Aplikace Excel 2000 správně předpokládá, že roku 1900 přestupných rok

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 214326 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Aplikace Microsoft Excel nesprávně předpokládá, že roku 1900 přestupných roku. Tento článek vysvětluje, proč je považován za rok 1900 přestupných rok a popisuje chování, které mohou nastat, pokud tento konkrétní problém vyřešen.

Další informace

Lotus 1-2-3 první vydání, program předpokládá roku 1900 byl přestupných rok, přestože ve skutečnosti nebylo přestupných roku. Tím usnadňují zpracování přestupných let a způsobila žádné poškození téměř všech výpočtů v aplikaci Lotus 1-2-3.

Pokud byly vydány v aplikaci Microsoft Excel a Microsoft Multiplan, jsou také předpokládá se, že 1900 byl rok přestupných. Tento předpoklad je povoleno používat stejný systém sériové datum používané v aplikaci Lotus 1-2-3 a poskytují větší kompatibilitu s aplikací Lotus 1-2-3 v aplikaci Microsoft Multiplan a Microsoft Excel. Léčení 1900 jako rok přestupných také provedena tak uživatelům přesunout listy z jedné aplikace do druhé.

Ačkoli je technicky možné opravit toto chování tak, aby aktuální verze aplikace Microsoft Excel předpokládají, že 1900 je nárůst rok nevýhody přitom převažují výhody.

Kdyby toto chování opravit mnoho by obtíže, včetně následujících:
 • Téměř všechna data v aktuální sešity aplikace Microsoft Excel a další dokumenty by snížily o jeden den. Oprava tohoto shift by zejména vzorců používajících trvat mnoho času a námahy, data.
 • Některé funkce, například Funkce WEEKDAY vrací různé hodnoty; To může způsobit vzorce v sešitech pracovat nesprávně.
 • Oprava tohoto chování by kompatibility sériové datum přerušení mezi další programy, které používají data a aplikace Microsoft Excel.
Pokud zůstane neopravených chování, pouze jeden problém:
 • Funkce WEEKDAY vrací nesprávné hodnoty dat před 1. března 1900. Tento problém je vzácné, protože většina uživatelů pomocí dat před 1. března 1900.
POZNÁMKA:: Správně zpracovává všechny ostatní přestupných let Microsoft Excel včetně století let, které nejsou přestupných let (například 2100). Nesprávně zpracována pouze roku 1900.

Odkazy

Další informace o tomto problému získáte znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
214058 XL2000: Dny v týdnu před 1. března 1900 jsou nesprávné
Další informace o určování, zda daný rok je rok přestupných klepněte znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
214019 XL2000: Metoda zda rok je rok přestupných

Vlastnosti

ID článku: 214326 - Poslední aktualizace: 8. července 2011 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Excel 98 pro počítače Macintosh
 • Microsoft Excel 2001 pro počítače Macintosh
 • Microsoft Excel 2004 for Mac
 • Microsoft Excel X pro počítače Macintosh
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
 • Microsoft Office Excel 2003
 • Microsoft Office Excel 2007
 • Microsoft Excel 2010
Klíčová slova: 
kbpending kbprb kbmt KB214326 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:214326

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com