Zakázání MSDOS a podsystémy WOWEXEC na terminálovém serveru

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 220159 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Důležité: Tento článek obsahuje informace o úpravě registru. Před úpravami je nutné registr zazálohovat. Seznamte se také s postupem při obnovení registru v případě, že nastane problém. Informace o zálohování, obnovení a úpravě registru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
256986Popis registru systému Microsoft Windows
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Problémy s výkonem může dojít v počítači Terminálové systémem 16bitové nebo programy systému MS-DOS. Protože více uživatelé mohou spustit relací Terminálové počítače současně, je možné, že správce systému nemusí být vědoma 16bitové programy nebo programy MS-DOS spuštěn současně. Správce systému může zakázat podsystémy NTVDM a WOWEXEC zachovat programy spuštění, stejně jako generovat chybovou zprávu, která identifikuje programy.

Poznámka: Pokud jsou použity přihlašovací skripty, změňte příponu souboru z *.BAT k *. cmd. To umožňuje spustit bez spuštění podsystému NTVDM skripty.

Další informace

Zakažte pouze 16bitového podsystému Windows Windows nebo Windows On Windows a podsystémy NTVDM (Windows NT Virtual DOS Machine), však nelze zakázat právě podsystému Windows Windows úpravou registru.

Upravit 16bitového podsystému Windows Windows:

Upozornění: Použijete-li Editor registru nesprávně, můžete způsobit vážné problémy, které mohou vyžadovat přeinstalaci operačního systému. Společnost Microsoft nemůže zaručit, že potíže vzniklé v důsledku nesprávného použití Editoru registru budete moci vyřešit. Editor registru používáte na vlastní nebezpečí.

  1. Spusťte program Editor registru (Regedt32.exe).
  2. Vyhledejte CMDLINE (pro aplikace systému MS-DOS) a hodnoty WOWCMDLINE (pro 16bitové aplikace Windows) v následujícím klíči registru:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\WOW
  3. Přidání znaku na začátku řetězec zachovat podsystém spuštění ale bude ji ponechat stará hodnota v tact snadno vrátit zpět staré nastavení.
  4. Ukončete program Editor registru. Tyto změny registru jsou dynamické a není nutné restartovat.
Zachovat Správce úloh spuštěna zjistit aktuální stav systému. Pokud běží NTVDM můžete chtít zastavit aktuálně spuštěné zajistit, že změny registru se projeví při vytváření nové NTVDM procesu NTVDM.

Ponechá 16bitové a spuštění programů systému MS-DOS. Také chybová zpráva může být zobrazen dialog souboru a cesty informace pro program se pokoušíte spustit. Zprávy jsou zobrazeny následující příklady:
MSDOS:
Systém Windows nemůže najít edit.com
Tento program je nutný pro otevírání souborů typu "MS-DOS aplikace"

Windows:
Nelze najít d:\WTSRV\system32\sysedit32.exe. Systém Windows potřebuje tento soubor spustit d:\WTSRV\system32\sysedit32.exe.

Vlastnosti

ID článku: 220159 - Poslední aktualizace: 1. listopadu 2006 - Revize: 2.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows NT Server 4.0, Terminal Server Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo KB220159 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:220159

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com