POSTUPY: Zakázání systému souborů EFS pro všechny počítače v doméně se systémem Windows 2000

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 222022 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Systém Microsoft Windows 2000 obsahuje nástroj pro šifrování nazývá souborů EFS (Encrypting File System). Klienti tento nástroj slouží k ochraně souborů jejich šifrováním. Je však možné, že v některých prostředích správce může chcete zabránit uživatelům šifrování dat na jejich pracovních stanicích. Správce možné tak učinit pro klienty domény změnou řízení objektu zásad skupiny (GPO) nebo místně místní objekt zásad skupiny.

Zakázání systému souborů EFS v celé doméně systému Windows 2000 upravit objekt Zásady skupiny "Výchozí zásady domény"

 1. Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz programy, přejděte na položku Nástroje pro správu a potom klepněte na položku Active Directory uživatelé a počítače.
 2. Zobrazení uzlu vhodné pro danou doménu, klepněte pravým tlačítkem myši na tento uzel a klepněte na příkaz Vlastnosti.
 3. Klepněte na kartu Zásady skupiny, klepněte na položku Výchozí zásady domény GPO a poté klepněte na tlačítko Upravit. Všimněte si, že nemusíte použít Výchozí zásady domény, můžete například zakázat systém souborů EFS nový objekt zásad skupiny provést stejný úkol.
 4. V modulu Zásady skupiny Editor Snap-in, zobrazení následujícím uzlem:
  Výchozí domény – zásady\Konfigurace konfigurace systému Settings\Public klíč Policies\Encrypted agenti obnovení dat
  Poznámka: Pokud všech certifikátů, existují v podokně na pravé straně, odstraňte je.
 5. Klepněte pravým tlačítkem myši na uzel Agenti obnovení zašifrovaných dat, klepněte na tlačítko Odstranit zásadu a potom klepněte na tlačítko Ano.
 6. Klepněte pravým tlačítkem myši na uzel Agenti obnovení zašifrovaných dat a poté klepněte na příkaz Inicializovat prázdné zásady.
Poznámka: uživatelé v klientských pracovních stanic, pro které tato zásada platí již nejsou možné zašifrovat soubory nebo složky. Také pokud se uživatelé pokusí použít šifrování atributy, zobrazí se následující chybová zpráva:
Chyba použití atributů
Použití atributů souboru došlo k chybě:

název souboru

Neexistuje žádné zásady obnovení šifrování nakonfigurován pro tento systém.
Chcete-li použít systém souborů EFS, je přítomnost zásady obnovení dat vyžadován. Zásady obnovení dat nakonfigurován jako "prázdné", není stejný považovány jeden nakonfigurován jako "žádné zásady". Nastavení "žádná zásada" (odstraněním zásad) umožňuje použití výchozí místní zásady v počítačích, ve skutečnosti umožňující místním správcům řídit obnovení dat v jednotlivých počítačích. Nastavení "prázdné zásady" vypnut systém souborů EFS, tak, aby uživatelé nelze zašifrovat soubory v počítačích, které spadají do této kategorie. Vzhledem k tomu, že zásady jsou kumulativní, vynucení zásadu prázdný na úrovni domény zajišťuje všem klientům domény systému Windows 2000 odepřen funkce EFS.

Vlastnosti

ID článku: 222022 - Poslední aktualizace: 30. října 2006 - Revize: 3.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Klíčová slova: 
kbmt kbhowto kbhowtomaster kbnetwork KB222022 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:222022

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com