek dosyası oluşturma ve sertifika yükleme arasında DEĞIL aşağıdaki eylemlerden herhangi birini gerçekleştirmek yapın:
 • Bilgisayar adını veya Web sitesi bağlantıları değiştirin.
 • Hizmet paketlerini veya güvenlik düzeltme eklerinin uygulanır.
 • Şifreleme düzeylerini değiştirme (diğer bir deyişle, yüksek düzeyli şifreleme paketi uygulanır).
 • Beklemedeki sertifika isteğini silmek.
 • Web sitesinin güvenli iletişim özelliklerini değiştirin.
 1. ınternet Services Manager'ı (veya IIS ek bileşenini içeren kendi özel MMC) açın.
 2. Güvenli iletişimi etkinleştirmek istediğiniz siteye gidin.
 3. Sitenin kolay adını sağ tıklatın ve özelliklerine gidin.
 4. Dizin Güvenliği sekmesini tıklatın.
 5. Güvenli iletişim</a0> bölümünde, Sunucu sertifikası ' nı tıklatın.
 6. Bu yeni Web sitesi sertifikası sihirbazını başlatır.
 7. Ileri ' yi tıklatın.
 8. Oluşturma, yeni sertifika bir seçenek seçin ve (olmalıdır küçük bir duraklama sonraki ekranı görünmeden önce) Next'i (ileri) tıklatın.
 9. Yeni bir isteği Prepare ancak Gönder, daha sonra seçeneğini seçin ve ileri ' yi tıklatın.

  Not: IIS Certificate Server 2.0, Microsoft Windows 2000 Active Directory'nin yüklenmiş olması gerektirir bir kuruluş CA, erişimi yoksa isteğine çevrimiçi bir sertifika yetkilisine hemen gönder seçeneği kullanılamaz.
 10. (Örnek olarak, MMC'de sitesinin kolay adını veya Web sitesine ait olduğu müşteri adını, istediğiniz herhangi bir şey olabilir) site için açıklayıcı bir ad seçin.
 11. Bit uzunluğu, kullanmak istediğiniz anahtarı (Server Gated Cryptography) SGC kullanmak isteyip istemediğinizi seçin ve ileri ' yi tıklatın.

  Not: sunucuda aşağıdaki adresten IIS bulunan Yardım bit uzunluğu ve SGC hakkında daha fazla bilgi için bkz:
  <a1>http://</a1> <servername> /iishelp/iis/htm/core/iistesc.htm
  Sırada çalışmak, bu URL için sunucu adı IIS sunucunuzun adı ile değiştirmeniz gereken olduğunu unutmayın.
 12. Kendi kuruluş (O) ve kendi kuruluş birimi (OU) girin. Örneğin, şirketinizin widgets denir ve satış departmanı için bir Web sunucusu, ayarlamakta olduğunuz, widgets kuruluş ve satış için kuruluş birimi için girersiniz. Ileri tamamlandığında'yi tıklatın.
 13. Sitenizin ortak adı (CN) girin. Bu kullanıcı, Web sitenize isterken giriş aynı adı olmalıdır. Örneğin, Web sitenize erişmek için kullanıcı girdileri http://www.widgets.microsoft.com, sonra www.widgets.microsoft.com, ortak ad olacaktır. Tam olduğunuzda, ileri ' yi tıklatın.
 14. Giriş, ülke/bölge, şehir ve durumu. Eyalet veya şehrin adını kısaltabilirsiniz çok önemlidir. Bu tamamlandığında, ileri ' yi tıklatın.
 15. Bu sertifika veya Web sitesi sorumlu kişiye ait kişi bilgilerini girin. Bu, genellikle nasıl sertifika yetkilisi, kişiler ve ileri ' yi tıklatın.
 16. Sertifika isteği oluşturmak üzere olduğunuz dosya için bir ad seçin. Bu dosya, siteniz için ortak anahtarınızı yan? s?ra, burada, oluşturduğunuz tüm bilgileri içerir. Isterseniz, dosya adı tarayabilirsiniz. Bu, tam olduğunda bir .txt dosyası oluşturur. Dosya için varsayılan Certreq.txt adıdır. Bu adımı tamamladığınızda, ileri ' yi tıklatın.
 17. Özet Ekranı girdiğiniz tüm bilgileri, şimdi sunulur. Bu bilgilerin doğruluğundan emin olun ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 18. Sertifika isteği dosyanızı oluşturdunuz.
Sırada bu sertifikanın kullanılabilmesi, bu dosyayı (çevrimiçi sertifika yetkilisi) bir <a0>sertifika yetkilisine gönderin. Bunlar, ortak anahtarınızı içerir ve sertifika yetkilisi tarafından sayısal olarak imzalanmış bir sertifika yanıt dosyasını oluşturur. Bu sertifikayı yüklemek için <a0></a0>, aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesinde adımları kullanın:
228836SSL/TLS içinde) kullanmak için Sertifika Sihirbazı'nı kullanarak yeni bir sertifika yükleme

Referanslar

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
293485Hata iletisi: sertifika isteğini oluşturmak başarısız oldu

Özellikler

Makale numarası: 228821 - Last Review: 21 Kasım 2006 Salı - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Information Services 5.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB228821 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:228821
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com