Použití programu Convert.exe k převodu oddílu na systém souborů NTFS

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 214579 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Microsoft Windows XP verzi tohoto článku naleznete 314097.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Systém Windows podporuje dva systémy souborů disku: systém souborů pro systém souborů FAT a NTFS. Tento článek vysvětluje, jak převést oddíl FAT na oddíl NTFS a úvahy zohlednit.

Další informace

Další informace o rozdílech mezi systémy souborů FAT a NTFS, stejně jako výhody a nevýhody jednotlivých, klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
100108Přehled systémů souborů FAT, HPFS a NTFS
POZNÁMKA:: Systém Windows NT 4.0 již nepodporuje systém souborů HPFS.

Nástroje Convert.exe je dodávána se systémem Windows k převodu oddílu FAT na oddíl NTFS. Použití programu Convert.exe je přímým, ale jsou důležité informace, které by měly být vzaty v úvahu před jeho použitím.

Před převodem oddílu FAT na NTFS, by měly být rozpoznány následující omezení:
 • Převod je jednosměrný proces. Po převodu oddílu na systém souborů NTFS není možné převést oddíl FAT na oddíl. Obnovit oddíl jako oddíl FAT, oddíl musel být přeformátován jako FAT (který by smazat všechna data z oddílu) a potom můžete data obnovit ze zálohy.
 • Systémový oddíl počítače platformy RISC nelze změnit na systém souborů NTFS. Specifikace zařízení ARC vyžaduje systémový oddíl FAT. Je možné vytvořit malý oddíl FAT (1 MB) pro systémový oddíl a nainstalovat systém Windows do oddílu NTFS (spouštěcí oddíl).
 • Program Convert.exe vyžaduje určité množství volného místa na jednotce pro převod systému souborů. Další informace o množství volného místa pro převod klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  156560Volné místo vyžadované pro převod systému souborů FAT na NTFS
POZNÁMKA:: Ačkoli pravděpodobnost poškození nebo ztrátě dat při převodu ze systému FAT na NTFS, je minimální, doporučujeme provést úplné zálohování dat na disku, který je převeden na je před provedením příkazu convert. Je také vhodné ověřit integritu zálohování pokračovat, stejně jako spuštěném programu RDISK a aktualizovat záchrannou opravnou disketu (ERD).

Chcete-li převést oddíl FAT na systém souborů NTFS, proveďte následující kroky.
 1. Klepněte na tlačítko Spustit, klepněte na tlačítko Programya klepněte na tlačítko Příkazový řádek.
 2. Na příkazovém řádku zadejte následující příkaz: PŘEVÉST [písmeno_jednotky]: / FS: NTFS.
 3. Program Convert.exe se pokusí převést na oddíl NTFS.

Převod může představovat došlo k následující chybě:
Program Convert nemůže získat výhradní přístup k jednotce [písmeno_jednotky]: a proto ji nyní nemůže převést. Chcete naplánovat provedení převodu při příštím restartování systému (Y/N)?
K této chybě dojde, pokud existuje následující tři podmínky:
 • Je-li spustit příkaz CONVERT, dokud je aktuálním adresářem jednotka, kterou chcete převést (například zadání příkazu CONVERT F:/FS: NTFS na F:\ > řádku). Chcete-li tento problém vyřešit, buď odpovězte "Ano" do příkazového řádku a restartujte systém, nebo změnou adresáře na jinou jednotku a zadejte příkaz znovu.
 • Pokud má aplikace otevřít soubor na disku, který chcete převést. Tento problém lze vyřešit buď odpovězte "Ano" do příkazového řádku a jednotka bude převeden při příštím restartování počítače nebo ukončete všechny aplikace, které by mohly používat soubory na jednotku převést. Nezapomeňte, že to platí také pro uživatele přístup k souborům na jednotku v síti. Obsahuje také stránkovací soubor, který se nachází na jednotce.
 • Pokud se pokusíte převést oddíl, ze kterého je spuštěn operační systém. Není možné převést spouštěcí oddíl, je-li spuštěn operační systém. Chcete-li převést spouštěcí oddíl, vždy bude nezbytné vydat příkaz CONVERT, odpovědi Ano na dotaz a potom restartujte počítač. Oddíl bude převeden při příštím restartování počítače. Alternativně je možné spuštění počítače v instalaci systému Windows do jiného oddílu a převést oddíl z instalace systému Windows.
Poznámka: Výchozí oprávnění NTFS nejsou použity pro převedený spouštěcí oddíl.

Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
237399Výchozí oprávnění NTFS nejsou použity pro převedený spouštěcí oddíl

Vlastnosti

ID článku: 214579 - Poslední aktualizace: 26. dubna 2011 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Klíčová slova: 
kbenv kbinfo kbmt KB214579 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:214579

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com