PRB: Windows 95 může selhání spuštění z důvodu selhání podsystému I/O

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 225497 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Za určitých okolností může dojít k selhání systému Windows 95 spustit a zobrazí se následující chybová zpráva:
Chyba: Načtení buď do souboru vstupně-výstupní podsystému ovladače se nezdařilo.. \iosubsys podadresář je poškozen nebo systém nemá dostatek paměti.

Příčina

K těmto potížím dochází při přidělení paměti všechny nižší než 1 MB před k inicializaci Ios.vxd. Ios.vxd musí přidělit paměť nižší než 1 MB pro použití jako vyrovnávací paměti pro reálný režim. Pokud tato paměť nelze přidělit Ios.vxd, dojde k chybě načtení, které zase způsobí Windows 95, se nezdaří spuštění.

Nižší než 1 MB paměti je obvykle vyhrazena pro součásti, které výslovně vyžádáte. Je však možné, že Windows 95 přidělí všechny paměti mezi 1 MB a 16 MB během inicializace, vynucení systému DMA vyrovnávací (které musí ležet pod 16 MB) nižší než 1 MB a proto brání Ios.vxd bylo možné přidělit paměť nižší než 1 MB.

Řešení

Tento problém je možné pracovat kolem úpravou maximální velikost mezipaměti přidělených vcache.vxd. Vcache.vxd přidělí velikost mezipaměti počáteční ne větší než 9 MB. Nastavení maximální velikost mezipaměti na méně než 9 MB také zmenší velikost mezipaměti počáteční, uvolněte paměť nižší než 16 MB a umožňující systému Windows 95 spustit správně.

Přidání řádku "maxfilecache" v části vcache System.ini zadává maximální velikost mezipaměti. Následující příklad ukazuje, co položka v souboru System.ini vypadat nastavit maximální velikost mezipaměti na 6 MB:

   [vcache]
   maxfilecache=6144
				

Prohlášení

Tento známý problém v systému Windows 95 je. Je stanovena pro systém Windows 98.

Vlastnosti

ID článku: 225497 - Poslední aktualizace: 11. února 2014 - Revize: 1.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 95
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kboswin98fix kbprb KB225497 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:225497

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com