Dni v týždni pred 1. marca 1900 sú nesprávne v programe Excel

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 214058 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Keď použijete WEEKDAY Funkcia na výpočet dňa v týždni pre dátumy pred 1. marca 1900 v programe Microsoft Excel 2000, funkcia vráti nesprávneho výsledku.

Napríklad, ak použijete WEEKDAY Funkcia sa určiť deň v týždni pre 16. február 1900, program Microsoft Excel vráti 5, čo naznačuje že 16. február bol štvrtok. Funkcia by sa mali vrátiť 6, pretože 16. február 1900, bol skutočne piatok.

Keď použijete WEEKDAY funkciu nájsť deň v týždni pre dátumy na alebo po 1. marca 1900, funkcia vráti správnu odpoveď.

PRICINA

Tento problém sa vyskytuje v nasledujúcich situáciách:
  • Používate WEEKDAY Funkcia určiť deň v týždni pre dátumy pred 1. marca 1900.
  • Používate kalendárny systém 1900.

RIEŠENIE

Ak chcete obísť tento problém pridať jeden výsledok vzorca ako v v nasledujúcom príklade:
=WEEKDAY("2/16/1900",1)+1

DALSIE INFORMACIE

Keď kalendárny systém programu Microsoft Excel bola pôvodne vytvorená, bolo navrhnutý tak, aby plne kompatibilné s dátumom systémy používané inými tabuľkovými kalkulátormi.

Avšak v tomto systéme dátum, v roku 1900 sa nesprávne interpretuje ako priestupnom roku. Pretože neexistuje žiadne 29. február ("skok deň") v roku 1900, deň v týždni pre akékoľvek obdobie pred 1. marca 1900 (deň po "skok deň"), nie je správne vypočítaný.

Poznámka, že to ovplyvní iba dátumy pred 1. marca 1900, a že chyba sa vyskytuje len keď používate kalendárny systém 1900 v programe Microsoft Excel.

Tento problém sa nevyskytne, ak používate kalendárny systém 1904. keď, kedy používate kalendárny systém 1904 a funkcia WEEKDAY výpo deň v týždni pre dátumy pred 1. január 1904, funkcia vráti chybovú hodnotu # hodnota! chyba.
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 214058 - Posledná kontrola: 21. októbra 2011 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
  • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
  • Microsoft Excel 2001 for Macintosh
  • Microsoft Excel 98 for Macintosh
  • Microsoft Excel 97 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbpending kbprb kbmt KB214058 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:214058

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com